Blokiranje posjetitelja sa AdBlockerima - vaš stav

Osobno niti koristim, niti sam ikad koristio ad blockere. Oglasi su normalna stvar; negdje su (pre)intruzivni, negdje su cak korisni. Međutim, cinjenica je da su adblockeri najkoristeniji pluginovi u browserima, i isto tako je cinjenica da se ogroman broj siteova financira iskljucivo preko oglasa.

Mene recimo adblockeri nerviraju radi jednog drugog razloga: zbog rupa u dizajnu :ludjak:
I da, i to se moze rijesiti sa ulozenim dodatnim trudom, ali postavlja se pitanje za koga ja to ulazem dodatni trud?

Sada razmisljam da posjetiteljima sa ukljucenim adblockerom ubacim nekakav popup koji kaze da oni krse moja autorska prava jer mijenjaju izgled stranice bez mog dopustenja :rolleyes:

Imate li posebna pravila za ljude koji u startu rezu komad vaseg sitea, a time i potencijalni izvor nekakve zarade?

hahahahaha, pa nisu ti hakirali sajt i promjenili dizajn btw što bi tek ljudi rekli kojima si ukrao slike,uplodao na svoj host i objavio?

… ? Kvalitetno promasivanje poante. Niti je komentar o autorskom pravu ozbiljan, niti ja nesto kradem.

Dakle poanta, između webova koje odrzavam, od 10 do cak 30% posjetitelja koristi nekakav adblocker ili noscript. To vise nije zanemariva manjina, i postotak raste iz godine u godinu. Siteovima kojima su oglasi glavni ili jedini izvor prihoda je to realan problem.

Zanima me jesu li webmasteri toga svjesni, i… well, rade li nesto oko toga.

Ni meni se ne sviđa što manje ljudi vidi moje reklame, ali…
Korisnik ima pravo sa stranice ukloniti ili izmijeniti CSS, pozadinu ili boje, ukloniti slike, zvuk, flash…, povećati tekst i slike, ukoliko mu to omogućuje da lakše i ugodnije čita što sam napisao.
Pa ima pravo i ukloniti reklame.

Da, webmasteri su odavno toga svjesni.
Eto, jedna od ideja je blokirati pristup svima koji koriste Firefox:
http://whyfirefoxisblocked.com/
:krele:

[quote=“gambo”]Ni meni se ne sviđa što manje ljudi vidi moje reklame, ali…
Korisnik ima pravo sa stranice ukloniti ili izmijeniti CSS, pozadinu ili boje, ukloniti slike, zvuk, flash…, povećati tekst i slike, ukoliko mu to omogućuje da lakše i ugodnije čita što sam napisao.
Pa ima pravo i ukloniti reklame.[/quote]

Istina… Vlasnik sadrzaja također ima pravo sakriti sadrzaj, ili preusmjeriti takvog korisnika da se recimo pretplati na sadrzaj ili sto vec.

[quote=“gambo”]
Da, webmasteri su odavno toga svjesni.
Eto, jedna od ideja je blokirati pristup svima koji koriste Firefox:
http://whyfirefoxisblocked.com/
:krele:[/quote]

Mislim da je blokiranje Firefoxa ipak pretjerano. Ja trenutno pratim ako korisnik ima ukljucen adblocker (nije to samo domena firefoxa, istu stvar imaju i drugi browseri), ali eto, ne znam jos sto uciniti s tom informacijom.
Zapravo ne zelim blokirati korisnike, niti forsirati bilo sto korisnicima, ali pada mi napamet jednostavan div u sidebaru koji bi podsjetio korisnike da vecina free sadrzaja kojeg svakodnevno konzumiraju je tu zahvaljujuci prihodima od oglasa koji placaju troskove odrzavanja.
Realno gledajuci, korisnici adblock softwarea NISU odabrali sto zele gledati, a sto ne, nego je set predefiniranih pravila sa web stranice izbacio sve sto je programer softwarea odlucio da ulazi u kategoriju “nezeljenih oglasa”. Evo recimo, adblock je sa sprdexa izbacio “banner” koji linka na nasu facebook stranicu. Nije taj banner uopce nesto sto narusava user experience; dapace, po meni je zanimljiviji od ostalih elemenata preuzetih sa facebooka (social plugins), koji pointaju na identicnu stvar. Korisnik adblock softwarea nikad nije ni vidio ni odlucio smeta li mu to ili ne.

