Brisanje upisa s isteklog dana

Trebam jednu pomoć.
Radim jednu skriptu koja ima dva polja. Jedno polje je datum drugo obavijest.
Ono što hoću izvesti jest to da prilikom upisa te dvije forme ta obavijest da bude objavljena sve dok taj unešeni datum ne istekne pa se ta obavijest automatski obriše.

Znači recimo ak je ovo upisano:
23.06.2011. Obavijest 1
26.06.2011. Obavijest 2
29.06.2011. Obavijest 3
a danas je datum 20.06. te tri obavijesti će biti prikazane.
A recimo da je danas 24.06. ova Obavijest 1 se automatski izbriše nakon tog isteka dana, te će prikaz biti samo obavijest 2 i 3.

Znači treba mi neka ideja da provjerim trenutni datum koji ću povezati s upisanim datumom u formi!?!

A gdje spremaš te članke i kako ih pozivaš (vadiš odakle si spremio)?

Bez obzira di ih sprema preporuka profića (i mojih mentora) je datum držati u obliku GGMMDD. Tako se lako uspoređuje jel viši, manji ili jednak nekom drugom datumu. A iz tog oblika ga je lako prirediti za štampanje u oblik DD.MM.GG

To spremanje može biti i u .txt file-u, jer tu će biti aktualnih kojih 10 obavijesti.

Spremaj datume u preporučenom obliku, uzmi današmji datum, čitaj fajl sekvencijalno, usporedi današnji i pročitani dan, ako nije manji pročitani red piši u radna.txt, nakon petlje prepiši radnu datoteku u matičnu.

a da iskoristis cron job opciju, svaki dan recimo u ponoc cron pokrene skriptu i usporedis trenutni datum sad datumom upisa, i ako je taj datum prošao skripta obriše obavijest iz baze.

SELECT … FROM obavijesti WHERE published >= NOW();

DELETE FROM obavijesti WHERE published < NOW();

Naravno - u slučaju da spremaš u bazu i koristiš date ili datetime tip podataka za spremanje datuma.

bilo mi je malo dosadno na poslu, pa evo vise manje gotovo rjesenje :potboy:

[HTML]

Datum (dd.mm.gggg)
<input type="text" name="datum" />

<textarea cols="10" rows="5" name="obavijest"></textarea>


<input type="submit" name="dodaj" value="Dodaj obavijest" />
[/HTML]