Contabo.com - cuo sam da je cesto off, je li istina ili nije?

Imao sam vps kod contabo.com i bio zadovoljan, zbog velicine sajta sam presao na dedi i sada sam kod online.net
Danas im je server malo stekao i razmisljam da ponovo uzmem vps kod contabo ovaj od 30€

U zadnje vrijeme ima nekih koji su rekli da nije dobar i da cesto bude off, jeli neko sada kod contabo i dali je to istina

Sve ovo za samo 30€ stvarno jeftino
CPU: six cores
40 GB RAM (guaranteed)
800 GB disk space (100% SSD)
100% SSD disk space
UNLIMITED traffic
1 Gbit/s port

Contabo je najbolji sigurno

Po mome iskustvu [jer sam koristio i contabo i online] mogu ti reci da je online kvalitetniji provider ,a ovo za Contabo ova ponuda mi smrdi drug , ne vjerujem da su to zagarantirani resursi ,drug je imao kod contaba VPS i nije iskoristio ni 40% RAMA a vec su mu predlagali da uzme veci paket ,a i sto se procesora tice to nije tacno 6 jezgri da ces dobiti , Jer kada se VPS kreira on moze staviti 6 jezgri ali moze i staviti procenat , tako da npr. stavi ti 10% ili sl, sad zavisi i koji tip Virtualizacije je koristen (IPAK NE ZAVISI UVIJEK SVE OD TEHNOLOGIJE KOJA JE KORISTENA ,AKO JE PROVIDER POUZDAN I KVALITETAN ONDA VAM TO NE IGRA ULOGU) , ako je OpenVZ onda vjeruj da nemas nista zagarantovano tu jer se tu radi Overselling (Da ne objasnjavam sta je mozes googlati pojam) ,mada to ne mora znaciti ali za Contabo znam pouzdano da oversellajum,onda provider igra ulogu , ja sam imao OpenVZ jedne dobre firme i zaista sam koristio resurse koje su mi dali , znaci nisu radili Overselling , ako su pak Xen ili KVM onda ti je sve osim CPU zagarantovano…Moj savjet ti je plati KVM VPS 20-30 Eura i neka to bude manje resursa nego sto si ovdje naveo , ali neka znas da ces ih moci koristiti , za tih 30 eura najcesce prosjek je :
4 Cores
2-4 GB RAM
HDD : 100 GB - 150 GB ili SSD - 40 - 60 GB a contabo kao daje 800 gb SSDA ma daj covjece kako smjesno , NE MOGUĆE za taj novac …
Unlimited Bandwidth 100mbp/s ili 10ak TB na 1GBP/s …
Ovo je moje misljenje i nemoj misliti da ti sta pametujem tu , ali sam ti vjeruj iskreno rekao cinjenice , jer sam se u proslosti dosta puta opekao sa ovakvim ponudama i na kraju sam skontao sta i kako trebam …Ako treba preporuka za dobar VPS obrati mi se na PM
Puno sreće i pozdrav…

Kako za koga , jer ima dosta ljudi koji uzimaju VPS od 8-16 i vise GB Rama od contaba na primjer a njima za njihovu web aplikaciju nije potrebno ni 2 GB rama i onda od 16 gb trose 2 gb i nemaju problema ali recimo da trosis više onda bi uvidili o čemu ja to pričam, Contabo nije loš za statične stranice i par dinamičnih , ali garantujem da 1 jači web sajt nebi mogao izgurati jer sam to i dozivio ali necu vise o tome , ja sam svoje misljenje dao , ko hoće neka prihvati a ko neće ne mora…

@samirx mislim da si u pravu. Zaboravio sam ali mislim da je to bio problem jer to sto nude nije bilo tacno, kako oni to spetljaju neznam ali bilo je ovako: Server na 2000 online u isto vrijeme koci sajt se jedva otvara a oni(contabo support) kazu da je do sajta greska…predjem tada na icebluehost server(dedicated) ma radi super sa 3000 online.

Mozda je to tako na svim vps jer nebi dedi bio dzaba skuplji ima tu nesto. Hvala sto si me podsjetio na ovo, mozda su serveri kod njih dobri ali vps ipak necu uzeti jer muckaju.

Prema iskustvu barem s ovog foruma, tu niti 5% korisnika ne treba VPS. Imaju ispod prosjecne ili prosjcne posjete … par sitova koje mogu hendlati i obicni shared serveri, ali to je valjda u modi da svatko zeli VPS, ne konfigurira ga dobro, pa se dogodi over kill :smile:

Ja po serveru sa 8 xeona, 16 gb rama i SSD diskom imam cca 140-170 korisnika … sve radi sasvim brzo i uredno. Naravno gore je nginx, mysql je custom iskonfiguriran, jedno 10% stranica ima unique posjeta po 10-15.000 dnevno korisnika … sve radi bez ikakvih problema. Sve je stvar konfiguracije i odrzavanja. @Delija uvjeren sam da netrebas VPS. Nadji si neki dobar shared hosting, po mogucnosti u cloudu :slight_smile: Ovaj put necu reklamirat sam sebe :stuck_out_tongue: da se nebi neki “zli jezici” javili.

