Citroen c3 signalna lampica

Dali netko zna koje upozorenje daje ova signalna lampica za citroen c3 prije nije svijetlila sad se paljucka i ostaje upaljena kod rada motora inace kad se upali auto ona se treba ugasiti ali ostaje svijetliti a nigdje nisam nasao sta znaci mozda se samo treba nesto resetirati ili??.
2020-03-12_222917

Deaktiviran air bag suvozača.

3 Likeova

Hvala znaci to je sto posto znas ili nagadas? Jel se to moze resetirati?

1 Like

Jeste i kod mene je alfa imala isto, samo bude 5-6 sekundi nakon starta pa nestane.

Uglavnom jeste airbag. Probaj odspojiti kleme akumulatora 30-40min, trebala bi nestati.

Gora ti je ta zuta lampica motor controla :rofl:

1 Like

Ok hvala " tpojka"sad sam vidio link Front passengers airbag deactivation warning lamp Hvala na savjetu limenka2017

1 Like

Airbag se može manuelno deaktivirati.
Obično je ta bravica/prekidač sa bočne strane prednje konzole, odnosno desno od samog airbag-a vidljivo kad se otvore vrata.
Da nije neko namjerno/slučajno isključio?

Treba mu kljuc, prije da ce biti neki kontakt na kabelu. Ili mozda osiguraci.

Provjeri kablove ispod sjedista da negdje nije kontakt, osigurace i probaj restartovati sa odspojenim klemama.

Mislim, vidi se na prvu kad se otvore vrata: il’ je On il je Off.

1 Like

Ma da ali tesko ce slucajno…obicno je u kontaktima problem i kablovima ako vec nije imao problem sa udarom.

Inace bjezite od te c3 :rofl::rofl: elektronika je uzas. Sami kontakt kablovi su uzasnog materijala…

1 Like

U raju Francuzi kuvaju Nijemci prave auta. U paklu je obratno, Nijemci kuvaju, a Francuzi prave auta. :smiley:

2 Likeova

Nije to stvar za resetiranje, osim ako je u kvaru negdje neki kontakt.
Taj airbag pališ/gasiš negdje kod pretinca, najčešće uz pomoć ključa, kada na to mjesto staviš dječju sjedalicu. U tom slučaju se Airbag treba ugasiti, jer bi inače bilo belaja. Pogledaj znak, vidiš da je sjedalica okrenuta s pogledom na stražnji dio auta.

1 Like