.com domen sa slovom č?

Sta se desava ako uzmem domen koji u sebi ima slova č ć š ?
Kako se ovi domeni rangiraju u poredjenju sa domenima koji umesto ovih slova koriste c, s?

Primer:
časovnik.com i casovnik.com

Hahaha, probaj ukucati bilo koju domenu sa bilo kojim ČŠĆŽĐ znakom, dobit ces odgovor na svoje pitanje.

u cemu je problem? http://www.škoda-klub.si/

Možda .si i neka slična, ali ne i com net org itd

DAVNO ALI BAS DAVNO sam čitao za domene sa kvakicama moze se napraviti to :slight_smile:
Nije bitno dal com ili si

Zapravo domene sa kvakicama je moguće registrovati ukoliko registrar kod koga planiraš registraciju podržava registraciju IDN - internationalized domain names i registarska kuća koja kontroliše ekstenzije odobrava registraciju istih.

To je reseno godinama. Moja najstarija .com domena sa “š” broji 5 godina :slight_smile:
(http://www.reševanjepodatkov.com/ - IDN: http://www.reševanjepodatkov.com/)

Nikakvih problema sa takvim domenima nema - a kao exactKW domain vazi naravno …

Imao sam Igračke.eu :smile:

IDN domene nisu nikakva novost, ali nisu zaživile u punom svijetlu

1 Like

Mislim da ti nema puno smisla uzimat takvu domenu jer većinom su svi navilkli da su imena domena bez kvačica. A i ako te nađe preko googla svejedno ti je ime dali ima slova s kvačicom ili nema.

1 Like

Znam da ce svako ko trazi casovnike na guglu kucati “casovnik” , bez kvacice.

Mene zanima kakve su sanse da se rangiram bolje za odredjeni keword, ako je moj domen sa kvacicom, od onoga ciji je domen isti ali bez kvacice?
:smile:

Slabije. Naprimjer razgovaraju 2 o lijepim casovnicama i kaze on drugom jesi vidio na www.casovnik.com onu ljepoticu.
vecina ljudi ce napisati tako sa www (pa eto odmah i odgovor za dali domenu imati sa www ili bez.)

To je samo jedan od primjera. Drugi je upisi časovnik.com u browser direkt, to sma već rekao, ako nevidis problem dobro. Ja osobno sa takve domene nebi kupio nista, nebi se cak ni dugo zadrzao. Jer kada nesto kupujem prvo mi je da pogledam dali ima certifikat, onda ime domene, pa dali je .com ili nesto, dalje gledam site i tako…

Problem kod takvih domena za posjetitelje koji nemaju hrvatsku tipkovnicu ne mogu direktno upisati ime domene.

Ja bih prije rekao lošije.
Naime, .com domene podržavaju samo ASCII znakove, za razliku od npr. domena na ćirilici.
.com domene sa kvačicama su, ustvari, svojevrsni “hackovi”.
Tako ne možeš registrirati domenu časovnik.com, nego ili casovnik.com ili časovnik.com

Nije pitanje je li bolje “časovnik” ili “casovnik”, nego je li bolje “xn–asovnik-i6a” ili “casovnik”.

I sta je zaključak ovoga? Vredi li registrovati domenu sa Č, kao npr. čizme.com ili cizme.com , meni je nekako logičnije da bude sa Č ukoliko se radi domaće. U google-u lepo izlazi URL u pretrazi čizme.com a ne xn- itd.

za ovo do sad nisam znao … da me je neko jučer pitao za naša slova u domenama ja bih se posvađao s čovjekom da je to nemoguće :smiley:

ja bih registrovao i jednu i drugu, primarna bi bila ova sa č