Booking.com affiliate iskustva

Statistike im nisu bas real time kao kod adsensa. Mislim da svakih 24 sata update naprave.

Da nadodam, booking[dot]com ne koriste cookie vec sam ref link (zvan aid) koji traje samo jednu sesiju. :confused:

1 Like

Upravo sam i ja htio ovo napisati. I to je realno i najveća mana Bookinga. Neko ko dođe preko tvog ref linka pogleda hotele na Islandu, zatvori prozor, ode da jede i nakon 10 minuta se vrati i odluči se za neki hotel, ti ne dobiješ ništa.

Sto bre ovaj @abercrombie napisa da traje 90 dana, ja prebacio sve linkove hotela na booking, a hotelscombined izbrisah. Da nije on malo ovde pustio buvu da se navucemo :smiley:

Nemam iskustva što se tiče naše regije, ali zašto ne. Pogotovo što se tiče budućnosti, ono klasično zimmer frei se sve manje i manje koristi, Booking i slični su u porastu.

1 Like

Tako je, rade update između 00:00 i 07:00, ne znam točno kada, znam kada se probudim da imam info za prošli dan.

Što se tiče 90 dana, moja greška, ja sam bio pročitao o tome, ali vidim da je pogrešno. No ako spremi željeni hotel u bookmarkse, na tom linku ostaje vaš affiliate, barem to.

Šta bih ja imao od bacanja bube da se vi navučete, jednostavno greška. Usprkos tome meni je booking odličan, a vi vidite.

U booking Dashboard, pocetnoj stranici, u jednoj koloni “Assisted Bookings” od danas imam broj 1, da li to znaci da je neko izvrsio rezervaciju preko mene? Zarada je jos uvek stoji na 0.
Sad videh u drugoj koloni “Assisted Conversion Rate” - 2.04%

koje stranice vi imate i koliko posjeta na njima pa da se ostvari booking il dva?

Da li bi neko mogao da objavi ili mi pošalje link sajta koji ima već integrisan booking plugin ? Zahvaljujem

Pozdrav ekipa

Kakva je situacija s ovime? Jel netko od vas još uvijek koristi Booking Aff? Kakve su provizije, trajanje linkova, zarade?

ps. sori što budim temu iz mrtvih, al da ne otvaram novu :hugs:

1 Like

I mene zanima.
Vidim da je konkurencija strašna, koristi ga svaki sajt koji ima nekakvu vezu sa smještajem ili putovanjima.

ma lako za konkurenciju, barem je uzbudljivo natjecati se i graditi web :hugs: važno je znati dal se isplati postavljat taj aff uopće na web i jel ok provizija… ono što sam našao na webu ukazuje na nekih 4% po rezervaciji… e sad, volio bih čuti iz prve ruke ako netko ovdje koristi :wink:

1 Like

bump :blush:

ima tko kakvu informaciju iz prve ruke?

hvala :hugs:

Ja se upravo registrirao da probam. Međutim kad odem u marketplace i tamo kreiram npr banner on samo vrti preview i ne ide dalje. Isto je i sa npr kreiranjem search boxa. Probao sam sa vise browsera i uvijek isto.

Slava ih lupila u glavu, zaboravite na booking aff.

@Jolla Koje su alternative, imaš li prijedlog?

Iskreno nisam probao nista drugo jer ništa mi ne djeluje dovoljno kvalitetno i veliko da bi probao. Ako netko zna za nešto bio bi sretan da me demantira pa da i ja probam, ali sumnjam…

Problem Bookinga je sto drži affiliate sesiju samo kad je korisnik kliknuo. Ako korisnik ne napravi rezervaciju odmah, affiliate sesija prestaje važiti, što je ludost i razlog zašto sam napisao da ih je slava lupila u glavu, jer su oni jedini sa tako kratkom sesijom pamćenja affiliate klika.

Za isto poslanih klikova Adsense da 10€, Booking 0.4€, po mome iskustvu, sajtovi travel related.

Danas su me razočarali.
Likovi se očito nisu pojavili, i nema provizije.
slika

Gosti koji se ne pojave svejedno moraju platiti. Nedolazak je opcija koju jedino iznajmljivač ima u sučelju. Možeš prijaviti nedolazak ako se gost ne pojavi sve do drugog dana kako ti ne bi mogao ostaviti recenziju.
Nedolazak je jedno, otkazivanje drugo. Otkazivanje znaći da su otkazali na vrijeme i da im je vraćen novac. Ovisno o postavkama koje postavi iznajmljivać, ali moraju otkazati najmanje 24 sata prije dolaska.

Čudno su to sročili ili je neka mutna igra po pitanju. Ako je booking uzeo svoju proviziju a vlasnik apartmana svoj novac, zašto ti ne bi dobiju svoj dio. Kakve veze ima jel gost došao.

Sve stoji što si napisao.
Potpuno zbunjujuće jer nisam imao pojma da postoji opcija nedolaska.

Da imam bilo kakvu alternativu sada bi ih maknuo.

Da, od pre par meseci su radili neke izmene po tom pitanju. Kod mene stoji, nakon izmena “no show”, što mi je bilo čudno baš. Ako se sećam, mislim da sam im pisao, ali mi nisu odgovorili.
Moguće da uskraćuju nama zaradu od tih rezervacija.