Tako je.
Imaš pravo tražiti recimo kunu po pročitanom članku ili 50 kuna mjesečne pretplate.
Ako ti uspije - svaka čast.

Nažalost, ljudi su previše lijeni, a i život je previše kratak, da bi na svakom pojedinom sajtu birali koju reklamu će vidjeti. Zato svi posežu za gotovim rješenjima.
Meni se sviđa tvoj banner, ali, jebiga, ima dimenzije 468x60 i ime mu počinje sa ad_ pa pada kao kolateralna žrtva.

Da li je netko mozda uspio blokirati adblocker… da se reklama prikaze i onima koji imaju adblock ?

Jesi ti to digao 5-6 starih tema o AdBlocku da bi pitao isto pitanje? :smiley:

Povodom raznih rasprava na internetu vezano uz plugin AdBlocker - ABP koji blokira prikazivanje oglasa na web stranici napravio sam dva tutorijala i iznio moja mišljenja. Osobno sam protiv blokiranja onih koj koriste AdBlock Plus program iako imam oglase na mom webu.

Trenutno sam napravio tutor za FireFox i Google Chrome.

Link na web stranicu koja blokira browser za pregled tutorijala koji ima instaliran AdBlock Plus

Upute kako privremeno isključiti AdBlock za dotičnu web stranicu

Trebao bih full screenshotove za Operu, IE, Safari i ostale browsere ako ih netko ovdje koristi i ako mi ih može postaviti za download, naravno za privremeno isključenje ABP.

Naravno dobro došle ideje i rasprava na ovu temu iskusnih webmastera, kako se može opet udariti kontra i slično (tj. Zaobići “code” koji sam postavio na dotičnoj web stranici).

Pitanje:
Ima li netko saznanja, krše li webmasteri Google pravila ako postave blok-code koji će zabraniti pristup visitorima koji imaju instaliran AdBlock?

Mislio sam da je ova domena web stranica na kojoj se javljaju webmajstori (web masteri)?
S obzirom na konkretnu nezainteresiranost tema se može obrisati. Nemam namjeru više je pratiti.

1 Like

Lutam ja guglom i kliknem na croherze stranicu kad odjednom veeelika stranica o adblocku kako je zabranjeno korištenje adblocka i kako ga maknuti i na kraju te velike stranice stoji ako se tko nađe s tim programom da će mu se dati ban na forumu i na serverima (san andreas: multiplayer) i ip ban!!!. A ja pošto igram na njihovom serveru svake prijestupne lijepo desni klik noscript->forbit croherze i opet normalno lutam stranicom. Jeli ovo normalno? Ne samo da u navigaciji imaju linkove na svoje stranice (uključujuči fb,yt,tw) gdje je svaki linkan na adf.ly da dobiju lovu nego neke stranice i nerade (barem zadnji put nisu radile ili je zaboravio produljiti domene). Kako netko može biti tako bezobrazan i staviti hrpuuu reklama i još staviti zid texta i slika o zabrani addona i kako ga maknute te na kraju govoriti kako možeš pokupiti ban na forumu i na serveru. Jednostavno ne shvačam kako netko može biti tako bezobrazan. Ako imaš reklame OK, on ih neće viditi, ali će posječivati tvoj sajt i dalje će moći klikati gore na tvoje adf linkove, ali što je previše previše je.

[quote=“aaaaaa21, post:3, topic:10321”]
Kako netko može biti tako bezobrazan i staviti hrpuuu reklama i još staviti zid texta i slika o zabrani addona i kako ga maknute te na kraju govoriti kako možeš pokupiti ban na forumu i na serveru
[/quote] Ne razumijem te što si htio reći ovim postom? pozdrav

Pa to što sam rekao. Lik stavi hrpu reklama i adf linkove i onda govori ako koristite adblock da možete pokupiti ban čak i na game serveru. Znaći lik igra godinama, plača čak i donacije može pokupiti ban zbog plugina kojeg je instaliralo preko 18.7mil ljudi, a ujedno najpopularniji addon za firefox. Što je npr samnom, imam adblock+noscript i da nisam slučajno izbrisao addon (noscript) pokupio bi ban bez da sam i vidio tu stranicu s upozorenjem. Koja glupa pravila ljudi stavljaju nemogu vjerovati.

