Brand name

Pozdrav svima… Konačno imam priliku izaći na europsko tržište svojim proizvodima (industrijski LCD ekrani i razni sklopovi), no nikako da “nađem” ime proizvoda tj. brand name. Agonija traje već mjesecima, bio sam angažiarao i neke domaće marketinške agencije, no bez nekih rezultata. Više ne znam kome da se obratim, a nemam 10.000usd+ da angažiram vanjske agencije koje se samo time bave. Osim dobrog zvučnog i vizualnog imena, uvjet je bio i da je .com domena slobodna, a ime se može sastojati i od dvije riječi. Ma ustvari, više nemam niti uvjet nekog posebnog značenja imena, može biti izmišljena riječ ili bilo što samo da profi zvuči i da je .com domena slobodna, što mi je i najbitnije.
Ako ima netko da mi pomogne savjetom, ili nečim konkretnim, naravno, po dogovoru ću ga i financijski nagraditi.

Proizvodiš LCD ekrane? U Hrvatskoj? Za ozbać?

A što fali ovom tvom nicku? Galas? Domena nije slobodna, ali je na prodaju. A galas-industrial.com je svakako slobodna. Kao i galasind.com.

Galas je lik iz grčke mitologije, začetnik poznatih Gala. Vidi ovdje: Galas - Wikipedia, the free encyclopedia

A to te onda vodi na daljna imena iz grčke mitologije: Polyphemos and Galatea, Illyrius, Keltos. Pa možeš skrenuti na Galatea, a odatle na Galatec, Galatex, Galatech. Pa vidiš da je, recimo, galatex.com slobodan. Ili od Illyrius ideš na Ilytec (nećeš illyrius jer zvuči kao hillarious, a moraš paziti i na oblik s dva l, kao u “ill”).

Tu možeš probati kako se koja stvar možda izgovara:


P.S. Galatex.com ipak nije slobodan.

Ali ponekad možeš dodati i kakvu brojku uz naziv. Recimo, nekad je postojala firma koja se zvala “Gateway 2000”. Npr. Galatex IC (kao industrial control ili integrated circuit).

Tesko ces nac com domenu slobodnu, radje uzmi ime koje hoces i kupi si domenu ako nije preskupa.

akateko.com

Ovo prekriži, skontaj da skupiš još malo budžeta (bar do 1.000 USD) i možeš naći kvalitetno ime na BrandBucket.com. Takođe, ako hoćeš neko jeftino ime, nudim ti ja par unikatna brend imena ultra jeftino. Poslao sam ti pm pa ako si zainteresiran za neki javi :slight_smile:

znam kako ti je, no to je normalno. zato i kosta puno i zato neces naci rjesenje na ovakve nacine. recimo da ti se i nesto dopadne, nemozes ocekivati da ce ti netko za par stotina eura/dolara ponuditi kreativno rjesenje pomno promisljeno i istrazeno za sva trzista na kojima zelis nastupati.
takav pristup donosi duplu stetu, prvo ulozis novac u nesto neistrazeno, a zatim ti se to odbije o glavu.

no, kao i dobar dio drugih koji su reagirali na tvoj tekst i ja mogu (tj moja firma) odraditi taj posao. mozda je jedino mala razlika sto se mi prvenstveno bavimo identitetima, pa cemo te lakse usmjeriti na najbezbolniji put.

liquid-crystal-display.com
color-lcd.com
worldwidelcd.com
worldwide-lcd.com
industry-lcd.com
lcdindustry.com
lcd4industry.com

Zvuči kao jeftini kineski proizvod :slight_smile:

To bi mu mogla biti prednost. Inače je japanska riječ.

Pa kome si to i na koji način do sada prodavao?

[quote=“mestro67”]Pa kome si to i na koji način do sada prodavao?


[/quote]

Do sada samo u HR većinom bankama i tel. operaterima… Ali ne mogu sa domaćim imenom prema van!

Probaj umjesto Galas, staviti William :stuck_out_tongue:

Hvala svima na PM sa mnogim savjetima i prijedlozima, no odustao sam od imena sa slobodnom .com domenom jer takvo očito ne postoji :slight_smile:
Netko će mi smislit neko dobro ime, a što se tiće .com domene nešto će se dodat na ime i to je to.

KnowEm Username Search: Social Media, Domains and Trademarks je odličan alat preko kojega je u moguće proveriti (i rezervisati) da li je ime brenda ili sajta slobodno na preko 550 Web 2.0 sajtova, plus mnogo TLD ekstenzija.

Možda pomogne :slight_smile:

A može malo više informacija o firmi?
gdje je smještena, naziv i sl.

Nije istina.
Ja sam za svoje potrebe pronašao ime u roku par sati.

Poanta je u tome da što duže tražiš to ćeš teže naći.
Što više imena poslušaš/pogledaš, to ti svako sljedeće sve manje i manje sviđa.

Nemoj tražiti ime za 5 nego uzmi neko ime koje ti se čini da je za 3.
I onda gradi brand.
Vidjet ćeš da će nakon izvjesnog vremena to ime biti sasvim odlično.

Da, u pravu si.

Pristao sam na kompromis, brand je LEMMA, a domena je lemmavisual.com!