Contabo.com - cuo sam da je cesto off, je li istina ili nije?

Meni su bili vise puta par VPS-ova po 15min offline.

Gdje su smjesteni VPS-ovi , koji grad ?

Nuremberg… 20 znakova

Ja imam tamo VPS i sve sljaka kako treba, a moguce je kako se radi od 15 minuta da nisam ni primjetio.
Kako znas da ti je VPS bio 15 min. offiline i u koliko vremena ?

Dabio sam mail od njih da ce biti offline, vjerojanto nebi ni ja primjetio.

Vjerujem da ima alata koji mogu pratiti rad servera i generirati nekakvu dijagnostiku:

  • average brzina responsa
  • najsporiji respone u satu/danu/mjesecu
  • online/offline status
    …itd.

Jer sve drugo je odokativna metoda procjene rada servera.
… a spomenuti alat bi me pravo iznenadio da ne postoji, jer tako nešto je u svojoj suštini dost jednostavno i nebi ga uopće bio problem i napraviti.

Osim toga, cool bi bio projekt napraviti na bazi tog toola, da se na jednom mjestu mogu usporediti dijagnostike svih popularnih hostinga (+ onih koji se sami dodaju na listu) … pa da kupac točno zna što dobiva za koje novce.

Imal tako nešto? Jer mi se čini pravo potencijalan projekt.

Koliko se sjecam postoji jedna web stranica koja prati rad servera, zaboravio sam kako se zove a sjecam se da se trebalo unjeti ime stranice.

Takvo nešto i ne može kreirati baš diagnostiku servera, nego diagnostiku otvaranja te stranice. Koja doduše ovisi o brzini servera, ali tu je uključeno i dodatno vrijeme koje se troši unutar same logike stranice da se ista generira.
Tako da za točnu diagnostiku servera bi trebalo na server postaviti neki blank skript po kojem bi se pratio. Problem kod blank skripta je pak u tome što moraš imati pristup serveru da ga postaviš … pa možeš pratiti samo onaj na kojem imaš račun.
Osim toga, ako bi to bio ozbiljniji projekt za poređivanje servera, i server ako bi znao da je praćen … mogao bi fejkat rezultat tako da preusmjeri jače resurse na taj blank skript.
(Ovo bi onemogućilo da se projekt tako složi da se serveri sami dodaju na popis za diagnostiku, jer bi onda oni znali kako se prate i mogli bi fejkati svoj rezultat preusmjeravanjem resursa)

Tako da bi zapravo bilo odlično kad bi se dobra diagnostika mogla ipak izvući preko bilo kojeg url-a stranice sa nekog servera. Sad mi baš pada na pamet da bi se to ipak moglo unatoč što stranica ima kašnjenje unutar sebe. Trebalo bi samo ići sa pretpostavkom da je kašnjenje unutar stranice uvijek isto … što je u većini slučajeva točno. Zatim na većem broju uzoraka detektirati koliko je kašnjenje unutar stranice, a ostale oscilacije pripisati radu servera. (Mada ovo ne otkriva koliki je minimalni delay u brzini odgovora servera, ali otkriva koliko su devijacije i nestabilnost u radu)
Možda bi se na testiranju više servera (gdje je poznata diagnostika i za blank skript) …mogla izvući nekakva korelacija između apsolutnog iznosa devijacija i minimalnog responsea … pa onda po tome dati aproksimaciju koliki je minimalni delay odgovora servera tamo gdje i nemamo blank skript.

Uglavnom, bio bi ovo baš zanimljiv projektić. … a baza je prosta da nemre biti prostija.
Taj tool bi trebao imati popis linkova koje provjerava i onda određenom frekvencijom po crone job scheduleru putem curla samo puca requestove prema zadanim linkovima i mjeri vrijeme između poslanog requesta i trenutka kad je odgovor stigao sa servera. Te rezultate sumira u diagnostiku. :slight_smile:

Topla voda je već odavno izmišljena.
Ima čak i free opcija. Naravno, uz određena ograničenja.
RoboForm, HetrixTools…
LP

Uptime robot… radi super godinama i to free

Ko što rekoh, čudilo bi me da nema.