CARNet ne želi aktivirati novi DNS za .hr domenu

ovako, nedavno sam zakupio reseller host i pokušavam prebacit par stranica svojih klijenata na taj novi hosting…
klijenti imaju HR domene, pa sam poslao u carnet onaj obrazac za izmjenu podataka sa ns1 1 ns2…
carnet mi odgovori u mailu sljedeće :

"Vezano za dostavljeni obrazac za administraciju besplatne domene HRTLD_B
obavjestavamo Vas da domena primjer.hr nije aktivirana sa Vase
strane na novim DNS posluziteljima koje ste naznacili na obrascima,
ns1/ns2.primjer.com.

Preduvjet aktiviranja domene je da se izvrsi konfiguraciju osnovnog
domenskog posluzitelja prije aktiviranje domene od strane CARNeta.

Nakon sto aktivirate domenu sa svoje strane molimo da nam javite."

moje pitanje je sljedeće, dali ja trebam sada carnetu poslat one obrasce HRTLD03 i HRTLD04 (Obrazac za registraciju osnovnog domenskog poslužitelja) ili trebam nešto dodatno podesit na serveru?!

molio bih iskusnije za pomoć!

Valjda trebaš na starom hostu obrisati domenu s DNS-a, a na novom je upisati. Nakon toga pošalješ obrazac. Oni valjda provjere na kojem je DNS-u domena u trenutku obrađivanja zahtjeva.

Pretpostavljam.

Ukratko: nedostaje ti dns zona na novom serveru.
Ako upišeš “nslookup domena.hr ns1.primjer.com” vidjet ćeš da nema odgovora DNS servera, pa dok ne dodaš dns zonu za domena.hr , carnet ti ne može izvršiti aktivaciju.

hm, svejedno mi nije jasno, napravio sam račune za te domene na hostu, i te zone su se automatski generirale…
možda je stvarno problem u tome što su te domene još uvijek aktivne na drugom hostu?
dali bi trebao prvo izbrisat te račune na tom drugom hostu da bi ih carnet mogao aktivirat na ovom drugom?

naravno, ja sam imao slican problem sa godaddy…

znači brisanje na starom hostu je riješenje problema?
i onda će carnet moć aktivirat domene na novom hostu?

nismo carnet ali nista te ne kosta backup i izbrisi… mene je godaddy kad sam isto tako prebacivao na novi server, trebalo da izbrisem sa prethodnog i trajalo je 2 neki i 3 dana da mi aktiviraju.

ok, ako nitko u toku dana nebude imo bolje ili točnije riješenje napravit ću tako

To sa brisanjem domene tj. DNS zapisa na starom hostu nema nikakve ama bas nikakve veze zasto ? Zato sto carnet provjerava zapise dnsova koje si naveo u formularu a ne stare zapise
Kontaktiraj novog hostera neka provjeri DNS zapise

a šta sve treba pisat u tim DNS zapisima?

To je apsurdno, site ne bi ni u jednom trenutku trebao nestati s weba. Prikazuje se sa starog servera dok se ne azuriraju novi nameserveri, a onda bez prekida s novog.

[quote=“xon”]ovako, nedavno sam zakupio reseller host i pokušavam prebacit par stranica svojih klijenata na taj novi hosting…
klijenti imaju HR domene, pa sam poslao u carnet onaj obrazac za izmjenu podataka sa ns1 1 ns2…
carnet mi odgovori u mailu sljedeće :

"Vezano za dostavljeni obrazac za administraciju besplatne domene HRTLD_B
obavjestavamo Vas da domena primjer.hr nije aktivirana sa Vase
strane na novim DNS posluziteljima koje ste naznacili na obrascima,
ns1/ns2.primjer.com.

Preduvjet aktiviranja domene je da se izvrsi konfiguraciju osnovnog
domenskog posluzitelja prije aktiviranje domene od strane CARNeta.

Nakon sto aktivirate domenu sa svoje strane molimo da nam javite."

moje pitanje je sljedeće, dali ja trebam sada carnetu poslat one obrasce HRTLD03 i HRTLD04 (Obrazac za registraciju osnovnog domenskog poslužitelja) ili trebam nešto dodatno podesit na serveru?!

molio bih iskusnije za pomoć![/quote]

Zakupio si reseller host, a ne znas osnovne stvari? Nije li to pomalo isuvise pretenciozno?

Ovako ce najbolje naucit :slight_smile:

pa pretenciozno ili ne stvar je takva, ja samo tražio pomoć a ne sazkazam!
i, da, trudim se učit i naučit, pa ako tko ima prijedlog neka mi savjetuje

kakav sam ja glupan…
problem je taj da sam ja u WHM panelu kad sam pravio novi račun stavio custom nameserver, jer mi je bio ponuđen (onaj sa mojom primarnom domenom) ali taj NS sam prvo trebao zatražit od host-era da mi aktivira…
da sam stavio one njihove NS1/2 i poslo carnet-u sve bi normalno radilo…
kako sam glup…:frowning:

Pa da, nije apsurdno ako ga prethodno izbrises sa starog i promenis nameservere dok se azurira.

Treba neko vrijeme da novi nameserveri propagiraju (ili kako se to vec kaze), tako da se moze dogoditi da u nekim krajevima svijeta ljudi jos vide site sa starog hosta, a u drugim krajevima vide site na novom hostu.

Dakle, ovi koji jos vide site sa starog hosta nece vidjeti vise nista ako izbrises sve sa starog hosta prije nego sto bi trebalo.

Ne samo na krajevima, cesto sam imao slucaj da ja u RI vidim jedno a u ZGu je drugo.