Brackets - Open Source HTML/CSS editor

Pozdrav, pre neki dan sam poceo koristiti open-source HTML/CSS editor “Brackets”, pa bi hteo da podelim utiske s vama…
Odusevljen sam, iako je editor pravljen u javascriptu, po kvalitetu nezaostaje od drugih. Unutar editora mogu se kreirati folderi, sto je super ako zelite css fajlove van glavnog foldera gde se nalaze html stranice. Moguce je testiranje stranice *(ali samo u chrome browseru, jer je Bracket, i dalje u development fazi), Par nedostataka: nemoze se obrisati fajl/folder, vec samo preimenovati i nemoze se prebacivati iz jednog foldera u drugi. Mozete uz znanje navedenih jezika, lako napraviti kompletan sajt u HTML/CSS/JS.
I jos jedan po meni veoma koristan detalj *(za razliku od WebPageMakera sa kojih sam ja i pustao svoje prve korake…) je sto se mogu otvoriti drugi projekti ukljucujuci i sajtove skinute preko raznih offline browsing programa *(kao sto su PageNest, OfflineBrowser, TeleportPro i mnogi drugi)…
Vise informacija mozete dobiti OVDE, ili na sajtu

Onda probaj Sublime Text bit ćeš još više oduševljen.
http://www.sublimetext.com/

U biti kad skuži šta rade Alt+Shift+1/2/3… ili Ctrl+D u SublimeTextu mislim da povratka na staro više nema :stuck_out_tongue:

…a o brzini samog editora da i ne pričamo…

Pa šta nije očito da je svaki post dotičnog korisnika reklama

zen coding :smiley:

Sad je Emmet :smiley:

Reci meni šta rade, ja se još ne dam od Notepada++ ?

Probaj ga, možda najbolje za početak ovo: VIDEO

Ako Jeffrey Way kaže da je koristio apsolutno sve i da niti jedan drugi editor nije niti blizu ST2 onda valjda vrjedi isprobat :kokica:

Jeffrey:

Isto kada si ti reko danas ljudi za lovu svasta kazu :slight_smile:

A yebo, čak ga i imam negdje instaliranog, sjećam se da sam ga probavao, ne sjećam se što mi je ono nedostajalo iz Notepada pa sam ostao na njemu.

Idem ga naći…

edit:
aha, ovo s brojevima je prebacivanje tabova, imam na Notepadu++ prozora i to mi je za sada dovoljno.
A ctrl-D je obični ctrl-F, zbog toga mi se ne isplati kompletno promjeniti izgled editora.

Nedostaje mi collapse, može se odraditi na funkciji, ali ne i npr. na tagu
A na ostalim tagovima radi, hmm…

Crtl+D: LINK

@Sceko ST2 je free :slight_smile:

Eh, to sam baš mislio kako mi jedino fali u Notepadu :slight_smile:

Eto, sad sam znao šta guglati, i našao sam, ima i notepad multiple cursors, a i još neke fore koje do sad uopće nisam koristio.

Odličan video, tnx.