Braniš se i osuđen si

Valjda nije zabranjeno postanje drugih foruma jer nije reklama.

ovo je nevjerojatno:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=784488&page=17

U slučaju napada nemaš pravo na obranu tj ako ozljediš nekoga ti si također jednako kriv.

Imali smo provalu u stan i nakon razgovora s policijom s obzirom da nismo vlasnici stava nemozemo podnijeti prijavu tj policiju to nezanima nego kaze idite odvjetniku također da se dogodilo to u vrijeme dok smo bili u stanu i da sam ozljedio napadača također bi ja bio kažnjen a nemožemo prijaviti jer nismo vlasnici…

Jaooo državo j**** li ti sve!!

Također iz razloga što sam lovac upotrijebom sile u samoobrani prijeti se oduzimanjem oružja i dozvole… pa ovo nema nigdje

Pa da lopov je zaštićen bez obzira sto je na tvom posjedu on je zaštićen.

Hrvatska <3 20xxxxxx

I u Bosni ista situacija :smiley:
Ja sam jedne prilike htio ispasti dobar ,na izlazu iz banke lopov je bakici ukrao torbicu stignem ga udarim par puta otmem torbicu. I evo vec godinu sam na sudu :’)

Nanošenje lakših tjelesnih ozlijeda jbg.

Možda se u zakonu od 2014 god. nešto i promijenilo?

Da žalosno, nema kod nas make my day zakona. To mi je najdraži članak zakona koji koristi jedna od USA država.

Eh sad, ne znam kako sudac (čovjek) gleda na to, pa u tom slučaju možda može dati uvjetno ili minimalnu kaznu. Da provede zakon, ali i zaštiti tebe od nepoštenog zakona.

Sta pricate gluposti. Pa kod nas s autom pijan ko majka zgazis covjeka dobis godinu dana uvjetno. Znate onog sto je brodom pokosio ljude nije dobio nista ako se ne varam.

Ali ovo je istina. Ti slobodno svladas lopova ali mu nemozes izbiti sve zube.

@zdenga
Zato redari djele samar umjesto zatvorene pesnice, da si ga ljepo isamarao kao malo djete nikon nista. Ali nemozes mu deformirat facu i reci da je to samoobrana jer to ona nije.

1 Like

Ma da sam ja njega istukao muški ne bi meni bilo zao, vec kako je pao malo koljena i laktove poderao.

Kod nas je takav zakon , kada mi je prišao policajac mislio sam da ce mi cestitati al kurko’ ka’e hajde ti ljudino u stanicu izjavu daj malo sam se opirao tu i lisice na ruke dobijem, i isto vam ga dođe ja i lopov na istom levelu :smiley:

Pa to vam je sve isto, da policajac mirno privede covjeka on ga ide privodit na silu, zgnjeci mu ruku ovaj se malo pomakne i ovaj samo pise “opiranje” -.- pa se ti zali, a nasi nemaju one kamere kao ameri. Obiteljsko nasilje opet ista stvar, nije bitno tko je koga udrio udaraju se kazne obojici^^ Mislim se koja je ovo drzava u pm… Nasi bogatasi i politicari uzimaju odvjetnike koji nalaze rupe u zakonima, pa koji su ti zakoni? Kako ne uce od gresaka itd?

hehehe drzava je nešto drugo oni mogu i ubiti :smiley:
Čist primjer David Dragičević Banja Luka. Guglaj malo ako vec do sada nisi čuo za taj slučaj, mene sramota za njih!

to za davida dragičevića pokrivaju sinove visokih funkcionera mupa i nekih političara ja mislim, banjaluka je strašan grad gdje je droga u klubovima u strogom centru grada, inspektori rade sa drogom i pokrivaju dilere, ako se otpetlja to sa davidom otpetljat će se mnogo toga … zato se ministar MUPa, direktor policije i načelnik uprave za organizovani kriminal MUPa peru a ustvari se sve dublje kopaju

ja znam za slučaj kada su napali čovjeka na ulici, fizički napad … policija tereti sve učesnike tučnjave za remećenje javnog reda i mira i tuču … bez obzira ko je koga napao, policija sve tereti isto

To je i glavni problem što nismo svi isti pred zakonom !

ovo za davida

pogledajte vi te face … i neka neko kaže da ne lažu :smiley:

Pohvalno je to što si učinio, ali na drugu ruku i glu*o od tebe jer ne poznaješ zakon koji ne ide na ruku dobrim ljudima. Većina ljudi ne bi reagovala a oni koji reaguju na tako nešto nisu svjesni, evo direktno tog događaja - videonadzora, svjedoka i načina na koji će ti osumnjičeni opravdati svoje ponašanje. Jedno je teorija, drugo je praksa, ako ima pravnika ovdje.

