ChatGPT - jeste li probali?

Kako su krenuli nazivati verzije 3, 3.5, 4 … brzo će im zafaliti brojeva :laughing:

Sta sve planiraju… :see_no_evil:
No kad im vidim samo ovaj novi Google Analytics nisam sigurna da to mora bas biti sjajano, a konkurencija vrijeba sa svih strana. Jasno Google ima najvecu bazu podataka i tu mu ne moze niko prismrditi, ali imam utisak da pod pritiskom konkurencije ce izbacivati svoje modele koji su nezavrseni.

Kako ce Google iskombinovati sebe kao trazilicu (i stranice iza od kojih zaradjuje) i svoj chat AI a de ne kanibalizuje svoj izvor prihoda (to jest nas)

PS. Google otpusta 12.000 ljudi (6%)

PPS. @petarvu

According to the New York Times, other new products include

  • a new version of the AI testing environment A.I. Test
  • a YouTube green screen feature for custom backgrounds called “Shopping Try-on”

Nakon malo zezanja, uspeo sam da ga doteram da radi kako ja želim. Imate puno plugina koji vuču preko rss članke i rade ovo:

Primer: Place featured image and rewrite this matched content and run plagiarism checker, if the content is not 100% original, rewrite this matched content again and put to six paragraph

Ja ne znam ko ce sad plaćati pisce. :joy:

Kukuj & lele :face_with_peeking_eye:
Jesi probao neki plugin i koji konktretno?

Malo je off topic al cudno da su se bas sad sjetili…

dugo ništa ne radih na ovom sajtu, ne da mi se iskreno. potpuno me je poslije oduševljenja početnog ovaj gpt pomutio i tačno ne vidim ikakav smisao u nekom radu sa sajtovima. jer većina mojih sajtova do sad nemaju bolje članke od članaka koje stvara chatgpt, možda malo ljudskije, ali ne bolje. sad dolazimo do tog da se može ovaj chatgpt koristit u tu svrhu da se štanca. pa ja ovo sa ovim mojim sajtom ne mogu nazvat štancanje jer mi po članku treba tri prompta, uvod, korekcija prevoda, malo uređivanja, slike, podnaslovi, meta deskripšn i dakle to nije baš automatika. nekako mi sve postalo besmisleno od sajtova da se pravi jer će neko to sve naštancat skoro (ili tačno) jednako dobro ko što će biti i kod mene na sajtu, a ja još ne radim beklinkove tako da ni sam ne znam na osnovu čega ću ja rangirat i zašto bih ja rangirao. a ne vidim ni smisao u manuelnom štancanju članaka sa chatgpt jer je presporo i ne dobija se tolika prednost. jedini smisao (ako samo novčano gledam) je neko štancanje jer masa mora nać put i rupe, pogotovo ako se koriste expired domene. no opet i to je pitanje do kad će trajat i kad će i oće li gugl potopiti te ai sajtove. jedini trenutni smisao koji ja vidim je masovno štancanje članaka na manje bitnim (tipa naših) jezika. Kontam da će to duže vremena fercerat bez problema jer sve promjene na našem guglu kasne masu vremena.

inače gugl mi je dva puta odbio ovaj sajt za adsens

akaunt je star sto godina ali nisam masu radio sa adsensom. prvi put kad me gugl odbio nisam imao ni logo ni meni samo onaj blog klasika izgled. i prilično se da vidjet ako se ič konta da je ai sajt. slike su sve generisane sa stable difusion. mislim sve to prilično lijepo izgleda, ali ako se manuelno gleda, a gleda se da iole iskusnije oko viđet da je ai u pitanju. sad dal je možda problem i neke druge stvari kao što nema kontakt privacy about i ostale zajebancije, pojma nemam. uglavnom očekivah da će bit odobren sajt za adsens, ali još nije. kontam mogu napravit custom homepage i dotjerat da to bolje izgleda, ali nisam siguran da ću ič radit jer lako može bit sva zajebancija zbog 10-20 eura mjesečno, pa ne vidim poentu. mislim, tj 100% sam siguran da mogu ovdje nagurat na bar 3-4k posjete dnevne, ali opet ne vidim neku pretjeranu zaradu i isplativost u svemu tome.

ali samo na oko… Ne mogu reci u kojoj nichi radim, ali se rangiraju KATASTROFALNI tekstovi… ne samo sto su ruzni i ne citljivi, nego su i puno gramatickih gresaka, lapsusa, ruzno izgledaju itd… Al dzabe, imaju stotine hiljada pregleda mjesecno. S drugi strane, da ja napravim tekst sa vecinom AI, mislim da je googlu jasno da je AI u pitanju, i samo je pitanje vremena kad ce ga capnut

teška depra vlada vidim :slight_smile:

Sjeitite se dinosaura… prilagodi se ili izumri :wink:

1 Like
4 Likeova

Pretjera ga. Nece se sve od jednom srusiti, nego lagano. Ima vremena za jos jedan sajt :grin:

Za Adsense moras ubaciti menu, contact, policy. I ne moze ti iz glavnog menu biti linkovana page s tri clanka, mora malo vise.

Ne vjerujem da ima veze s time sto je AI.

Novo zanimanje je na pomolu, “prompter”.

PS. Pih, zauzeta. Samo 150k. Sitnica

2 Likeova

Možda nekog zanima upravo je počeo live :smiley:

evo ja maloprije ukucao da mi napravi web site koji će mi zarađivati minimalno 10k eura mjesečno i sad ga baš uploada.

Držim ga za riječ :wink:

Ako me nema na forumu za koji tjedan znači da je ChatGPT zakon :joy:

12 Likeova

18 Likeova

Upravo sam htio isto da postavim :joy::joy::joy::joy:

Live sam podijelio čim’ je počeo al je bio sranje iskreno :smiley:

I provalio sam u lajvu da prati forum, pomenuo je fotografiju koju je podijelio @Benjamin_C prije par dana :smiley:

Ja sam isto malo bacio oko na live.
OK je to da je CHATGPT mu nakon puno muke složio mali kalkulator ali sav taj kod (vjerojatno i kvalitetnije napisan) je mogao pokupit na webu ili codepenu za 5 min.

A ako prati forum onda nek zna da će mu puno kvalitetnije rezultate ChatGPT dati ako mu upite zadaje na engleskom :wink:

Lagano se krećemo … https://www.klix.ba/scitech/tehnologija/robot-umjetne-inteligencije-ce-sljedeci-mjesec-prvi-put-braniti-optuzenog-na-sudu/230126029

Samo da ne bude kasnije …network error Klijent zaglavio 5 godina više robije :rofl:

6 Likeova