Čemu služi Facebook i do kada će opstati?

Iznerviran maloprijašnjim događajem, odlučio sam pokrenuti raspravu o tom čemu više uopće služi Facebook.

  • čitanje dnevnih novosti, zanimljivosti itd (preko Facebooka) ?
    Apsolutno nakaradno i besmisleno. Facebook newsfeed je vremenski potpuno irelevantan i maloprije sam otkazao pola sutrašnjih planova jer sam naletio na ovo:

Da ne pričam o tom koliko je glupo i nepotrebno četvrtkom navečer pročitati najavu utakmice koja se igrala prošli vikend…
Postoji milijun boljih aplikacija gdje možeš čitati o onom što te stvarno zanima.

  • zabava?
    Facebook je prepun oglasa koje više nitko i ne j*be 2% s obzirom da ih ima previše i ljudi ih samo prelete. Nema tu nikakve zabave, kod 90% korisnika prisutna je samo ovisnost o skrolanju naslovnice.
    Postoji nebrojeno aplikacija i web stranica koje pružaju puno bolju online zabavu.

  • oglašavanje i marketing?
    Toliko skupo i besmisleno da je ostao zaista mali broj nicha koje i dalje daju pozitivan ROI na ulog u Facebook reklamu.
    U 80% nicha e-mail marketing, seo i google adwords su u odnosu na Facebook barem 10 razina iznad. U 10% su 2 razine iznad.

  • dopisivanje preko Facebooka?
    Dopisuje li se više uopće itko preko Facebooka?

  • rasprave o temama koje te zanimaju?
    Nakon x godina, mislim da su forumi ponovno ZASLUŽENO vraćeni u modu… dok je Facebook s razlogom šikaniran.

Stalni bugovi, nebrojeni trolovi koji me samo nerviraju, crna kronika koja se pojavljuje na naslovnici iako sam dao sve od sebe da me takve stvari zaobilaze… nezaobilazni oglasi clia iz 1997 u savršenom stanju i označavanje frendica na patetičnim glupostima.

Mogao bi još puno toga nabrojati, ali zagorit će mi ručak.

Slažete li se sa mnom?
Za što koristite Facebook a da za to ne postoji bolje i praktičnije rješenje?

Evo da ne budem potpuno crn, ja sam nedavno preko FBa napravio oglas za posao (što inače nije dozvoljeno po njihovim pravilima) i vrlo brzo pronašao radnika.

Možda griješim, ali mislim da jedna ovako nesavršena platforma, puna bugova i sranja, nema (nikakvu) budućnost…

P.S. i ja svakodnevno, besmisleno i bezidejno, skrolam naslovnicu Facebooka po barem sat vremena.

2 Likeova

Ne koristim facebook, vec duze vrijeme.

Facebook sluzi da prstom prolijeces po ekranu , vrtis ga dolje i gledas i onda stisnes like. Ja pokusavam koristiti facebook ali jednostavno mi je tesko, ja umjesto like idem hide all, unfollow i tako dalje, toliko toga sma unfollowao da jedino novo sto mi se prikazuje su similiar posts u zadnje vrijeme i to vecinom neke gluposti komedije i tako…

Jedini razlog zasto koristim facebook je da ponekad netko nesto prodaje jeftino i pratim ako tko poklanja kakve zivotinje… ili ih se zeli rijesiti ili nesto takvo…

Ali si sad mislim da me to previse kosta, toliko nebuloza, stvarno neznam zasto drzave koje brinu za svoj narod jednostavno ne stave ban na Facebook, oni umjesto Facebooka banaju Uber i Bitcoin…

jedini razlog što imam fejsbuk je taj što imamo grupu sa fakulteta gdje objavljuju meni korisne stvari … nisam imao fejsbuk dok nisam upisao fakultet :smiley:

ali ono što sam primijetio je da stariji ljudi to koriste zbog zavičajnih fb stranica/grupa, postavljaju stare slike svojih gradova, maturske slike, uspomene, posmrtnice itd. itd.

Netočno. Feed prikazuje ono što te zanima. Ukoliko ne pratiš trash stranice i ljude, jedino između zanimljivih objava biti će pokoji oglas, koji je isto relevantan za tebe.