S obzirom da je on već ukrao torbicu, napustio objekat s ciljem da prisvoji sebi protupravnu imovinsku korist on je sam sebi presudio za krivično djelo krađe, dok si i ti sebi negledajući da imaju kamere na banci, koje dokazuju da si mu ti nanio LTP a što će njegov branioc tražiti, pa makar i onaj dodijeljen po službenoj dužnosti (99%), presudio nanijevši mu LTP, za koje nećeš dobiti zatvorsku kaznu, možda uvjetnu ili novčanu s obzirom da je specifičan događaj. Još jedna stvar ti ne ide u korist, ako policija u izvještaju koji će biti dostavljen tužiocu navedu da si se opirao i da si lišen slobode.

Na kraju sve zavisi od tog izvještaja i kako će neki tužioc to protumačiti kada ga dobije. A to da ste na istom levelu niste, jer će on dobiti kaznu zatvora pogotovo ako je povratnik u vršenju krivičnih djela, dok ćeš ti dobiti jednu životnu lekciju.

> GLEDAJ SVOGA POSLA, KAD BI SE NE ZNAM ŠTA DEŠAVALO PORED TEBE.

Kažem ti to čisto iz dobre namjere jer poznajem zakone, tužilaštvo, sud, policiju i osobe sklone vršenju takvih krivičnih djela. Ni kriv ni dužan ćeš naje*ati, a nikoga za to nije briga, što je žalosno. Lično da sam ja tužioc ja ne bi podizao optužnicu protiv tebe već bi ti poslao pismo pohvale.

Ta bakica ti je možda rekla hvala, ti policajci će najvjerovatnije u izvještaju napisati da si se opirao i da si lišen slobode, tužioc od silnih predmeta koje ima definitivno neće ulaziti u srž događaja, branioc će tražiti svaki dokaz koji ide u korist osumnjičenom, a ti ćeš angažovati možda svog branioca, kojeg ćeš papreno platiti ili će ti biti dodijeljen po službenoj dužnosti, kojeg nije briga za tebe a koji je dobio pare da te brani i koji ćete samo tapšati po ramenu i govoriti sve je ok.

Nadam se da ćeš dobiti pismo u kojem piše da nema dovoljno dokaza za podizanje optužnice.

Sretno.

Zašto slušaš što budale kažu? To što policajac nešto kaže uopće ne mora značiti da je to stvarno tako.

Evo jedan banalni primjer. Bio sam u pošti par minuta prije 8pm (kad zatvara) i jedan dio sam uspio obaviti, ali drugi nisam. Pitam ženu do kad radi pošta u Branimirovoj (Zg, to je dežurna). Ona kaže isto do 8pm, a ja sam ipak mislio da radi od ponoć. Pitam ju jel sigurna, a ona se uvrijedi i skoro počne vikat da valjda ona zna jer ona radi u pošti, a ne ja. Nije mi se raspravljalo s glupačom i ipak odem u Branimirovu i naravno radi do ponoć. Da sam slušao “autoritet” i slijepo vjerovao u gluposti koje je rekla, samo zato što ona radi u pošti i valjda “zna”, onda taj dan ne bih obavio to što sam trebao. Poanta, ne slušaj što ti drugi kažu nego sam potraži kvalitetne informacije.

Provala je kazneno djelo i prijava se podnosi po službenoj dužnosti. U zakonu stoji čak i da je neprijavljivanje kaznenog djela za koje znaš kažnjivo. Ok, ovdje će ići njihova službena prijava (morala bi), ali ti nitko ne može zabraniti da podneseš još i privatnu tužbu. To možeš preko odvjetnika, ali i ne moraš. Slobodno podnesi tužbu ako si na bilo koji način oštećen, pa makar i ako si samo proživio strah ili nelagodu, uopće nije bitno čiji je stan.