Booking.com affiliate iskustva

Statistike im nisu bas real time kao kod adsensa. Mislim da svakih 24 sata update naprave.

Da nadodam, booking[dot]com ne koriste cookie vec sam ref link (zvan aid) koji traje samo jednu sesiju. :confused:

1 Like

Upravo sam i ja htio ovo napisati. I to je realno i najveća mana Bookinga. Neko ko dođe preko tvog ref linka pogleda hotele na Islandu, zatvori prozor, ode da jede i nakon 10 minuta se vrati i odluči se za neki hotel, ti ne dobiješ ništa.

Sto bre ovaj @abercrombie napisa da traje 90 dana, ja prebacio sve linkove hotela na booking, a hotelscombined izbrisah. Da nije on malo ovde pustio buvu da se navucemo :smiley:

Nemam iskustva što se tiče naše regije, ali zašto ne. Pogotovo što se tiče budućnosti, ono klasično zimmer frei se sve manje i manje koristi, Booking i slični su u porastu.

1 Like

Tako je, rade update između 00:00 i 07:00, ne znam točno kada, znam kada se probudim da imam info za prošli dan.

Što se tiče 90 dana, moja greška, ja sam bio pročitao o tome, ali vidim da je pogrešno. No ako spremi željeni hotel u bookmarkse, na tom linku ostaje vaš affiliate, barem to.

Šta bih ja imao od bacanja bube da se vi navučete, jednostavno greška. Usprkos tome meni je booking odličan, a vi vidite.

U booking Dashboard, pocetnoj stranici, u jednoj koloni “Assisted Bookings” od danas imam broj 1, da li to znaci da je neko izvrsio rezervaciju preko mene? Zarada je jos uvek stoji na 0.
Sad videh u drugoj koloni “Assisted Conversion Rate” - 2.04%

koje stranice vi imate i koliko posjeta na njima pa da se ostvari booking il dva?

Da li bi neko mogao da objavi ili mi pošalje link sajta koji ima već integrisan booking plugin ? Zahvaljujem

Pozdrav ekipa

Kakva je situacija s ovime? Jel netko od vas još uvijek koristi Booking Aff? Kakve su provizije, trajanje linkova, zarade?

ps. sori što budim temu iz mrtvih, al da ne otvaram novu :hugs:

1 Like

I mene zanima.
Vidim da je konkurencija strašna, koristi ga svaki sajt koji ima nekakvu vezu sa smještajem ili putovanjima.

ma lako za konkurenciju, barem je uzbudljivo natjecati se i graditi web :hugs: važno je znati dal se isplati postavljat taj aff uopće na web i jel ok provizija… ono što sam našao na webu ukazuje na nekih 4% po rezervaciji… e sad, volio bih čuti iz prve ruke ako netko ovdje koristi :wink:

1 Like

bump :blush:

ima tko kakvu informaciju iz prve ruke?

hvala :hugs:

Ja se upravo registrirao da probam. Međutim kad odem u marketplace i tamo kreiram npr banner on samo vrti preview i ne ide dalje. Isto je i sa npr kreiranjem search boxa. Probao sam sa vise browsera i uvijek isto.

Slava ih lupila u glavu, zaboravite na booking aff.

@Jolla Koje su alternative, imaš li prijedlog?

Iskreno nisam probao nista drugo jer ništa mi ne djeluje dovoljno kvalitetno i veliko da bi probao. Ako netko zna za nešto bio bi sretan da me demantira pa da i ja probam, ali sumnjam…

Problem Bookinga je sto drži affiliate sesiju samo kad je korisnik kliknuo. Ako korisnik ne napravi rezervaciju odmah, affiliate sesija prestaje važiti, što je ludost i razlog zašto sam napisao da ih je slava lupila u glavu, jer su oni jedini sa tako kratkom sesijom pamćenja affiliate klika.

Za isto poslanih klikova Adsense da 10€, Booking 0.4€, po mome iskustvu, sajtovi travel related.