Opet netočno. iako ja nisam obožavatelj Facebook igrica, većina mojih prijatelja ih igra.

Ne nužno. Usko targetiranje ljudi i dalje donosi pozitivan ROI, a pogotovo za usluge koje su dugoročne plaćane na mjesečnoj bazi.

Messenger mi je glavna aplikacija za dopisivanje i najbolje mi paše zbog kružića. Ne moram izlazit iz appa ili youtubea.

Ne, nisu. Facebook grupe znatno su mi bolje u brzom dobivanju odgovora. Naravno sve ovisi o tome u koliko kvalitetnim grupama si.

facebook sigurno nebu propao… isto se je pričalo prije par godina i za Wordpress…

Prije par dana sam pokrenuo brisanje profila.

Već duže vrijeme na facebook profilima naivnih projatelja iskače ovaj virus (što li je? )
Žao mi je da se ljudi sramote, a možda toga nisu ni svjesni, pa bi im volio pomoći.

Zna li itko kako se riješiti ovog problema?

P.S. još jedan detalj o kvaliteti Facebook-a. Nakon 12 godina korištenja te društvene mreže, maloprije su mi zašelili dobrodošlicu :slight_smile:
Screenshot_5

Facebook je daleko korisniji od svih ostalih social platformi. Za dopisivanje je messenger koji je uvezan sa facebookom tako da je to isto.

1 Like

Nije to virus. To ih je neki njihov buddy sa sisama nakacio.

Evo mali refresh teme…

Na godišnjem sam pa me nije briga, al moj fb news feed je zapeo na datumu 7.8. :smiley: haha

Već danima (5) gledam iste objave, s tim da se tu i tamo (jedna-2 objave po osvjezavanju naslovnice) ubaci poneka svježa objava.

sve ima svoj kraj pa tako i face,previse sranja uludih na jednom mestu,

Fb je za mene najbolja platforma otkako postoje socijalne mreže.


Bože sačuvaj…

P.S. slika sam objavio 2009. godine, kad je meni bilo 14 godina.
Sad su mi blikirali profil zbog toga i optužili me za pedofiliju.

Ma facebook teško s*anje postao, doduše nikad ga nisam ni koristio ovako za razonodu nego za biznis, al kako je krenulo, moraću ja njega izbrisati skroz jer sjebaše ljudi sve totalno i ono što je valjalo na njemu, tuga i jad…

1 Like

Slažem se! Prije cca 7-8 godina bildao sam članstvo na stranici, da bih kasnije povezao dvije od 50.000 i tako ih povezao u jednu od 100.000. Nedugo zatim Facebook tu istu stranicu, koju je prethodno amenovao prilikom spajanja, istu je ugasio te sam zauvijek izgubio ogromno članstvo. A uložio sam novce u to.

Čemu onda svrha plaćanja kada te sutra jednostavno preko noći, bez razloga, bez objašnjenja i mogućnosti žalbe ugase i ostave na početku. Jedino žalim što Facebook nema sličnu alternativu kao što primjerice ima YouTube u platformi Rumble. Razmatrao sam eventualno onu rusku mrežu, no nije išlo.

Najbolje opcije je imati nekoliko svojih sajtova koje gradis za sebe a ne da zavisis od trecih strana,
Sve te social mreze treba da ti sluze samo da lupas reklame dok te ne zbrisu ,ali bez ikakvih placanja ,lovu ulazes u svoje sajtove,
face,insta,twiter,tumblir,telegram,tiktok,blooger,vk,pinterest i ostale ,svugde imam 5 -6 naloga ,kada me zbrisu napravim nove ,i ponovo i tako godinama,

nekako sam uspio natrenirat fejs da mi prikazuje relevantne meme i postove tako sto sam vise sherao ono kaj me zanima…al babic je dobro napisao doseg nula vidljivost nula jel su uveli red…za biznis face i gugl treba gledat iskljucivo kao oglasnu platformu i kad prestanu konverzije okrenut se drugima…osim ako nisi neki influencer…

ja sam u prethodnih mjesec dana, po nekoliko dana imao za vidjeti samo SPONZORIRANO I PREDLOŽENO ZA VAS, bukvalno ništa drugo… u nedogled listao samo to dvoje izbacivalo…