Blokiran adsense na domeni po sesti put

Pozdrav;
Vlasnik sam jedne domene na kojoj su mi do sada blokirali sest puta adsense accout. Svaki put prijavim na drugu osobu i svaki put mi kazu da je razlog invalid activity. Prije toga svaki put je odobren i radi nekoliko dana prije iskljucenja. Postujem pravila adsensa i trudim se da sve bude kako treba ali sve uzalud. Nadam se da neko ima savjet neki za mene. Ko zeli da pogleda o kojoj stranici se radi nek se javi da posaljem link. Mozda mi template nije uredan. Bazira se na wordpressu. Hvala unaprijed.

Pusti te 2 3 dana onda skuzi da je domena banana vec po 6. put onda je banaju jos jedan put i to ti je to. Nema ti to veze sa kvalitetom template-a ni sa wordpressom nego sa sadrzajem stranice. Probaj prebaciti sajt na drugu domenu ili nađi neki drugi izvor novaca.

mislim da to nema veze sto je blokirano nekoliko puta. to sam saznao direktno od njih. postoji nesto drugo sto mi pravi problem ali jednostavno ne mogu da skontam sta je. 1evel.com je sajt pa pogledajte ako nije problem i recite mi da li ima tu nesto sto krsi pravila adsensa. template je free pod uslovom da se ne smiju editovati linkovi u footeru. da li mi oni mozda prave problem?

Jesu postovi unikatni ili copy/paste ?

sve pisemo na svoj nacin. nista ne kopiramo. svaki adsense racun je napravljen na ime druge osobe. ni jednom nisam ponovo slao u svoje ime. a sto se tice kopiranja tekstova, mislim da to ne pravi problem jer znam puno sajtova koji to rade a imaju adsense. nedavno su me zvali iz googlea vezano za adwords racun pa sam im objasnio taj problem. iznenadili su se i rekli da nije problem kada prijavis ponovo adsense na istu stranicu vec nesto drugo. nije problem ni kada imas puno posjeta sa neke stranice, kao na primjer fan stranica na fejsu. rekli su da ce provjerit o kakvom problemu se radi, ali nikad mi nista nije doslo vise. prvi adsense racun mi je blokiran jer je razlog bio nepotpuna ili netacna adresa primaoca sa napomenom da to provjerim pa posaljem ponovo, ali umjesto da mi odbiju zahtjev, taj racun su mi iskljucili, tako da nikad nisam mogao ni poslat ponovo, pa sam morao pravit drugi mail. od tada mi uvjek na sve racune odgovaraju da je iskljucen zbog nevazece aktivnosti.

Ovak na brzinu sam pogledao.

Razlog zasto je domena blokiran na adsense je invalid activity:

  1. znaci sam si ili su drugi ljudi klikli bezveze na adsense reklame.
  2. imas aggresivnu facebook kampanju, cim dodjes na stranicu prvo vidis like
  3. facebook share je neprirodan, 300 facebook shareova je previse za ovako nov i ne bas toliko atraktivan sadrzaj da bi ga toliko ljudi svojom voljom shareali (ako je to tocan broj onda je previse ljudi sharealo sa facebooka)…
  4. na dnu u footeru imas skriven tekst, kazes da nemozes edit, ali mozes staviti da slova budu recimo bijela.

hvala @dadaas na odgovoru;

  1. sto se tice klikanja na oglase, par puta sam stavio oglas na losu poziciju upravo iz tog razloga, poput nekih kategorija koje niko ne otvara i tu ga drzao dok nisu blokirali;
  2. taj like ima na puno stranica koje imaju oglase, a i kratko vrijeme je tu, nekih par sedmica samo, tako da to nije problem;
  3. gdje si nasao taj podatak od 300 shareova? :slight_smile: Evo pregledao sam brzinski nekoliko postova i nisam nasao na neki takav, a ako je u pitanju GTA onda je moguce jer nekoliko hiljada procita sve sto je vezano za GTA( ma vole ga ljudi to je cudo jedno);
  4. sta god da promjenim u footer.php fajlu stranica stane. boju sam promjenio u style.css, ali to nije bitno. pitam se samo da li ti linkovi vode na neki neprimjeren sadrzaj pa im se to ne svidja? svi linkovi vode na prodaju Revolution kartica za NDS…
    Temu sam promjenio iz temelja, tako da kad bi znao da mi pravi problem trazio bi neku drugu. imam nekoliko prijatelja koji bi stavili svoje oglase na ovu stranicu, ali ne smiju jer ne znaju razlog zasto se to desava. svi oni koriste facebook pop-up like box, imaju puno posjeta sa fejsa, koriste druge oglase zajedno sa google-ovim i kod njih radi sve kako treba. imam broj sa kojeg su me zvali iz google-a ali bi volio da mi neko ovako da neki konkretniji odgovor da ih ne zovem jer sam iz Bosne. Broj je za Hrvatsku, a pozivi skupi. Tu sam opciju ostavio za kraj ako nista drugo ne bude moglo.

Zovi preko Skypea, jeftinije je :).

  • clicks on the ads by your family, friends or fans trying to “help” you out
  • encouraging clicks by drawing attention to the ads
  • artificial inflation of impressions on your ads by purchasing traffic or views on your videos, or by joining a traffic exchange or view exchange
  • watching the preroll ads on your own videos