C sharp pomoc

Pozdrav, treba mi jedna mala pomoc u c sharpu, trazio na netu ali nisam uspio nac ono sta mi tocno treba.

Uglavnom, radi se o picturebox-u u kojemu je slika, i ovisno o kodu ta se slika treba mijenjat. Dio koda koji inace to radi je

slika1.Image = Image.FromFile(@“C:\Users\xxx\Desktop\xxx\Jamb\kockica” + kocka1 + “.png”);

Sad ja zelim da mi nema adrese na lokaciju nego da ima samo zadnje kockica" + kocka1 + ".png, znaci da su slike unutar projekta, kad to pretvorim u .exe da drugima radi…pa me zanima gdje se trebaju stavit slike tocno da to radi na taj nacin…

Nisam puno radio sa slikama programirajući u c sharpu, ali iz ovog što sam ja shvatio, trebao bi dodat ‘Resource’ u tvoj projekt. Probaj malo progooglat: kako dodat resource u projekt; nakon što dodaš resource file, jednostavno povučeš slike koje ti trebaju u taj file. Tako bi barem ja probao.

Pozdrav.

To sam napravio, stavio sam tamo ali ne znam kako da si sad za picturebox procitam, ne mogu nac funkciju…

Dali si probao nešto ovako:

this.pictureBox1.Image = Properties.Resources.Image_Name

Code: Retrieving an Image that is an Embedded Resource (Visual C#)
Load image from resources in C# - Stack Overflow
winforms - How to retrieve Image from Resources folder of the project in C# - Stack Overflow
a te rezultate sam dobio s ovim upitom: c# resources get image u google ili meni draži bing

Boga ti sve ti piše, a trebalo mi je točno, 2,2 sekunde da dođem do tih rezultata.