Bnet port forward

Pozdrav,

Pokušavam otvoriti portove na bnet-ovom thomson twg850-4 ruteru.
Nije problem u postupku otvaranja portova, nego u tome što stvar ne radi iz nekog drugog razloga.
To mogu zaključiti po tome da sam uspješno otvorio port 80, ali istim postupkom ne mogu otvoriti niti jedan drugi.

Dostupnost portova testiram na WhatsMyIP.org | Port Scanners/Sniffers ili Open Port Check Tool, rezultati su isti.

U popisu otvorenih portova na ruteru uredno stoji da su otvoreni portovi 80,21,25,100,27000 ali navedene stranice pokazuju da je otvoren samo port 80. Ako ga maknem s popisa, onda je na tim stranicama zatvoren i obrnuto.
Znači postupak otvaranja portova je ispravan, ali radi samo za 80 i niti jedan drugi.

Ovo mi je posebno zanimljivo:
Ako na primjer provjeravam port 27000, koji nije na popisu otvorenih portova, dobijem povratnu poruku “Port 2700 Timed-out”. Ako taj isti port otvorim i on se pojavi na popisu otvorenih portova na ruteru, onda dobijem poruku “Port 2700 is Closed” ili “Connection refused” ovisno o stranici na kojoj testiram.

Firewall na ruteru i u windowsu je isključen, antivirusni program je isključen.
Imate li možda ideju u čemu bi mogao biti problem. Da li je moguće da je do bnet-a. Obično se ljudi po forumima žale da mogu otvoriti sve osim porta 80, meni je situacija baš obrtuta.

Nemoj previše vjerovati tim servisima.
Ja sam također na BNetu i pokazuje mi da mi je večina važnih portova zatvorena.
Ali očito u stvarnosti to nije tako jer inače ne bih mogao koristiti internet, FTP itd.

Portovi se znaju zatvoriti ako ti recimo IP adresa završi na crnoj listi, što se često događa
jer ti se može dodijeliti IP na kojem netko tko zna šta radio. ( promijeniš IP i gotovo ).

Jednom sam zvao BNet upravo zbog toga. Pokazali su mi dokaz da su mi svi portovi otvoreni,
što je bilo totalno različito od rezultata iz ovih servisa.

Ukoliko baš imaš potrebu za otvaranjem vlastitog porta na vlastitom uređaju (primjerice ruter), u redu, no ukoliko je riječ o npr. tzv. “game ili voice server-u” onda rađe zaokupi taj “game/voice server” kod davatelja takvog tipa Internet usluga.

Opet, ukoliko je riječ o npr. tvrtki koja ima zasebnu aplikaciju na Linux poslužitelju, port se može otvoriti (za vanjski/unutarnji pristup).

Da, radi se o Steam game serveru, odnosno klijentu koji za hostanje igrica mora imati otvorene portove za komunikaciju s njihovim serverom. Moram napraviti ovo:
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8571-GLVN-8711

Dakle Steam klijent je uredno instaliran ali za uspješnu komunikaciju zahtjeva otvaranje portova prikazanih na gornjem linku.
Ja jednostavno moram otvoriti te portove na ruteru a nikako ne mogu. Mogu otvoriti port 80 i niti jedan drugi.

Znači uopće nije bitna svrha otvaranja portova, crne liste, linux, game server itd… nego to što nakon otvaranja portova na ruteru servisi za testiranje pokazuju da su isti zatvoreni. Pitanje sam postavio s naglaskom na mogućnost da je stvar u internet provideru, na što najviše sumnjam, pa me zanima da li netko ima iskustva sa situacijama da provideri onemoguće otvaranje pojedinih portova.
Svojevremeno je na T-Comu sve radilo u redu.

  1. Isključi si firewall na routeru, lokalni Windows Firewall na računalu, te suspendiraj antivirusni program. Onda probaj ponovo.

  2. Pokreni na portovima koje skeniraš odgovarajuće servise/programe, tako da kada dođe zahtjev za otvaranjem veze na nekom portu, tamo stvarno i bude aktivan neki slušatelj koji će taj zahtjev prihvatiti i odgovoriti na njega sukladno TCP protokolu. Ako imaš Windowse XP možeš kao server koristiti Hyperterminal, ima mogućnost pokretanja TCP server na bilo kojem portu. Ako nemaš, možeš iskoristiti bilo kakav server, poput nekog popularnog malog web-servera, FTP-servera, SMTP ili POP-servera, štogod. Imaš čak i generički TCP server.

  3. Provjeri jesi li mapirao ulazni port routera na određenu IP adresu i port u lokalnoj mreži - obaviti tzv. port forwarding.

-> Moguće je da ti je za port 80 to na routeru već sve poštelano nekim automatizmom, pa da zato radi…

->

Ovo je ključna rečenica i stvar koju jedinu od svega navedenog nisam napravio. U tome je bila stvar.
Net Tools je stvarčica koja mi je trebala. Sada je sve ok. Zahvaljujem!

[quote=“dpolo”]Ovo je ključna rečenica i stvar koju jedinu od svega navedenog nisam napravio. U tome je bila stvar.
Net Tools je stvarčica koja mi je trebala. Sada je sve ok. Zahvaljujem![/quote]

Super da ti radi, možeš li MOLIM TE, reći što si točno napravio? Danima pokušavam sve živo, ali su portovi za izlazni IP i dalje zatvoreni :frowning: