CodeIgniter i višejezičnost

Trenutno radim na svom prvom projektu gdje će mi stranica trebati jednostavno prebacivanje kroz nekoliko jezika (preko 10) pa me zanima koje bi bilo najbolje rješenje za to?
I dalje koristiti Smarty ili?

Stvar je da u samim prijevodima bi trebao moći koristiti varijable, primjerice “Pozdrav {korisničko_ime}. Nova frizura?” pa me zanima na koji način ste vi rješavali ovakve stvari?

preko sessiona

Trebao bi imati neki interface (public method, često se koristi __()) za korištenje internacionalizacija.
I u njemu napraviti da ti prema nekom keyu koji je indetifikator stringa povuče prijevod prema selektiranom jezikom. Poslje toga da napravi string replace template varijabli.
E sad kako ćeš to izvezi možeš iči taleko daleko da koristiš smarty ili koristiti jednu metodu.
Normalno čim je engine jednostavniji tim će interface za rad sa prijevodima biti kompliciraniji.

Metodu getTranslation možeš vjerovatni koristiti od CodeIgniter no sumnjam da se tako zove.
No pogledaj i službenu dokumentaciju možda već imaju to sve izvedeno bez korištenja template engine kao što je Smarty.

Primjer:

http://codeigniter.com/wiki/Category:Internationalization::Internationalization_Views_i18n

http://maestric.com/doc/php/codeigniter_i18n

Da gorrc, tako sam si i mislio međutim htio sam vidjeti konkretne primjere kako vi to radite. To zvuči najjednostavnije i najlogičnije za izvesti. Hvala.

CreatifCode - naravno da sam vidio sve to, pa ne bi postavljao pitanje da nisam proguglao prethodno. To nije bilo ono što sam pitao/tražio, ali svejedno hvala.

  • Definiraj default jezik.
  • Korisnik je prijavljen? Koji on jezik zeli? (uvijek moze promjeniti) Ukoliko nije prijavljen, default se poziva. Taj string postavi u neku varijablu, metodu, bilo sta sto ima pristup controlleru.
  • $this->load->language(‘lol’, $this->get->my->language) // naprimjer…
  • $this->lang->line(‘lol_hello’) {korisnicko_ime};

Samo napravis application/neki_jezik/bilosta_lang.php. Korisnik moze mjenjati kroz odredene jezike koje ti odredis…