Cijene kod Apple Authorised Reseller-a dosta vece?

Pozdrav.

Gledam da kupim iPhone 6s, i raspitujem se malo o cijenama.

U jednom shopu iPhone 6s kosta oko 79KM/mj na 12 mjeseci, sto je oko 948KM sve ukupno, ako se placa gotovinski mozda je oko 900-920KM.Da napomenem radi se o 16gb modelu.

Javim se jednom AAR na fejsu, pitam za cijenu, kod njih isti model kosta nevjerovatnih 1749KM ? Ne znam da li je toliko kostao kad je tek izasao, ili su oni izgubili pojam o vremenu ?

Zna li mozda neko zasto je cijena toliko visoka ? Zato sto su AAR, ili sta vec ? Sta ja dobijam s tim ako su oni AAR ?

Razlika sto ga je ovaj nabavio iz neke azijske zemlje i moze se desiti da ima problema sa mrezom. Ovi oficijelni tipa mekline je direktno iz apple dosao kod nas i dobijes garanciju, ako se sta desi zamjene ti original dijelovima. Ovi ostali ce ti ubaciti dijelove sa e-bay. Ne znam da je toliko razlika, cinimi se da je 300 KM kod pijacara i kod mekline.

Drugarica kupila 6 standardni kad je tek izasao u tom shopu i bio oko 1350, do sad nije imala problema.Ovaj shop nije nikakva olx radnja, sve bi trebalo biti legalno.

Razumijem ja sta ti zelis reci. ali 1750 za telefon koji je skoro star godinu dana, ma daj…

I da i meni je malo sumnjivo zasto je ovaj prejeftin, otici cu da provjerim.Nema druge.

Evo kod ovih prevaranta http://www.univerzalno.com/proizvod/apple_iphone_6s_16gb 1500 KM normalna cijena, a za kes 1160. Kod mekline http://mekline.ba/index.php/iphone/iphone-6s/iphone-6s-16gb-gold-450-detail za kes 1600, a karticno 1680. U karticnom placanju razlika samo 180 KM.

Kolega je kod ovih kupio s4 kad je tek izaso i non stop imo problema sa mrezom, hoce da se konektuje na internet zakljuca se mreza na neku azijsku. Jedva uspio da zamjeni.

Ja sam bateriju za iphone 4s kod pijacara kupio za 30 KM prosle godine i radila 2 sata, kasnije kupio u mekline i bila na pocetku dva dana. Sad traje jedan dan, a kad manje koristim onda bude dva dana.

I iphone ti drzi cijenu, mozda ce spasti tek kad izadje iphone 7.

1 Like

Malo sam se ja zeznuo u vezi ove radnje.

948KM na rate, ali se na u cijenu doda +33.3% i dobije se neka razumna cijena.

Mekline je OK, dok je u AT Store 1750KM, bas su skupi.

Uzeo sam 6s 1220KM.

Ima garanciju 1 godinu, za sada sve radi sasvim normalno i pre-fluidno.

3D Touch radi odlicno, kamera ekstra, Touch ID nisam ni podesio i da ne radi briga me, problema sa mobile mrezom, kao i sa wifi nema, full pakovanje sve izgleda sasvim normalno.

U mekline ?

Ne.

Telesoft Computers se zove tgovina.

@Gadafi na kutiji (straznja strana) je francuski jezik, sto znaci da moze biti sa podrucja Francuske, eventualno Svicarske.

OK ili ne ? :slight_smile:

Vjerovatno da je OK :slight_smile: da je na kineskom onda bi bio problem. A ako nisi do sad imo problema sa mrezom nebi trebalo ni u buduce.

1 Like

Za sada nista, sve radi sasvim normalno.

Sinoc sam uradio upgrade iOS-a na 9.3.2 bez problema.

@belmin imas kakvih iskustva sa mac mini jel bolje to uzet il tipa mac air

mac mini late 2012 pa da mozes sam dodati memorije i hard/ssd

Nemam, al Mac Mini kao i Air su sranje.Za normalnu upotrebu su Ok, al za nesto profesionalno tu su Macbook Pro, Mac Pro, iMac :blush:

Drug ima MB Air base model, slabe su to performanse.

Relase-an mrtvi iOS 10, ja sav sretan da Upgradam, kad sranje - nece.

Kaze da povezem sa iTunes-om, dodjem do laptopa spojim, baca mi greske da se ne moze Update-ati, te da uradim Restore, to brise sve - klik na Restore Error sranje.

Mada skida se u pozadini iOS 10 u iTunes-u, pa cu da cekam.

Ono sto me brine je to da sam vidio da na Twitteru da je dosta telefona brick-ovano, pa me zanima imam li pravo na garanciju ako mi se desi isto ?

Nama developerima je to samo još jedna briga više :frowning: app radi na ios < 10 na novi nikao :frowning:

iOS 10 kao OS je odlican, ali ovo sranje im nije trebalo.

Ja evo i dalje pokusavam, iTunes skida neki OS, koji zauzima oko 2.3GB, vec treci put jer mi izaci gresku connection timeou…wtf

Jednom je ostalo nekih 300MB i tu je pukla, malo je falilo da sve razbijem od zid.