Canonical u AMP - javlja grešku

Imam grešku u AMP. Canonical se pojavljuje dva puta.

Jedan je link rel=“canonical” href="./"

a drugi je link rel=“canonical” href=“subdomena.domena.com”/

Greška javlja da se dvaput pojavljuje canonical tag i trebam jedan obrisati da ispravim grešku. Koji da obrišem?

Canonical govori Googlu koji clanak da indexira u svojoj trazilici, dakle ostavljas onaj koji prikazuje URL kojeg zelis imati na Googlu. Canonical obicno treba biti onaj obican URL, a ne onaj s nastavkom /amp

Inace AMP je najbolje upaliti samo na clancima, nema ga previse smisla paliti i na homepageu.

1 Like

Je, kužim to. Samo sam dodatno ubacio u head i ovaj drugi canonical tag jer nisam vidio da već imam ovaj prvi. Obrisao sam ovaj drugi i prijavio da sam ispravio grešku pa ću vidjeti što Google “kaže” nakon ponovne provjere.

Canonical URL govori Google-u koji je originalni sadržaj (u slučaju da se isti nalazi na više različitih URL-ova).

Npr. https://m.24sata.hr/news/ivan-33-dajte-mi-jos-jedan-respirator-da-mogu-prezivjeti-690799 ima canonical na taj članak na www.24sata.hr isto kao i amp stranica. Ako ti na svim člancima imaš jedan te isti canonical onda to nema smisla.

Canonical se koristi u slučaju da imaš duplicate content na stranici i sa canonical priznaješ Google-u da imaš dupli sadržaj da te Google ne bi kaznio.