Bog dao - Bog uzeo… I ode Youtube monetizacija…

Hvala ti za koristan info, međutim tih je jedno 30-40% ostalo pada na “znane i neznane junake” iz drugih izvora van Youtubea čiji sam sadržaj iskoristio bez mogučnosti kontaktiranja…
A moram priznati da me i ova smartphone YT niche izmorila i već neko vrijeme razmišljam o prenamjeni kanala, al nisam nikada skupio snage, sad će me ova demonstracija motivirati da napravim zaokret i nešto svoje gdje me nitko neće moći teretiti za ništa…

Neću stavljati link svog kanala ali voice je bio ovaj…
https://harposoftware.com/en/english-usa/129-salli-american-english-voice.html

Da super su glasovi.
Mozda su te i oni prijavili ako nisi platio program.

To je kao da si rekao da ga je T-Series prijavio da ih slucajno ne prestigne ili da ga je Vegas prijavio jer je obradivao video na krekiranom vegasu :slight_smile:

Ps: Wolf kada postanes popularan, sjeti se i nas malih ponekad :slight_smile:

1 Like

Mislim da se You tube zaigrao sa svojim pravilima!
Nekog godinama ne’dira dok neke odmah skida Aa sad uvode neka pravila za sirotinju . Bavio sam se You tube al sad sam skoro odustao jer kad sam vidio da kopije uključuju takvi kanala u 2018 ima uključeni koliko hoćeš ,dok je meni kanal suspendirali sa 40K …mislim da je to jedan užas ! Ako ima ko da prod kanal neka se javi bitno je da ima monetu ostalo nebitno ? Hvala

Pozdrav,
imam monetizirani kanal ako ste zainteresirani, pokusavam ga prodati jer se ne stignem njime vise baviti, a steta bi bilo ga ugasiti.
Preko 1700 pretplatnika, sve uredno

1 Like

Ovo baš i nije točno. Na svakom videu gdje nema reklama, YT gubi pare. Kao da je bitna oglašivaču kvaliteta videa ako može doći do klijenta. Bitno je ono što korisnik traži i što mu oglašivač može ponuditi a ne kolika je rezolucija videa ili to jel robot voice.

Npr moj kanal su onesposobili za monetizaciju, to je jedini kanal koji je aktivan za HR turizam, kampove plaže itd. Stalno su se oglašavali neki hoteli i kampovi, kanal imam oko pola pregleda od stranaca, većinom Njemaca koji su tražili gdje će ljetovati, klik je bio velik na malo prikaza se dalo zaraditi dosta.

Što se dogodilo? Makli su mi monetizaciju jer je slide, nema govora itd…

Kako ne postoji više nijedan drugi kanal za ovi nišu koji je aktivan i koji udovoljava njihove kriterije za oglašavanje (1000 pretplatnika, 4000 sati, da nije slide, da je unikatan itd…), sad su dobili to da imaju tisuće klipova o Hr turizmu, tisuće Njemaca i dr. gleda te videe, traže informacije gdje ljetovati a nijedan video nije monetiziran, svi pregledi u prazno. Hoteli i kampovi nemaju gdje vrtjeti svoje oglase jer nijedan kanal na nišu Hr turizam nije udovoljnio njihovim kriterijima i cijelu jednu bogatu industriju su izgubili. Milioni koji su ti hoteli kampovi moglo potrošiti sada troše negdje drugdje, na Face npr.

A nama webmajstorima ostaje samo da preusmjeravamo onaj promil od pregleda prema web stranici i izvlačimo sitnice od adsensa umjesto da se iskoristi puni potencijal oglasnog prostora.

@bugi

Znas kako gledam na to?
Kako su si napravili tako ce imat.

Ako nemam kvalitetne informacije idem na ljetovanje u albaniju ili bugarsku.:smile::smile::smile::smile:

Kanali sa nekvalitetnim i tudjim sadrzajem ni ne trebaju biti monetizovani.

Sta podrazumevas pod kvalitetnim sadrzajem?

Koliki je gubitak? Koliko si zaradjivao mjesecno sa jutjubom?

Na vecini kanala je inace taktika da se bave sumnjivim sadrzajem bilo kradom ,clickbaitom, lazni thumbnail/opis/tagovi pa onda taj netko dode ovdje i govori kako je izgubio kanal sto je smjesno. Inace ja te prijavljujem na veliko :slight_smile: Bas mi je nekako uzitak :slight_smile:

1 Like

To samo pokazuje koliko si karakterno… :poop:

Molim te spusti se na zemlju i ne obračaj mi se tako s visoka. Ako nemaš šta konstruktivno za predložiti, nego si se došao samo naslađivati s tuđim problemom (a nemaš, što se vidi iz tvojeg komentara) nisi se morao ni javljati na ovaj post, tako da slobodno produži dalje…
Sve videe sam radio sam i što je na thumbnailu bilo je i u videu, pa isto tako i u tagovima. Druga stvar je što su se pravila i politika Youtube-a promjenila za 180°.

2 Likeova

Ja neznam zašto sebe prozivaš, ja sam govorio za sve koji tako rade.

poskupo je to imas viber ili slicno ?