Čišćenje slika koje se ne koriste na sajtu

Valjda sam odabrao dobru grupu… :zbunj:

Imam 15.000 slika u /images folderu i koristim njih cca 9.000. Skriptom dobijem točan broj koliko se slika spojilo sa artiklima iz baze i mogu dobiti popis fileova u bilo kakvu bazu ili .txt (.csv).
No kako ih napraviti automatiku da vidim razliku, tj. da mogu maknuti višak???

Našao sam neku foru za linux - spremi prvi popis sa weba (slike koje koristiš), pa spremi listing od /images direktorija (sve slike), pa onda naredbom grep to uredi itd… No kako bi to išlo u Windowsima? Jel zna netko neku DOS naredbu ili neki program koji bi mi mogao sadržaj foldera sortirati i strpati u neku bazu te kasnije napraviti razliku bez ručnog chekiranja?

Evo sad mi pada na pamet polu-automatika da iz tog popisa kojeg mogu dobiti u neku bazu da napravim bat skriptu koja će mi kopirati sve fileove (koji se koriste!) iz /images foldera u neki drugi folder, pa onda te iste fileove vratim nazad i replace-am i potom sortiram po “Date modified” i obrišem sve koji nisu današnjeg datuma. Hej, pa čak bi to moglo i proći… :eek:

How to delete files from a folder using a list of file names in windows? - Super User

for /f %i in (files_to_delete.txt) do del %i

to odvrti preko comandline, treba ti samo datoteka u kojoj je popis fileova koji se ne koriste.

ili s Perlom

perl -l -n -e "unlink" filenames.txt

Možda upotrijebiti “Find orphan files” u Find broken links on your site with Xenu’s Link Sleuth ™ ?

Ja koristim druge metode, pa ne znam kako Xenu radi sa orphan files.
Uglavnom, bitno je dobiti popis suvišnih fajlova. Lako ih je onda izbrisati.

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Webmaster.Ninja