Brojevi servera u adress baru

Pozdrav.

Mnogo sam puta vidio (obično na raznoraznim igricama) da nakon prijave budem redirectan na adresu koja sadrži neke brojeve odmah nakon “www” a prije točke, kao npr www74.hattrick.org/nestonestonesto ili www3.ogame.ba/nestonestonesto

Pitao sam na njihovim forumima što znače ti brojevi i dobio odgovor da su to brojevi servera, odnosno igra sadrži toliko servera. I na kraju kada padne jedan server zaista - samo je on nedostupan a ostali serveri rade.
Može li netko reći nešto više o ovome? Zanima me kako se uopće implementira takvo što da me nasumično spoji na jedan od servera i onda da to prikaže tako u address baru? Ima li kakav članak o tome? Koje su prednosti toga? Mane?

To je obična poddomena koja je mapirana na drugi server (IP), ne moraju je nužno nazvati brojem, već bilo kako.
Googlaj Load Balancing, ima više načina…

Ne mora biti niti povezano sa Load Balancom.
Npr, za OGame. Pošto je svaki Universe na posebnom serveru, koriste poddomene, i preko DNS-a pointaju svaku na drugi IP.

Tako se isto radi za hostname od servera, ako imaš više servera pod istom domenom.

server1.domena.tld - 123.123.123.123
server2.domena.tld - 123.123.123.124
.
.
.

Ako je server1 nedostupan, to neće nikako utjecati na druge servere. Svaki tako i tako servira poseban sadržaj, i nema veze sa ostalima.
Svi serveri će biti nedostupni samo ako padne DNS od glavne domene.

Više o poddomenama možeš naći, samo uguglaj subdomains.
npr: