Carnet novi pravilnik - bez komentara

Danas došlo, C/P u cijelosti:

Postovani,

Od 2010. godine na snazi je novi Pravilnik o ustrojstvu i upravljanju
vrsnom nacionalnom internetskom domenom, a dostupan je na adresi:

http://www.carnet.hr/dns/pravilnik
.

Prema navedenom Pravilniku (cl.19.) za domene koje su registrirane bez
naknade, naziv domene mora sadrzavati registrirano ime ili registriranu
kraticu imena pravne osobe prema upisu u nadleznom registru.

U procesu revizije domena i uskladjivanja s vazecim Pravilnikom
utvrdjeno je da domena trn-zg.hr ciji ste vi korisnik
nije u skladu s cl.19., te je izgubila status besplatne domene.

Ukoliko zelite, domenu mozete nastaviti koristiti uz naplatu, na nacin
da se domena transferira jednom od ovlastenih registrara.
Postupak transfera opisan je na:

http://www.carnet.hr/dns/administracija/transfer
.
Napominjemo da ovaj postupak nece uzrokovati prekid u dostupnosti domene.

VAZNO: prije svih daljnjih akcija provjerite je li u bazi ispravna
e-mail adresa KORISNIKA domene, obzirom da cete na tu adresu primiti
poveznicu za autorizaciju prijenosa.

Provjeru mozete izvrsiti na adresi:
http://www.dns.hr
.

Ukoliko je potrebno mijenjati e-mail adresu, promjenu mozete izvrsiti na
adresi:
https://registrar.carnet.hr/revizija

NAPOMENA: Domenu mozete transferirati u roku od tri mjeseca, tocnije do
12.10.2011., nakon cega ce ista biti brisana ukoliko ne izvrsite
transfer.

Za vise informacija o domenama posjetite:
http://www.dns.hr
.

Za sva eventualna pitanja obratite se na adresu [email protected] ili
na tel. 0800 CARNet (0800 227638).

To sam i očekivao i bilo je ustvari najavljeno… Brijem da će izbaciti jako puno domena (teško je reći koliko, ali rjetko koja zadovoljava),…

bljak :fuj::fuj: = carnet pravilnik o ustrojstvu hr domena = bahatost, uobraženost i uvrnutost struktura, nebriga za male poduzetnike, povlašten položaj velikih

[quote=“trnac”]… domena trn-zg.hr ciji ste vi korisnik nije u skladu s cl.19., te je izgubila status besplatne domene.
(…)
…do 12.10.2011., nakon cega ce ista biti brisana[/quote]

Sada si registriraš neku bolju domenu i do tada preneseš PR i backlinkove.
Npr. trnac.com

[color=“White”].[/color]

Najžalosnije je što piše ovo:

Prema navedenom Pravilniku (cl.19.) za domene koje su registrirane bez
naknade, naziv domene mora sadrzavati registrirano ime ili registriranu
kraticu imena pravne osobe prema upisu u nadleznom registru
.

Domena je trn-zg.hr, a naziv firme je TRN d.o.o. odnosno naziv firme je sadržan u nazivu domene.

Jebo lud zbunjenog

Nisam ni sam na čisto isplati li mi se natezati s njima, plaćati godišnji harač od 500+ kuna ili kao što mile predlaže da odmah krenem u prebacivanje na novu domenu.

Tvoja domena bi morala proći. A trn.hr?

trn.hr je registrirao T.R.N. d.o.o. i trn.hr je bio zauzet u trenutku kada sam ja registrirao domenu. Sami Carnetovci su ponudili opcije trn-softver.hr, trn-zg.hr ili trn-hr.hr kao opcije.

Budem probao razmjeniti par mejlova s njima da vidim kako dišu ali današnji razgovor s likom na helpdesku mi ne daje neke nade.

Pošalji im novi zahtjev za domenom, kao da je nemaš, pa vidi što će ti sada predložiti.

