Blogger za stranicu firme

Pozdrav, zanima me zašto većina webmajstora toliko ne voli Blogger kao CMS? Čitajući ovaj forum na temu Bloggera većina odgovara korisnike na korištenje istog te da se prebace na Wordpress.

Zanima me, što je to toliko loše u Bloggeru? Shvaćam da ima puno manje opcija, plugina, gadgeta i tema nego Wordpress, ali ako netko može napraviti sve što mu treba u Bloggeru zašto onda neki i dalje nagovaraju na Wordpress?

Kakvo je vaše mišljenje, da li je onda bolje krenuti s Wordpressom ako stranica ne zarađuje (pr. stranica neke firme, tvrtke, neke stranice kojoj je glavni cilj dostupnost određenih informacija, tu i tamo pisanje bloga).

Gledajući firme koje imaju svoju web stranicu - skoro sve su napravljene u Wordpressu - moje pitanje je zašto ako ja mogu takvu skoro isto napraviti u Bloggeru za puno manje troškove održavanja.

Pitam zato što želim napraviti stranicu firme u Bloggeru.

Dobra thema, dobar content, platis oglasavanje… ne vidim zasto bi blogger bio losiji, ja sam na bloggeru napravio indentican affilate sajt kao i na wp, iskreno malo mi je bilo teze poslozit stvari igrat se sa html-om i css-om ali da se moze moze se

Na bloggeru zvanicni blog firme deluje neozbiljno iz ugla korisnika. Ako vec imate zvanicni sajt, zasto bi prebacivali blog na drugi , javni agregat ? Jako je neozbiljno i iz ugla SEO, pa ljudi otvaraju blogove nekad samo i zbog SEO, da bi dobili jacinu i za glavnu prezentaciju .
Deluje neozbiljno, povrsno, nestrucno, postoji milion razloga zasto je bolje imati blog na domeni zvanicne prezentacije firme.

Nesto slicno je kao kada firme koriste gmail ili neki drugi email, za komunikaciju sa klijentima. Email sa domene firme deluje ozbiljno , sve ostalo izaziva podozrenje .

1 Like

Potpisujem.

Takvim uopće ne odgovaram, čak i ako su vodoinstalateri :slight_smile:

Potpuno netočno. Nađi mi bilo koju ozbiljnu tvrtku koja nema custom CMS.

Wordpress je u redu, kao cms za zvanicni blog firme, postoji toliko tema i mogucnosti modifikacije, da ti vise i ne mozes proveriti lako da li je custom ili je wordpress. Bitno je da je na domeni firme, i da deluje pregledno , strucno i ozbiljno.

Niste me razumjeli, ne mislim na otvaranje bloga za firmu uz već postojeću stranicu već mislim na kompletnu web stranicu s blogom, ali na bloggeru (plaćeni ili besplatni template ili tema). Naravno uz plaćenu domenu.

Krivo sam se izrazio, kada mislim na sve firme - mislim na firme koje se bave uslužnom djelatnošću, tj, web stranica im nije izvor zarade nego izvor informacija i promocije.

Ma bezveze ti je to raditi, djelovaće ti firma neozbiljno ako to uradiš, nezz zašto ne bi otvorio web stranicu kad se danas domena i server zakupe za par dolara…da li postoji neki poseban razlog zašto bi to uradio?

Zato što znam raditi u bloggeru, postoji određen broj korisnih tema, ne moram plaćati hosting, siguran je i besplatan.

Ako si iz HR onda je domena besplatna a hosting godišnje je nekoliko stotina kuna što je zanemariv trošak te imaš mogućnost kreiranja [email protected]

Mislim čemu mudrovati oko takvim stvarima? Nije skupo. Više potrošiš jednu večer vani nego na cjelokupan godišnji hosting.

Za 90 posto i firmi i pojedinaca dovoljan je bloger. Naravno po mom misljenju. Ne govorim o velikim projektima i brendovima.

98 posto a vjerovatno i vise posjetilaca nece skontati da je sajt na bloggeru. Ja sam skeptican i da ce puno automehanicara ili frizera izgubiti musterija zbog gmaila. Istu pricu i topik sam ja postavio prije nekih 6 godina odje. I isti odgovori su otprilike bili kao sad. Mogu navesti neke prednosti i mane, razlike izmedju sp i blogera koje su meni bitne. Inace ja nemam firmu no su licni sajtovi u pitanju.

Ja sam na blogeru pravi blogove tipa sanovnik ljubavni jadi, savjeti i sl dje je tekst primaran i najbitniji. I poslije 6 god ja uopste za takav tip sajtova ne bih dao prednost wp. Jer zasto placati hosting, zasto se zajebavat sa sigurnosti jer oni stari blogovi i dalje rade a bome sam na dosta wp sajtova imao problema (ne kazem da nije tu krivica i do mene al zasto uopste se izlagat tom riziku). Ajd da pogledamo sve sajtove sa snovima tumacenjem snova sanovnicima i sl. Ogroman broj sajtova i ne vidim problem napravit iste ljepote sajt u bloggeru.

Ja sam presao na wp prvenstveno zbog adult sajtova i monetizovanja istih jer to nije dozvoljeno na blogeru. Poslije sam i sve ostale sajtove pravio na wp. Prednost wp su plugini koji bas nekad rade mnogo posla i olaksavaju rad.

Ja sam i na flipi vidjao sajtove koji su se prodali za solidan kes a da su na blogeru.

Neki ljudi su ranije kad sam ja istu temu otvorio govorili da uvijek postoji sansa da ti ukinu blog na blogeru. Bome svi moji blogovi (sem adulta) su zivi i dalje. Iako ima tu i smeca i spama za kojim niko zalio ne bi.

Kad je bas vladalo na netu gomilanje keyworda meni bas krivo bilo sto sam na blogeru jer je za wp postojao (postoji i dalje) plugin incomin search terms ili tako nesta koji dodaje keyworde na kraj clanka preko kojih su ljudi dosli s gugla. Pa neki sajtovi to koristili, a meni krivo sto to ne mogu imat na blogeru.

Uglavnom veca je sloboda i mogucnosti na wp, lakse upravljanje, laksi on pejdz seo, mnoge se stvari mogu automatizovat ili poluatomatizovat i mnoge druge stvari.

Bloger je bolji jer ne brines o hostingu i sigurnosti.

U sustini po meni neki sajtovi (lupam ljubava pisma, sajt lokalne pekare, sanovnik…) se mogu bez ikakvih problema radit u bloggeru, dok neki drugi ozbiljniji, veci, komplikovaniji sajtovi u wp.

Naravno pricam o sajtu sa svojom domenom ne sa bloggerovom domenom.

Moja preporuka za tebe je da ipak probas i wp (ako nisi do sad) i sam vidis prednosti koje pruza. Mada i ja mislim da je blogger podcijenjen pogotovo za jednostavne sajtove kakve vecina pravi.

2 Likeova

Slažem se, evo kada završim tu svoju stranicu u bloggeru stavim ovdje link da vidite o čemu se radi i na kakav je način napravljena.