Cijene domena kod Hrvatskih hosting provajdera

Malo gledam te domene i cijene su mi zapele za oko. Nisam naletio niti na jedan registar domena koji registrira .com domenu ispod 85kn – cca. 11-12 eura

Moje pitanje je sada pa da li njih stvarno toliko košta ili nas samo žele dobro oguliti. Nerazumijem se u cijene zato i pitam.

Mislim da stvarno toliko koštaju i da domaći registri nemaju tu neku zaradu.
Naši registri su neusporedivo mali naspram stranih, globalnih. Ako upče postoje, jer koliko
ja znam to su uglavnonm hosting provideri, koji usput moraju imati i domene.

Mislim da je to isto kao i kod svake druge kupoprodaje. Ako si velik, dobiješ i velike rabate.
Ako si mali ne dobiješ ništa.

Ja mislim suprotno.
Da je tako kako ti kažeš, više bi im se isplatilo preprodavati domene preko nekog stranog providera. :blush:
Uostalom, to je pitanje za đake prvake. I ja sam svoju prvu domenu kupio kod domaćeg providera, ali to je bio prije 15-ak godina. :slight_smile:

Ja sve skoro što mogu registriram na regici.

Nisam uplatio onaj već iznos da dobiješ neke popuste, makar sam mogao jer stalno po malo uplaćujem.

Ali iskreno nije mi to neka stavka, kada ne registriram ni sto domena godišnje pa da zaradim od svake neku lovu.

Svaka čast ako imaš za dati 30kn više po domeni a imaš ih veliki broj.

ja sam nedavno kupio/produžio dvije domene (.com) po cijeni 70 kn/kom. i to kod https://www.serverhr-hosting.hr/registracija-domena

Ja sam kupovao domene uvijek kod nasih provajdera sjecam se kad subile jeftinije dosta sad cu isto uzimati kod nasih jer treba mi samo dvije mene pa nije nesto previse inace da kupujem vise domena i produzujem onda bi sigurno trazio jeftiniju soluciju.