Iskreno i ja sam protiv rigoroznih uvjeta, međutim mislim da sve to zavisi od situacije do situacije tj. kakvu web stranicu posjećuješ i da li zaista želiš pregledati tu stranicu bez obzira na uvjete.

Kada surfam i slučajno naiđem na neku zanimljivu usputnu web stranicu sa nekim posebnim uvjetima, pop-up reklamama i slično, koje me opterećuju, odmah je napustim i zaboravim na nju jer mi ništa ne znači u životu, ali kada naiđem na web stranicu koja mi znači nešto i gdje ću moći pronaći ono što želim, nužno trebam e tu se prilagođavam postavljenim uvjetima jer želim pristupiti informacijama koje trebam a nalaze se na dotičnoj stranici.

Zašto?
Zato jer se netko potrudio, uložio svoje vrijeme trud i novac da dotičnu informaciju obradi i postavi na web pa sam spreman prihvatiti njegove uvjete samo da dođem do informacije.
Kako ono poslovica kaže “uzmi ili ostavi” :wink:

pozdrav

Dali je netko mozda uspio blokirati adblocker… da se reklama prikaze i onima koji imaju adblock ?

Može li mi neko objasnit kako se koristi AdBlock Plus? Vrlo rado bih neke reklame s pojedinih stranica blokirao, uključujući i na ovom forumu, ali nikako da skužim kako to napravit s Adblokom plusom.

Unaprijed hvala na odgovorima :vatr:

Ovaj forum se financira od reklama. Trošiš resurse svojim posjetom i mislim da je vrlo neobzirno od tebe blokirati reklame. Da placas clanstvo, to bi bila naravno sasvim druga prica.

Ako se forum financira tako da naplacuje reklame po kliku, na meni sve ove godine koliko sam ovdje nisu ni kunu zaradili hehe

inace za adblock imas ovdje FAQ pa potrazi kako ga podesiti

http://adblockplus.org/en/faq_basics

evo recimo kako blokirati banner

You can right-click on any image or frame and choose “Adblock” from the context menu. This will open a dialog where you can tweak the new filter before adding. Feel free to replace parts of the banner’s address by wildcards (* — the star symbol) to make the filter block other banners with similar addresses as well.

Ako se to gleda s te strane, da, istina je, trošim resurse, a forum živi od reklama. Ali piše li gdje da sam ja obvezan gledat reklame da bi bio dio foruma? Naravno ne piše, a i uvjeren sam da dosta aktivnih članova ima aktiviran Adblock plus i blokira reklame na puno stranica pa tako i na ovom forumu (siguran sam da sam pročitao u nekoj temi gdje je jedan član to i napisao).

Isto tako, iako se reklame prikazuju, nikad na njih ne klikam. Em iz razloga što me većina tih reklama ne zanima, em iz razloga što su mi neki webmasteri napomenuli da nije dobro klikat na tuđi adsense, ako ga i sam koristiš (navodno mi zbog toga mogu blokirat račun). No to nije predmet rasprave, pa ne bih o tome.

Uglavnom da ne duljim, u redu, zaboravite moje pitanje, kao da ga nije ni bilo. :wink:
(može lock, kanta za smeće)

EDIT: Post je pisan prije nego li je <[cyber]> napisao svoj post…

bilo je rijeci da se jedan portal strani ako se nevaram žalio da njegovi posjetitelji i korisnici blokiraju reklame, tako da nista nemogu zaraditi. Mislim da sam to citao tj taj clanak na rep.hr nisam siguran.

@mrcina “Ali piše li gdje da sam ja obvezan gledat reklame da bi bio dio foruma? Naravno ne piše, a i uvjeren sam da dosta aktivnih članova ima aktiviran Adblock plus i blokira reklame na puno stranica pa tako i na ovom forumu (siguran sam da sam pročitao u nekoj temi gdje je jedan član to i napisao).”

naravno da nepise jer bi se to protivilo pravilima uvjeta koristenja ako se nevaram. Ja blokiram sve reklame na svojim stranicama posto ja kao vlasnik i posto sam postavio te reklame etarget, adsense itd. nesmijem klikati niti mi je u cilju ostetiti oglasivaca, ali ako mi se na nekom portalu svidi reklama rado ju pogledam i ostanem na tom sajtu te ga cak neke i detaljno pregledam.