Cijena web hostinga diljem svijeta poskupljuje. Što sad?

Ako već niste vidjeli objave od Hetznera, Digital Oceana i drugih vjerojatno će vas uskoro dočekati nove cijene od hosting tvrtki koje koriste njihove servere.

Kako ste vi reagirali na te objave? Da li su vas već dohvatile?

Da li vam ima smisla da zbog energetike poskupljuje web hosting?

Tko je još od web hosting firmi podignuo cijene?

1 Like

Da, meni baš stigao mail od Hetznera jutros… Tresao sam se dok sam otvarao članak da vidim za koliko točno poskupljuje, al 10% je prihvatljivo ako pogledamo za koliko je struja poskupila. Nadam se samo da neće biti daljnjih poskupljenja.

A ima smisla, da… datacentri crpe masu struje, čudi me da već nije i ranije poskupilo.

Mislim da će sad skakati cijene i na domaćem tržištu, jer puno njih ima zakupljene servere baš u tim navedenim kompanijama koje su podigle cijene.

Ono što mene isto zanima je npr. DigitalOcean je američka tvrtka i imaju servere diljem svijeta. Struja nije poskupila svugdje u svijetu. Ili je?

Ali zato, inflacija postoji, tako da djelomično je sigurno i to utjecalo na podizanje cijena. A sigurno se iz ovih ili onih razloga mora preliti i na domaće tvrtke.

Mislim da struja poskupljuje globalno svugdje, u USA nešto manje nego u Europi ali ipak ide gore…

A i to što kažeš, DigitalOcean ima servere po cijelom svijetu pa ima utjecaja na njih svakako:

interserver se nije (još) oglasio, nadam se i da neće…
inače preporuke za njih :wink: btw ja sam na ovom forumu dobio preporuke za njih

Koristim dedicated server od OVH i sa proxmox sam napravio više virtualnih mašina… sve je ok, cijene još nisu skočile.

Jel netko dobio od neke domaće web hosting tvrtke obavijest da je cijena poskupila? I ako je, koji razlog su naveli?

Neću reklamirati hosting al je jedan od jačih i većih u Srbiji. Meni je još u 5 mesecu poslao mail da povećavaju cene hostinga o za 20% Malo su paket izmenili (povećali) broj email adrese SQL baza, Alias domena, poddomena Cloud resursa za do 30%.

Razlog svima zna svetska dešavanja počev od rata pa do svetske ekonomije i resursa

2 Likeova

Meni je račun za struju u prodavaonici skočio sa 2000kn na 6000kn mjesečno.
Tako da 10% poskupljenje za hosting nije ništa. :+1:

Poskupljuju i domene pa možda nije loše onom tko ih ima više, produžiti za par godina unaprijed.

Kako gde poskupljuje. Na nekima cena domena varira uglavnom od oko $8- $9.5 Iako je lako moguće da i svi u neko vreme, strani registratori domena povećaju cene. Ovi naši balkanski…hmmm već se zna povećavaju sve gde stignu i gde mogu da zarade "još samo malo "