Cloudflare praksa

Dakle obraćam se svima koji imaju svoje hosting firme, da mi kažu koliko je praksa česta da kada netko kpi kod vas domenu i server, da odmah postavljate ju i aktivirate na CloudFlaru kao CDN??

Naišao sam na firmu koja to radi po defaultu pa me zanima zašto pobogu?
Meni je samo stvaralo probleme i znam da nije praksa, pa me zanima zašto to netko radi.

Nisi nesto dobro postavio. Ja imam 3 domene na Cloudflare free i nikad nikakvih problema.

1 Like

čuj nije praksa, ja već pet godina sve svoje sajtove povezujem sa cloudflare free i nikad nikakvih problema … i nisam jedini … jedino što zna zezati je rocketloader ako imaš puno js scripti, sve ostalo grmi

cloudflare ima servere u svakom većem gradu na svijetu, i posjetiocu servira keširanu verziju tvoga sajta sa servera koji je najbliži posjetiocu … ako to nije prednost ne znam šta je

Dakle čitajte pitanje ponovno, da li je praksa da uključiš CloudFlare prije razvoja stranica?
Znam ga koristiti i nisam ga stavio.

Moja praksa je da ga koristim kada je uradak gotov, ako treba ubrzanje i sl.
A ne prije.

Dakle da li itko tko ima hosting firmu, postavlja klijentima CLODUFLARE odmah u startu pri isporuci da nameserveri idu na CF od početka?

opet mi nije jasno, zašto ne u toku razvoja? ja da prodajem hosting usluge, svima bih po defaultu povezivao cloudflare

Ok, i kada spojiš kada radi neki programer on nema problema*?

Mislim radnja da svako malo moraš misliti o tome, a ne znaš ni što ide gore.
To mi nema smisla, da bude defaultna radnja.

Kupiš domenu, server, oni stave na cloudflare prazan server.

I odeš raditi, pa ne kužiš zašto, i gubiš dodatno vrijeme.
Ne razumijem logiku.

cloudflare ne radi ništa na strani tvog servera, cloudflare samo utiče na ono što se prezentuje posjetiocu … tako da ne znam kakvih problema programer može imati

ja ga ne koristim :frowning:

kupim vps sa layer7 zastitom (ddos), i fino nek udara ko hoce, a sajt radi :smiley:

ne treba mi njihov CDN i skrivanje iza njihovih IP adresa

Kad radim novi sajt, odmah ga prebacim na CF ali na DNS only, dakle bez cachea i CDN-a, kojeg ukljucim tek nakon sto je sajt spreman za ici live

CF nudi i besplatan SSL, load balancing mogucnosti, razne opcije za redirekciju i slicno, tako da je on puno vise od obicnog cachea i CDN-a.

Tipa kad mijenjate hosting, samo zamijenite IP u cloudflareu i promjene se reflektiraju u roku par minuta ili cak sekundi jer nameserveri ostaju isti koji su vec postavljeni u domain registru.

1 Like

uzmeš server u amsterdamu i kada neko iz brisela ulazi njemu otvori sajt za 500 ms … kada ulazi na tvoj sajt neko iz njujorka njemu otvori za 2-3 sekunde … a kada je cloudflare povezan, obojici otvori za ispod 400 ms … suštinska prednost korištenja cdna i ogromna prednost (brzina) kada je rangiranje na googleu u pitanju

2 Likeova

Kad se desi da padne Cloudflare a desava se, onda meni klijenti bogaraju sto im ne dolaze mailovi, a vezani smo ugovorom.

Od tad koristim samo DNS.HE.NET ili dignem sam PowerDNS na mini serverima ako neko baš hoće svoj DNS.

Živili su ljudi i prije CloudFlarea :slight_smile: ali poštujem i tvoje mišljenje i drago mi je ako tebi dobro služi.

To bi korisnik trebao sam odlučiti. Dal da doda ili ne, forsirati ne treba. Baš iz tih razloga dok stranica nije gotova. Al da pomaže definitivno jeste.

Da ali ne čita se što sam pitao zapravo?

Da li ima smisla da netko PRIJE početka izrade web stranice, postavi propagaciju na CloudFlare, tako da developer mora gasiti svako malo development mode?

Osim gluposti, kojoj ne vidim benefit samo muke, da netko to prodaje kao standardnu stavku? Eto to mo ne ide u glavu. Radio sam na serveru kojeg je frima postavila jer tako rade, i naravno nikada teže nije bilo, nemam pristup CF, šalji email da se ugasi, radiš 7-8 sati, više nemaš pojma što se događa, gdje je što itd.

Dakle ne da sam PROTIV CF nego, protiv da se to koristi odmah, a da web nije gotov. Dakle nisu mi jasni ljudi koji to forsiraju. Valjda nisu nikada bili u situaciji da moraju raditi na tako podešenom serveru.

Ne trebas paliti development mode ako koristis samo njihov DNS. To se pali samo kada zelis rijesavati nekakve probleme ili naknadno radis izmjene na sajtu koji je vec u pogonu…

U CF imas opciju da koristis samo njihov DNS i to kliknes jednom i ne trebas vise klikati dok sajt nije spreman za production mode. Dok koristis samo njihov DNS nikakav cache, CDN i ostalo te nece ometati u developmentu.

Prebacim odmah da ne moram kasnije mijenjati nameservere, jedini razlog. Regam domenu, dodam domenu u CF, postavim CF-ove nameservere na domenu i krenem raditi na sajtu. Nakon sto je sajt gotov, ukljucim u CF-u cache, CDN i ostale benefite i to je to. Ako kasnije trebam nesto opet raditi na sajtu, ukljucim development mode ili ako proces zahtjeva vise od nekoliko sati onda opet upalim opciju DNS only dok sve nije gotovo.

CF sad cak ima i svoj domain registar pa kod njih i regam nove domene. Jos jedan korak manje.