Cane - Ivan/Dijana Jukić - prijevara

ovaj/ova mia je neverovatan :slight_smile: koliko imaš godina? sudeći po tvojim pitanjima i zaključcima na ovom forumo ne bih rekao više od 13-14 ? Da li si ikada uplatio nešto bilo kojim putem - banka, kešom (sladoled u prodavnici ili piće u kafani) , uplatnicom u banci, paypalom, karticom… za sve dobijaš račun/kopiju naloga ili nešto slično kao dokaz da si uplatio/platio nešto…

1 Like

Super, a jel pise kad posalje novac za sto ih je poslao?
Mozda je kupio garderobe kod njega, bio mu duzan novce itd…

Ponovo za pametne:
Ako je sve tako kao sto je napisao zasto nije otisao u policiju?
Kako ce da dokaze da mu ovaj nije poslao bitcoin?
Kada ce dobiti novac, poslije 5 ili 10 godina?

Vidim da niko ovdje nije napisao da je ovaj sto je poslao novac OVCA i da to nije normalno, ko jos daje novac na lijepe oci?

Tako “naivne” nemoze ni policija spasiti da ih cuvaju 24 sata, budala ostaje budala

Da , može da piše, u Srbiji obično pod nazivom “Svrha Uplate” ili tako nešto, da si jednom ušao u banku i platio nešto znao bi to.

To je njegova stvar i ne znam zašto nije, iskreno ni je ne bih uopšte išao u policiju već bi to drugačije rešio, ali isto tako ne bih o tome ni počinjao temu na javnom forumu.

Ne koristim bitcoin ali neko je objasnio gore da to može da se proveri, da malo više čitaš i učiš verovatno bi znao i to.

Pogledaj tvoja pitanja i zaključke uopšteno na ovom forumu pa možda nekad za 4-5 godina vidiš ko je blago rečeno “naivan”

Ja sam se rastuzio citajuci ovo. Meni ovaj forum nekako nekako prirastao srcu, prvi mi u mozili u onom kvadratu i mnogo lijepih savjeta prica i konkretne dobrote sam ja ovdje nasao. Nisam ja konj da ne znam dje ima ljudi da ima i govana. Ipak covjek se opusti i ne moze tako posmatrati ljude. Pogotovo u prijatnom okruzenju. Wmforum mi je u prvom kvadraticu na mozili. I svaki dan pogledam nove teme, poruke. I citao sam poruke tog, caneta i meni nikad ne bi palo na pamet da je tu zbog prevare. I hiljadu puta cujes vidis i dozivis da ljudi bude gori od stoke i nikad ne prestanes da se razocaravas. Ja sam kad sam prodao jedan od prvih sajtova i dobio pare preko wu trcao kuci da bih sto prije stigao da mu sto prije prebacim sajt da covjek ne ceka da ne razmislja da li ga je neko zajebao. Ne znam. Ruznih stvari ima na pretek i treba imati pameti lukavstva srece i iskustva da ih ne dozivis previse, a obraza i savjesti da ih mnogo ne prouzrokujes. Pateticno sve ovo sto ispisah i ■■■■■ ne vrijedi, al eto, izadje iz mene samo.

8 Likeova

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/70142-Prevara-na-Njuskalu

Najjace od svega je sto on sada cita ovu temu, i smije se svima :grin:

Vjerojatno i komentira :smiley:

4 Likeova

upravo sam to pomislio i rekoh idem napisati, kad ono vec ste me prestigli. Ne bih se uopce iznenadio da je to tako.

1 Like

Svakako bi trebalo ovesti neki sistem verifikacije korisnika. Ne treba biti obavezna ali da ovim što ne žele stoji crveni usklicnik iznad avatara pa kada žele raditi posao neka se onda pokušaju dogovoriti za plaćanje unaprijed.

4 Likeova

Cane je prevarant??? Stvarno se majstorski zakamuflirao i čekao priliku…

od mene je trazio da mu posaljem neke podatke.ufff dobro da nisam :rolling_eyes:

inaceje cane na svakoj temi aktivan.osim na ovoj…:zipper_mouth:

Meni samo jedna stvar nije jasna. Ako je lik tako proračunato pripremao teren dugoročnim glumljenjem ozbiljnog člana na forumu, kako je mogao biti toliko glup da na tom istom forumu traži photoshop majstora za očiglednu prevaru…i stavi još javno slike koje je trebalo editirati. (To je mogao barem putem PM-a onda slati)
…možda mu se desilo ono da misli da ide putem PM-a, a odgovori u temi…

…no očito ga takvo otkrivanje samog sebe ipak nije spriječilo da na kraju uvalja prevaru, no nikako mi nije jasno kako je mogao imati tako glup istup uz sve to kao pametno pripremanje terena…

Na žalost, bez da osobno poznaješ osobu ili bez preporuke osobe koju poznaješ ne treba raditi ovakve (ipak velike) transakcije.
Garantiram da u SLO ima toga manje jer se svi upoznaju na pikniku i nakon toga im se teško može infiltrirati “Cane” i odraditi prevaru.

BTW, koliko se ljudi osobno poznaju na ovom forumu?

Krađa identiteta ima sve više. Jučer mi se javila neka gospođa, tražila je kredit od Vesne Horvat (iz Sojuza se vidi da je fejk ime) koja je nju tražila sken osobnih dokumenata…

1 Like

Izgleda da ih na vrijeme nije kupio, a baš je imao namjeru :frowning:

Klupko se odmotava? Jel to isti lik?

Nego što, zyex mu je i ovdje bio nick negdje oko 2011. dok nije baniran

Katastrofa.

Problem je sto se sada budi sumnja medju clanovima, kako na ovoj temi, tako i na forumu, pa osim stete koju je nanjeo tebi (ogromne novcane), tako ce i forum ispastati.

Za svasta sam cuo, ali za ovo… Pa ko bi se normalan sjetio ovakvog neceg, samo me zanima odakle je pokupio ovaj nacin prevare -_-

Evo Mirko Katić je danas uklonio slike sa svojeg FB profila i vise ne pise da je clan mladezi HDZ-a, tako da ocito cita ovaj topic :slight_smile: A ja sam sad i 100% siguran da se radi o njemu - i eventualno nekim njegovim partnerima.

Pa ovdje ima dosta materijala da se klinca zatvori u zatvor na nekoliko godina - ne znam sto se ceka iskreno. Neka netko pokrene postupak cim prije. Kontaktirajte odvjetnika ako ne zelite direktno na policiju.

Ovo cak i nisu neke pametno osmisljene prevare - ovo je teski debilizam jer prevarant je tragove ostavio posvuda - mogao je bar proxye koristiti.

A i u ovoj email prepisci se spominje neka politika ili stranka, ak osam dobro vidio :confused: