* Cijena izrade web stranice za poduzetnike, obrtnike,

Postaviš svoju satnicu a klijentu daš do znanja koliko koji njegov zahtjev može uzeti vremena. Pa onda on kalkulira što želi što ne…

Btw. Moze li taj wp prilikom uploada slika da se odmah zada kako će slike biti cropane … Ili se uvijek moraju prvo editirati u tu svrhu. Pod ovim ne mislim na uklanjanje cigare i sl. zahvata…samo cropanje

inace u samom WP nema ta mogucnost ali vjerojatno postoje pluginovi koji naknadno kad ubacis slike mogu sve slike kropat (dok su na serveru)… nesto malo sam citao o jednom takvom pluginu ali ga nisam isprobao.

Kod tog cropanja nije bitno da on samo smanji rezoluciju nego da i dobro kompresira, a da ne izgubi kvalitetu…
Isprobavao sam nekoliko programa i najbolji mi se najboljim pokazao program iz Bosne :slight_smile: irfan

A za te pluginove bi trebalo istestirat koliko oni stvarno kompresiraju ili samo cropaju…

Pod cropanje čak nisam mislio na kompresiju, nego na prilagodbu slike dimenzijama okvira u kojem će se prikazivati…ili neka slika ima previše neba, pa želiš promjeniti vanjske dimenzije da odrežeš višak neba… Ali kužim, to isto vjerovatno zavisi od plugina…

mrcina, ne mrvica lol :smiley:

A nisam davao nikakvu računicu jer nema tu neke šprance kod mene, svaki sajt je priča za sebe. Sve zavisno o vremenu koji procjenim da ću utrošiti u sajt puta satnica. Bitno je da si ti na kraju zadovoljan sa ostvarenom satnicom i nemoj se na kraju zamarati s time koliko bi Jura ili Pero naplatili i jesi li možda mogao uzeti još koju kunu više.

Javio sam se u temu isključivo zbog pitanja SEO optimizacije da sajt dobro rangira i stvara promet organski. E to je posebno teška računica i htio sam samo reći da se ne zaletavaš s obećanjima da ne bi bilo .- e nisam prvi za taj pojam, neću platiti ili slično.

1 Like