1 Like

Mislis da 1000 do 3000 moze na hosting? Problem kod svih hosting-a je sto imaju ogranicenja, na broj konekcija ili na broj upita ili uvijek nesto.

ovo sto nudi contabo je komedija, nemam komentara. nudi da iamte puno toga na papiru, a ako vam ista od toga treba to necete dobiti. Garantirano. Bolje vam je kupiti pravi VPS s 2 cores i 2gb rama i radit ce vam ko urica, bolje engo contabo s 100Gb rama.

Vidio sam ta ogranicenja i to mi je nerazumljivo, mislim da u tome lezi ta njihova jeftinost od par dolara.
Ako te zanima, pogledaj ponudu na www.in4.hr/cloud-hosting.html

Ako trebas nesto specificno, javi se na PM ili mail … pa dogovorimo i dobijes neki popust :slight_smile: Kod nas nema ogranicenja. Barem s ovog foruma, hosting je uzelo 30-ak korisnika, svi su iznimno zadovoljni.

@Delija, moze 40% popusta :slight_smile:

Da drug slažem se , ali vjeruj da ima i dobrih VPSova , imao sam nekoliko VPSova sa kojima sam bio pravo zadovoljan i koji su bili funkcionalni kao i Dedi server , cak u nekim situacijama VPS je bolji izbor od Ded.servera , ali Dedi server je dedi server i sada iako imam Dedicated servere imam i 3 VPSa jer su potrebni namjeni i sluze zaista dobro…Evo preporucit cu ti http://transip.eu ,imam kod njih VPS koji je KVM i trenutno imaju neke akcije gdje mozete uzeti stvarno - stvarno dobar i kvalitetan server koji je lociran u Holandiji a i cPanel mozete jeftino dobiti tu meni se cini da je 9-10 eura licenca a i plus cim platite server dobijate ga u roku par minuta dok se kreira filesystem…Probaj nemas sta izgubiti vjeruj meni sto se tice VPS giganti su…
Pozz

Koji je bandwith na vps-ovima? Shared port ili ovisno o paketu imas toliki bandwidth? Ne vidim taj podatak ni kod contaba. Cesto ti jeftiniji vps-ovi koji puno nude nemaju dedicirani bandwidth vec dijele mrezu na hostu s drugim vps serverima. Isto je i kod icebluehosta. Znaci kad netko nagazi mrezu, osjetis na vpsu…

Ako contabo nije ok evo sigurno najbolje VPS kod www.ovh.ie/vps/vps-cloud.xml

Nikad se ne moze opteretit ni sa milion posjeta

Neznam kako cloud funkcionise ali kao amater za servere meni ovo slabo izgleda:
4 vCores
8 GB RAM

Izgleda ti slabo zato sto si kod contaba vidio :
CPU: six cores
40 GB RAM (guaranteed)
Pa vjerujem da je to zbog toga, ali bolje i to imati u potunosti nego nasjesti na njihove trikove čuj 40 gb rama hahah majko mila ,smjesno pravo… Ja imam jedan dedicated server sa 8 gb rama i 4 jezgrenim xeonom i vjeruj da sam prezadovoljan , dovoljno mi je , a isto tako imam i server od 32 gb za drugi projekat… 8 GB je sasvim dovoljno pretpostavljam kad si bio zadovoljan sa contabom…
Pozz

Meni niej najsmijesnije niti 6 cortes niti 40 GB rama, ja sam puko od smijeha dok sam vidio 800GB SSD disk, ahahaha, tu sam puoko jednostavno.

Ovo mi zvuci kao one teske navlakuse. neki me gospodin pitao na PM, rekao sam mu neks kida backup dole na HD svaki dan, jer ovo moze nestati preko noci.

Oni imaju svoj dc moze i to da bude da nude tako nesto, mada je i meni sumljivo

Ovh cloud vps ne moze da se optereti, sastavljen od puno servera @Delija da neznas nista o serverima

Ne razumijem zasto neki ljudi pisu gluposti koje si ili culi od drugih neznalica ili su sami zakljucili , sta ti znaci sastavljen od puno servera ,jeli mislis mozda na Cluster ? Znas li sta to znaci i za sta se primjenjuje , Nema tog servera koji se ne moze opteretit , po tvojim teorijama a i takvim slicnim tebi Facebook kompanija bi mogla uzeti tako jedan OVH Cloud VPS i mirni bi bili nebi ga mogli opteretiti a ne nebi ljudi imali svoje Datacentre od XXXXX broja servera. Ili bi Facebook kupio od Hostgatora jedan unlimited shared za par dolarcica i bili bi mirni HAHAH koliko puta objasnjeno …

Pocinju me zivcirati…


Prva dva su jedan VPS, a druga dva maila drugi VPS, svaki put po 45min off…
45 min u danasnjem vremenu je pun kufer za biti nedostupan…

preko 5 godina sam kod Contab-a i nikakav problem sa offline-om.