Corel Draw X7 komanda

Nisam neki profesionalac u grafičkom dizajnu, ali znam tu i tamo uraditi nešto za prijatelje i osobne potrebe, pa naravno da često naletim na nešto što ne znam odraditi. Tako sam i pri izradi logotipa za neku tvrtku naišao na problem kojem rješenje na internetu jednostvno ne mogu pronaći ili ja ne znam dovoljno dobro na engleskom objasniti problem :confused:.

Uglavnom, problem je sljedeći (Corel Draw X7):
Napisano je ime firme, boldirao sam tekst, konvertirao ga u curves (krivulju ili kako se već kaže na hrvatskom), outline konvertirao u object, to spojio i dobro. Nakon toga sam morao još malo podebljati naziv firme, pa sam opet to podebljano konvertirao i to sve super izgleda, ali kada uzmem shape tool to mi nikako nije kao jedna krivulja nego se vidi da se dva puta podebljavalo. Zanima me kako to sve spojiti?

Možda sam malo glupo objasnio, al nadam se da ste pohvatali :smiley:

Ja odavno ne koristim Corel, zaboravio sam ga. Ali ti mogu reći kako
se to radi u Ilustratoru. Vektorski alati su svi jako slični.

Ako si ta podebljanja, koja su defoltno curves pretvorio u vetorske objekte
tada imaš dva (ili tri) vektorksa objekta koja moraš ujediniti.

Postupak u ilustratoru ide ovako:

selektiraš te objekte zajedno -> grupiraš ih ->
efect -> pathfinder -> ad (compound, join ili neka druga riječ koja znači “spajanje”) ->

Kada grupiranim objektima napraviš taj proces, Ilustrator “poveže” u jedan objekt ali zadržava
stare linije (da ih istim alatom, pathfinderom možeš kasnije “razbiti”).

Ako hoćeš da ih objedini u apsolutno jedan vektorski objekt, nakon gornjeg procesa ideš:
seletiraš objekt -> object -> expand (ili expand apperance).

Tako je sve pretvoreno u samo jedan objekt sa samo jednom krivuljom.

U Corelu je to isti, odnosno jako sličan postupak. Znam jer sam prije radio sa
Corelom ali se više ne sjećam točno.

Selektiraj sve objekte koje želiš spojiti i odaberi opciju “Weld”. Pojavi ti se u gornjem izborniku kada je selektirano više objekata (dva kvadratića jedan preko drugoga).

Dečki hvala puno. Problem je rješen :wink: