Blokiran server

Imam jedno pitanje vezano za server
imam server u americi ali HT mostar korisnici ne mogu pristupiti tim stranicama koje su hostane na njega, dok ne ukucam open DNS, kao i jos neki manji davatelji internet usluga.

Borim se sa tim problemom vec duze vrijeme, jedno vrijeme mi je bio problem i hrvatska ali sada je sve oki sa HR.

Zanima me postoji li neko rjesenje za ovaj problem.
Trazio sam po forumima ali obicno sve opis problema ali kako ga rijesiti…

zatrazi od hosta promjenu domain IP adresa. po mogucnosti da IP bude u drugom C-bloku.

da li je to problem do HT mostar ( ISP ) ili hostera

mozda je HT mostar zbog tko zna kojeg razloga blokirao tu specificnu IP adresu na kojoj se domena nalazi, ili je mozda blokirao cijeli blok pa je najbolje da nabavis adresu iz drugog c-bloka.

zanimljivo je da neke domene rade, a neke ne rade (odnosno blokirane) asve su na istoj ip ali evo probam nabaviti drugu ip pa vidjeli.

nije mi jasno samo kako pravi tu listu blokiranih adresa po ip ili po nazivu domene

taj problem nekada ima i bihnet forum korisnici toga foruma i gosti nekada nemogu pristupiti stranici dok iz bih mogu …

stvarno ne vidim gdje je greska ovdje kad ukucam open DNS radi sve, ali to niije rjesenje jer vecina korinika koristi DNS-ove od ISP, koji ne rade oki prema vani kako stvari stoje sada…

Ne znam gdje udariti i sto napraviti !?