ChatGPT alternative

Do sada sam, kada uhatim vremena svaki dan, koristio ChatGPT na poslu da mi generira sadržaj, dođem doma i objavim. E pa informatika se izmudrila i blokirala Firewallom ChatGPT.

Piranje je kako pristupiti ChatGPT-u ili koju alternativu vi koristite za generiranje članaka.
Ne želim Barda jer vjerujem da će Google prije shvatiti da je content AI, a to ne bih htio iz nekih svojih razloga…

ako mozes na racunaru promijeniti dns servere (ne vjerujem ali ko zna) onda stavi googleove 8.8.8.8 i 8.8.4.4 … mozes promijeniti i na nivou browsera … probaj, ko zna

Nikako.
Počni pošteno raditi u radno vrijeme posao za koji si plaćen :grin:

Ovo ne vrijedi niti pokušavati.

A sad malo ozbiljnije: na vatrozidu (firewall-u) je vjerojatno blokirana domena *openai.com
Tako se može blokirati bilo koja domena, port, protokol. Ozbiljne tvrtke stave blokadu na sve osim par domena koje trebaju za rad sukladno opisu posla.

Ako sigurnosna pravila u poduzeću dozvoljavaju spajanje na VPN (OpenVPN, WireGuard i sl.) to bi moglo raditi.
LP

Instaliraj Chrome extenziju: https://hola.org/

1 Like

Ne mogu mjenjati DNS skužiti će informatika, velika firma, dobri informatičari.

Neću pošteno raditi, jer nisam niti pošteno plaćen.

Javi se u privatne poruke ustupiti ću ti plaćenu verziju :smiling_face:

Možeš preko poe.com pristupit chatgpt i ostalim ai alatima.

1 Like

Imam ja plaćenu verziiju? Meni je cijeli sajt blokiran.

a sad malo ozbiljnije … znaci na racunaru na kojem ne treba razmisljati o promjeni dnsa na nivou browsera moglo bi se razmotriti instaliranje nekog tcp/udp adaptera … ima logike … bravo … vjerovatno to nece upratiti

Neki proxy kupis ili probas preko veb proksija.

1 Like

Ja bi na tvom mjestu dao otkaz.

3 Likeova

Možda da ostaviš računar kući da radi i da se povežeš remote preko anydeska ili nekog inbrowser plugina/stranice? I onda imaš svoj privatni proxy do računara kući odakle možeš pistupiti openaidotcom a i objavljivati na svom blogu :smiley:

3 Likeova

Svaka čast na prijedlozima nešto će valjda upaliti.

Otkaz nije opcija, računaj 840€ na mjesec mi nije mali prihod. VSS je u pitanju, al et, koliko me plate, toliko…

Dobri su informatičari u firmi i sve motre, ne znam koliko bi mi prošao privatni proxy do računala, ali dobra ideja.

Web proxy ne privatni proxy nego nesto tipa croc proxy https://www.croxyproxy.com/ . Jel mozes staviti Opera browser on ima proxy ugradjen i one bude sumnjiv niko,. Ako kupis proxy mozes u i u drugom browseru dodati taj proxy bez da diras sistem.

Btw, upravo naletim na ovo
masterbox . ai - čini mi se kao OpenAI API “prva domaća veštačka inteligencija” :laughing:

naravno da je open.ai
sad kao ima lista cekanja, pa ne mogu vidjet dal je cijena 20e koliko msm da sam vidio prije…

Ako se radina nasem jeziku, to je u API-ju na GPT 4 oko 120-150k rijeci generisanih (ukljucujuci i promptove vase+njihove), znaci prosjhecan korisnik dok iskoristi manje od 120k rijeci, oni su u plusu

1 Like

Zanimljivo ovo, koji ima neki strani servis ali da radi sa našim jezicima

Ma kontam da ovo mozes i sam koristeci openai api ili chatgpt - nije ovo nista napredno imho

@simeon da 20eura je

Možda neko zna dobar plugin za wp da sve bude na jednom mjestu. Tražim po netu ali sve imaju neke nedostatke, mnogi ne podržavaju naše jezike.

Chat gpt daje api. Možeš da sa, tvojim apijem napraviš skriptu za generisanje upita i to da postaviš na nekom hostu.
I dobijaš tvoj chat gpt