Bojanje zidova, gletanje, građevinski radovi

Ekipa, ima li ovdje netko tko se razumije u bojanje zidova, gletanje i sve što dolazi s time? :slight_smile:

Imam par pitanja, pa da vidim ima li poznavaoca teme na ovom forumu :slight_smile:

Ja se razumijem u bojanje a gletanje ne znam :grin: pa ako sam od kskve pomoci javi

Pitaj, što te zanima?

Imam balkon koji bi trebao malo dovesti u red. Na slici je kako izgleda najgori dio balkona, vidi se popucali dio, a i vidi se kako se stara boja doslovno cijela ljušti.

Mene zanima s čime i kako to preurediti. Znam da bi prvi korak svakako bilo ostrugati staru boju i očistiti do “zdravoga”, no što dalje?

Kupiš jupol i pređeš 2x.
Pukotinu popuniš sa gipsom

Da, prvo skini svu staru boju.
Kako se radi o balkonu, treba staviti impregnaciju i definitivno kvalitetniju boju od jupola koji je za unutarnje prostore. Potraži boju za fasade ili slično.

Očisti pukotinu, slobodno je malo proširi.
Gips nije najbolje rješenje. Potraži glet masu na bazi cementa, reparaturni mort ili slično.

Očistiš sa šparhtlom sve do kud ide. Onda lagano na gleter staviš gleta i razvučeš sve da ti bude jednako. Zatim kad se to osuši, uzmeš fasadeks (boja za vanje zidove) i u nju staviš impregnacije.
Drugi put kad budeš prelazio ne trebaš impregnaciju, ali pazi da ne razrijediš boju previše.

Prvo sve ogulit dole. Zatim iskopat sve pukotine da sve otpadne sta treba i to popuniti sa vanjskim fleksibilnim ljepilom za pločice. Nakon toga 2 ruke impregnacije, zatim neka bijela boja za fasade, ruku koliko treba dok ne pokrije sve.