Buducnost Facebooka... dali ce opstati?

Facebook je svakom danom sve gluplja nametljivija socijalna mreza.

Sve je puno gluposti kojima se pokusava zaraditi novac, i navuci korisnike, kvalitetnog sadrzaja je sve manje… mozda 10%

Facebook mi je poceo djelovati kao more pokusaja za odvlacenjem paznje, morem gluposti, morem idiotskih reklama.

Kaj dolazi poslije facebooka?

3 Likeova

Slažem se da se Facebooku vidi kraj… pohlepa će ih progutati.

Što dolazi? Nemam pojma!

1 Like

čuj šta dolazi, instagram je već preuzeo … trebam li reći da je instagram fejsbukov i da će sve sledeće što bude IN biti fejsbukovo?

Da li je lakse unovciti fb stranicu ili instagram profil ?
Recimo na fb stranica ima 20k lajkova i instagram 20k folovera…

pravo je pitanje šta može uraditi instagram influenser a šta neko ko ima jak fb profil/page … koliki je roi na insta koliki na fb … šta misliš?

Nemam mnogo iskustva ni sa fb ni instg, samo citam forum i djeluje mi da je mnogo lakse zaraditi preko aktivne fb stranice nego sktivnog fb profila, jer na inst. upste ne mozes postaviti link kao na fb…

Facebook ce se prilagodjavati kao i do sada… servirace nam 10 novotarija, ali ostavice samo 1 ili 2… to mozda ljudima najvise smeta, neka novina svaki dan pa ne znas gdje si… To mu najvise i zamjeram! Sta je sada poenta / smisao Facebooka, a sta je bila prije 10 godina!?

Licno preferisem vise Twitter kao dobar izvor informacija (ono sto su mi nekada bili FB pageovi), a Instagram je vise “za poznate osobe, a da mi da sjedimo u publici i sve to gledamo”.

1 Like

O da…jebo facebook…samo da nam internet poživi :slight_smile:

Definitivno da im je novac na prvom mestu ali dok ima jakih brendova da se reklamiraju i korisnika opstace jos dugo

Mislim da FB ne razmišlja puno o tome. Svi koji odlaze sa FB-a (uglavnom omladina) prelaze na Instagram, znači opet su pod njihovom palicom. Iz trenutnog ugla, Facebook će postati jedna ogromna platforma za sve i svašta.

Od običnog razgovora između studenata, postat će platforma koja će se sastojati od stvari poput Facebooka, Youtubea i Twitcha, sve u jednom paketu.

1 Like

Sumnjam FB kraju. Ljudi su po tom pitanju davno temelje udarili. Uzeli su instagram ,WhatsApp itd. Jos kupuju dan danas po Skandinaviji i drugim EU drzavama zemljiste za Datacenter. Tako da ne vidim konkretni razlog sto bi ukidali se, kad ljudi drze skoro sve Online marketinga.

FB neće doći kraj jer ima pare. Doći će nama , sitnim ribama.
Ali ovo se dalo naslutiti, rastom broja korisnika porasle su i objave kao i spam

1 Like

Cijene oglasavanja ce ici gore po nekim najavama od strane facebooka, tako da ce oglasivaci sigurno morati raditi bolje kako bi bili uspjesniji. Od educiranja oko facebooka te samog targetiranja.
Mislim da ce nestati svi oglasivaci koji ce za “male” novce htjeti dobiti puno prikaza ili “bezvrijednih” likeova kada uvide da nema konverzija za njih, jer ce vidjeti da je neisplativo. Tako ce se i sa feedova maknuti “nekvalitetne” rekame.

Projekcije su da ce fb rasti pogotovo na nekim novim trzistima, sve ce ici prema user experiencu tako da ja mislim da ce se pojavljivati novi poslovni modeli sto se tice stranica. A oglasivaci ce morati postati profesionalci.

Po meni se blizi kraj ogromnim stranicama(ne svima), jer i facebook kaze da je “spray and pray” stvar proslosti.

Youtube je izbacio od nedavno “post” opciju za pisanje statusa. Ako omoguće postanje linkova fb-u se grdo piše.

1 Like

Počeli su i s YouTubea smarati uveliko s Notifikacijama od prije 15-ak dana, valjda nakon nekog updatea aplikacije, sve mi više liči na to da će Google+ biti off, a da ce sada od YouTube-a početi praviti neku socijalnu mrežu (sto su mnooooooooogo ranije trebali uraditi, jer je imalo potencijala)

Ali sta ja znam :slight_smile:

Omoguceno je postanje linkova. YT je znaci sad bukvalno utjerao novac u djep svima koji imaju malo vece kanale, ovo sad otvara 1000 novih mogucnosti.

Gdje se može postat link?

Imas na YT opciju da mozes status objaviti kao na FB, mozes napisati nesto, mozes sliku ubaciti, mozes anketu staviti, i mozes link staviti.
Na mobitelu kad udjes u aplikaciju imas gore u sredii ikonicu kamera sa znakom + unutra tu kliknes i imas te opcije.

A meni bas sad ukidose kanal…a takva mogucnost dosla ccc

Sta si ubacivao pa ti kanal ugasise