Čime uređivati pdf file?

Trebao bih pomoć: čime bih mogao otvoriti i urediti pdf dokument? Riječ je tek o zamjeni dva slova u kompletnom dokumentu, pa me zanima kako to učiniti umjesto zavrzlame sa pravljenjem novog dokumenta, skeniranja itd.

Unaprijed hvala!

Microsoft Office 2013.

Odličan alat za editovanje PDF dokumenata, ja ga koristim.

Možeš li reći koji od alata iz officea? Da ne skidam kompletan paket.

Microsoft Office, Word (2013)

skini besplatno adobe acrobat sa njihove stranice

Adobe Illustrator, otvori PDF u Illustrator i odradi to sto moras

Neki PDF Fajlovi su zasticeni i nije moguce editovanje :blush:
Al zato konvertujes pdf to word i onda radiš šta oćeš :smiley:

Evo konvertirao u word i sad sam u sto čuda - ponaša se kao slika, ne mogu editirati. :open_mouth:

Meni radi sasvim normalno, neznam zašto tebi. Ako treba snimit ću tutorijal :slight_smile:

Ma pazi, dobio sam rtf datoteku (snimio sam je i kao doc), no sve se unutra ponaša kao fotografija. Tako se i Word odnosi prema sadržaju. Ono, wtf.

Druze imas milione i milione konvertera iz slike u txt file znaci milioni imaju !

Ilustrator, Photoshop, Indesign, Word i open ofiice (apach ofice) svi oni mogu uređivat PDF i raditi PDF. Samo je pitanje šta tebi točno treba jel neš sve moć napravit u samo jednom alatu. Pogotovo ne u Officu i njegovim open source evivalentima.

Ofiice i sl. alati su ok za jednosatvnije zahvate di netreba ništa grafički odraditi, ali ako trebaš napraviti PDF kak spada Office neće bit dovoljan. Trebat će ti više programa i svaki od njih ćeš koristit za ono što su oni namjenjeni.

Za konvertiranje iz slike u tekst, odnosno iz .pdf u .doc ili .docx format najbolji softver je definitivno Abbyy FineReader.

Što se tiče editiranja PDF-a, jako dobar je Foxit PDF Editor.

Ne možeš editirati PDF ako je ekportan kao neditabilan.
Ako je tako, konventari ti neče pomoči.

Export PDF-a u se može zaštititi na više načina.
Može se blokirati čitanje, printanje, editiranje…
Sa passwordom ili bez.

Nitro Pro , čini čuda. :wink:

ma brate ima hiljadu konvertera koji skeniraju sliku i u txt file pretvaraju moze naci na netu,ja sam bas to jednom koristio mozda bude par gresaka kod kvačica i zareza al je siguno lakse to ispraviti nego da prekucava :slight_smile:

Acrobat IX ali PRO verzija , nema sta ne moze sa njim :smile:

Sto se tice Passworda koristite “PDF Password Remover”. On konvertuje Pdf fajl u drugi Pdf faj koji je kompletno isti samo ste vise ne sadrzi password :smile:

Ja sam govorio opravilno napravljenim PDF fajlovima, a ne ovim gdje je sve prebačeno u sliku. U tom slučaju snađi se druže.

Upravo je takav slučaj bio kod mene. File je prebačen u sliku, pa sam se napatio k’o budala dok nisam uštimao da barem približno liči originalu.

Hvala svima na sugestijama! :slight_smile:

To se drugaćije riješava:

1# zamoliš ih ta ti pošalju pdf koji nije slika i objasniš im na tom primjeru zašto niš nemožeš napravit.
2# oni ti ga odbijaju poslat, onda uredu, al to će onda koštat moja satnica je tolka ili tražim toliko.