Cloudflare mala pomoc

Imam domenu na namecheap stranici
Imam hosting na X stranici

Sada hocu staviti cloudflare, a neznam gdje staviti ove cloudflare nameservere… Ako dodam na namecheapu nameservere umjesto od hostinga, nije povezan hosting, znaci stavim na godaddy 2 hosting servera (koja su i bila) samo nadodam 2 cloudflare nameservera?

Stavis cloudflare nameservere i napravis DNS recorde prema hostingu. Npr napravis A record i u prvo polje pises @ a u drugo ip hostinga. Onda napravis drugi A record, u prvo polje www u drugo opet ip od hostinga. Ako budes trebao subdomenu isto tako radis

1 Like

Oprosti treba mi jos malo pomoci jer prvi put ovo radim. A record koliko znam to je u cpanel pod dns, i to bi trebalo biti ovako nesto, medutim imam TTL error, mozda pogresno radim

  1. https://prnt.sc/fbyixa
  2. https://prnt.sc/fbyjan

Medutim gdje sa cloudflare nameserverima? Prvi put radim tako da nemam blage veze kako sto…

Ajd objasnit cu ti skroz u detalje…

  1. Ulogiraj se na cloudflare i gore desno klikni na Add site
  2. Upisi domenu i klikni scan, nakon sto se zavrsi skeniranje idi continue
  3. Sad dolazis gdje se unose DNS podatci
    http://i.imgur.com/H3DDc91.png

Posto ti je domena dodana vec negdje vjerovatno ce ti se pojavit neki A records itd, sve obrisi pa zatim dodaj kako sam ti rekao u proslom postu

4 Kad uneses DNS ides continue i tu odaberes plan (free ili placeni) i ides opet continue
5 Na zadnjoj stranici ti prikaze koje nameservere da koristis, njih kopiras i zamjenis tamo gdje si registrirao domenu

Nakon sto se DNS updatea to je to, ako slucajno ne znas koji ti je IP od servera koji trebas unjeti u A records pogledaj welcome email kad si kupio host ili ako ga tamo nema kontaktiraj support da ti ga daju.

2 Likeova

Cudno, kaze cloudflare da vec postoji taj record… valjda ga je nekako povukao nemam pojma.

Uglavnom sada sam sve sredio, u cpanelu nista nisam dirao, samo sam u godaddy uz hosting nameservere stavio i cloudflare nameservere. Ili trebam staviti samo cloudflare nameservere?

Pozdrav,
mislim da u godaddy-u moraš staviti samo cloudflare.

Treba mi netko sa sigurnoscu reci da se stavlja samo cloudflare :slight_smile:

Stavljaju se samo Cloudflare

1 Like

hvala

Pošto je riješeno kako povezati Cloudflare i web,… samo jedno kratko pitanje u vezi tog Cloudflare…

Čemu on zapravu služi ?!
Ako sam dobro skužio taj Cloudflare učita neke failove, poput manjih slika na sebe i rezultat bi bio da se rastereti hosting te sajt brže radi?

Prije par godina sam povezao taj Cloudflare sa jednim sajtom i iskreno nisam primjetio nikakvu razliku :slight_smile:

Ako oni tu uslugu daju free , a znamo da ništa nije free… ne kužim gdje oni zarađuju :slight_smile:

server mi je u americi sada ovi iz europe duze ocitavaju sajt, stavis cloudflare i korisnik ucitava sajt s najblizeg cloudflare servera. Trebam jos viditi kad povuce jeli radi kako treba.

1 Like

Free service ima neka ogranicenja a i tako dobijaju reklamu. Nudjenjem besplatnih usluga su izgradili brend.

2 Likeova

i zato imaju masu koja masno plaća i koja je zadovoljna paid uslugama … ja sam i sa free uslugama zadovoljam, ako potrebe bude spreman sam i da platim haha

Vidim da jos nesto ima, trebam za wordpress staviti rule:

Create a Page Rule for administering your website (essential for WordPress users!)

Page Rules provide you with fine-grained control of Cloudflare on each page of your site. You can enable full HTML caching, individually customize Cloudflare’s features on a particular page, or enable edge network forwarding to improve page delivery.

We recommend that you create a Page Rule to exclude the admin section of your website from Cloudflare's performance features. Features such as Rocket Loader and Auto Minification may inadvertently break backend functions in your admin section. Creating a Page Rule to disable , so setting a PageRule should fix the problem.

The PageRule you will need to create for WordPress, for example,  has the following structure for WordPress:

*mydomain.com/wp-admin*

To learn how to create a Page Rule, see How do I create a Page Rule? and Best Practices: Creating a Page Rule.

a koji rule staviti nista ne pise.

Vidim da imaju 3 pravila:

disable security
disable apps
disable performance

Koje pravilo iskljucuje cloudflare u wp-admin?

ne treba to, bar ja nisam to uradio, nemam problema nikakvih

piše ti tu da je to zbog toga što cloudflare nudi rocket loader, minify i jos neka čudesa pa kažu da uadriš taj page rule kako bi admin sekcija bila izuzeta iz tih čudesa, jer može doći do problema ako rocket loadera ili minify obuhvate admin sekciju

ja tih problema nisam imao, komplet stranica je pod cloudflareom, nema tog page rulea i nemam problema

Da, ali bi isto zelio staviti za svaki slucaj. Isto tako jeli moram staviti rule da uradi cache za sve slike ili je to automatski postavljeno?

Slike optimiziraj sa wp smush pluginom. Ides pod speed u cloudflare i odaberes js,css i html na vrhu a pri dnu stavis rocket loader na automatic.

Sada sam vidio ipak ne treba. Imam WP Rocket i Imagify, WP Rocket preporuca da se rocket loader iskljuci jer ima problema s njime, sada je ok.