Chrome blokira loše oglase širom svijeta od 7 jula

Zdravo :smiley:

Da li je neko od vas dobio notifikaciju na adsense nalogu ?
boom!

Malo sam guglao , eh kako god da pogledam bilo koja pozicija koja zaradjuje ne i trebala biti koristena i sve te jake dimenzije.
Zanima me da li je okej upaliti samo automatic Ads ali gledajuci kako i koliko reklama poredaju , ispadne gori ad experience nego sto ja to sam odradim.

Sta vi mislite o ovome i kako mozemo zastiti svoj sajt bilo kakvih upozorenja ?

Hvala , uzivajte :*

1 Like

Tu se uglavnom misli na popup adse, large sticky ads i slično. Nisam siguran kako će se to u praxi odraziti na same brojke impresija i zarade.

Zarada je svakako jako slaba od aprila ove godine.

Inače, to je naravno licemerna stvar sa njihove strane, jer oni na svom youtube-u spamuju sa reklamama sve više i više. Tu im gle čuda odjednom nije bitan user experience koji je katastrofa.

4 Likeova

Ja cijepam dva ad unita
Ono , responsive ad , sto na phone-u baca na 320x250.
Idem , before i after content.
Zalijepljene su i ne mrdaju :smiley: , nadam se da se one ne zbrajaju u large sticky.
Bit ce ovdje svega ja mislim.

Vjerujem kralju i ja sam youtube red uzeo samo iz razloga da mogu na miru ASMR pred spavanje :smiley:
Hvala na javljanju

1 Like

Zeza gugi generalno. Prošli mesec, za maj mi skinuo 90 i nešto evra, a za jun 160 od zarade, a plus što je zarada za maj i za jun za trećinu manja, iako je poseta ista. Imam po 2, 3 normalna oglasa na stranici, plus vinjeta. Mislim da mi na vinjeta zakida.
Kako da proverim da li me na vinjeti zakida?
Prošle godine sam imao i one fiksirane koji izlaze gore ili dole i još neke automatske, ali kad uključimo te fiksirane, uvede mi Google dvostruki Klik.

1 Like

Pa da, manje-više je svima zarada manja poslednja 3 meseca. Kažem ja lepo da je kriza počela od aprila i to se već oseća, samo sad treba još nekih godinu dana da to objave za narod, a oglašavači su već počeli da reaguju i skladu sa tim.

1 Like

ffffewgdasga
Ja sam zadovoljan , nije odredjena nisha.
Radim sadrzaj da ciljam sto veci broj ljudi , ali opet gledam da ti ljudi ne budu neki basic idioti.

1 Like

Opadne zarada sa auto ads , tri puta dole :smiley:

ovi iz googlea to govore već pola godine … svoj sajt možete provjeriti na

https://www.google.com/webmasters/tools/ad-experience-unverified

1 Like

Toliko imam i ja Page viewsa do sad danas, ali je broj klikova znatno manji, samim tim i ovaj Page RPM. Kod mene se krece od 0.7 do 0.8.
Kako uspevas da imas toliko Page RPM, a toliko malo oglasa na sajtu?
Slicno i ja imam, jedan gore, jedan dole i na nekoj stranici negde u sredini imam.

uzasno je sta je youtube postao… reklame ubijaju ne mozes normalno nista vise gledati

2 Likeova