Ili im pošalji dopis u kojem obrazlažeš da ti je OD NJIH dodijeljena domena po kriteriju usklađenosti s nazivom firme na način da sadrži naziv ili kraticu firme. Nadalje navedi da si dobio novo rješenje u kojem su odlučili da po istim kriterijima usklađenosti s nazivom firme domena više nije usklađena s nazivom firme. Konačno navedi da se naziv firme nije mijenjao. Zatraži da predlože novi naziv domene, koji bi bio usklađen. Zatraži da obrazlože zašto od naziv trn-zg nije više usklađen s nazivom poduzeća iako je po njihovom sudu ranije bio, a naziv firme se nije mijenjao. Zatraži da odgovore majkasnije unutar 8 dana, a svakako prije stupanja zadnjeg rješenja na snagu.
Obavezno šalji pismeno, s povratnicom i preporučeno, tako da imaš dokaz.
Obavezno priloži izvornu korespondenciju gdje ti oni predlažu nazive i iz koje je vidljivo da su kriteriji i onda bili upravo usklađenost s nazivom firme, dakle isti kao i sada.

Kada dobiješ odgovor, konzultiraj se s odvjetnikom.

Jer radi se o tome da su kriteriji ostali isti. Ništa se nije promijenilo. Oni su samo retrogradno revidirali svoju odluku, vodeći se istim kriterijima kao i prije. Dakle, posve proizvoljno. Oni ti nanose štetu, jer se ništa u propisima nije izmijenilo između dva pravilnika.

@trnac pošto imaš d.o.o. imaš puno pravo na tu domenu i po novom pravilniku

kara net…

Ja sam prvi u HR najavio taj pravilnik, buka se digla u dijelu web zajednice, ali većina ljudi zapravo ni dan danas ne zna što ih čeka (čak ni neki od kojih bi očekivao da su pratili i shvatili).

Ja tek trebam vidjeti što mene čeka po pitanju rep.hr-a, s obzirom da je bilo nekih najava da se neće naplaćivati ali ne znam bi li u njih vjerovao.

Ako budu htjeli naplatu, onda je stvar maksimalno apsurdna, jer:

  1. je u trenutku uzimanja postojalo pravilo da je domena doživotno besplatna (ako ja sam ne prekršim nikakvo pravilo što nisam)
  2. sam ime firme podredio tome da dobijem tu domenu (prolazak imena na trgovačkom sudu je komplicirana stvar čak i velikim igračima)

Netko je još prije na moje članke reagirao s protupitanjem - zašto se Carnet.hr ne zove carnet-akademska-i-istrazivacka-mreza.hr :slight_smile:

Imam dobre vijesti.

Poslao sam mail na [email protected] sa par stvari kako je tsereg savjetovao.

C/P u cijelosti:

Poštovani,

Jučer sam dobio obavijest o gubitku statusa besplatne domene za trn-zg.hr.

Prema članku koji se navodi, ne vidim gdje je problem jer se firma zove TRN d.o.o. a domena je trn-zg.hr.
Naziv firme je sadržan u nazivu domene.

Kada je bila registracija domene trn-zg.hr, domena trn.hr je već bila zauzeta i Carnet ili DNS služba su predložile jednu od
domena: trn-zg.hr, trn-softver.hr ili trn-hr.hr
Kako je to bilo dosta davno, prije više od 10 godina ja tu korespodenciju nemam ali je vi sigurno možete naći u svojoj arhivi.
U međuvremenu firma nije mijenjala niti dopunjavala naziv.

Ako trn-zg.hr nikako ne može imati status besplate domene, molim Vas da mi predložite domenu koja zadovoljava uvjete za
status besplate domene.

Molim Vas za što žurniji odgovor kako bi se mogao prilagoditi nastaloj situaciji. 

Odgovor je stigao danas poslijepodne.
C/P u cijelosti.

Postovani,

obavijestavamo Vas da smo uvazili Vase argumente za zadrzavanje besplatne domene trn-zg.hr, te ce domena i dalje imati sastus kao i do sada.

S postovanjem,

Ako im je bio cilj da mi dignu živac, uspjeli su. :slight_smile:

Prije bih rekao da im nije baš previše stalo do provjeravanja zadovoljavaju li domene uvjete iz Pravilnika,
nego šalju redom pa ako prođe, prođe.

Proklete komunjare.

[color=“White”].[/color]

Tuži ih za nanošenje teške duševne boli! Malo lječničke dokumentacije o visokom tlaku, obaveznom mirovanju bez uzrujavanja… :wink: