C#- prenosivost gotove aplikacije

Imam jedno pitanje u vezi C# aplikacije:

Napravio sam windows aplikaciju(u C#) koja naravno ‘komunicira’ s bazom podataka(SQL Server 2008).

Zanima me na koji način, odnosno što bi trebao napraviti da ta aplikacija bude portabilna; znači: da ju recimo mogu pokrenut na nekom drugom računalu, na kojem recimo nemam instaliran Microsoft Visual Studio?

Saznao sam da je recimo imat dovoljno samo instaliran .NET Framework? Šta sa bazom podataka?

Hvala

Da, odgovarajući framework je nužan isto kao i baza s kojom radiš.

Postoji MS SQL Server Express edition ili nešto slično. Uglavnom free uz određena ograničenja.

Ne znam što koristiš za reportove. Ako je Crystal Reports onda ćeš i taj dio morati instalirati na računalo.

Aha, kužim, da; znači, ako ja razvijam u verziji .NET Frameworka 3.5, trebat će mi ta verzija, ili novija?

Što se tiče reportova, još uvijek mi ne treba; to što radim mi treba za faks, tako da za sada će proći bez reportova :slight_smile:

Hvala na pojašnjenju

Ne novija, već baš ta. Različite verzije mogu biti instalirane istovremeno, pa kome što treba.

Evo ,da se još malo nadovežem na temu koju sam otvorio; znači ne trebam raditi nikakav setup project recimo?
Jer sam čitao kao da se može napraviti u Visual Studi-u taj setup project za aplikaciju koju se želi ‘prenosit’ ?

Hvala

možeš kopirati iz build foldera ili napraviti setup.

samo što se kod instalacije program instalira, kao kod svakog drugog programa koji se instalira.

3d party reference (tipa Crystal Reports, DevExpress, Telerik etc) ne treba imati instalirano na klijentskom računalu dovoljno je postaviti copy local na true na propertyjima reference te će dll biti iskopirani u bin direktorij, što se tiče baze ukoliko je u pitanju manja baza, a pretpostavljam da je čim trebaš prenosivost onda možeš koristiti neku prenosivu bazu, možeš i MS SQL compact, SQL lite itd…