cPanel alternativa?

Da li neko koristi panel a da nije cPanel, naisao sam na par panela ali imaju i pozitivne i negativne kritike na netu.

zPanel
ajenti

Nije vazan izgled koliko zastita, ma i ako ima manje funkcija samo da je zastita na zavidnom nivou :slight_smile:

Kloxo…

Govore o njemu da ima dosta opcija, ja sam ga koristio par mjeseci, nije loše. Ali cPanel je cPanel iako se plaća…

Webmin i Virtualmin (free, open source).
Teški za naučiti ali vrlo močni.

Direct Admin.
Nenadyebiv.

I ja sam čuo da je Direct Admin odličan ali i dalje (ako moram birat) ostajem vezan u cPanel.

Evo ja laik koristim webmin i virtualmin. Solidni su, sucelje nije tako fancy ali sve se moze podesiti.

Mozda webmin sa pravom temom, moze dosta olaksati snalazenje :slight_smile:

http://theme.winfuture.it/

Teško da se ijedan može mjeriti sa CPanelom.

Svi poznatiji alternativni paneli su već spomenuti, osim Parallels Plesk.

Ahh zavisi, Ako stavis na papir sve onda dobijes da se itekako mogu svi paneli mjeriti sa cpanelom, jer cpanel koliko ja znam kosta, a prednosti su mu samo fancy design.

Iskreno da sad idem podesavat server nebi koristio nikakav panel.

Slažem se da možeš dobiti jednak dizajn npr. uz ZPanel i temu CstyleX, ali ne i istu sigurnost kao na cPanelu.

Ja sam koristio “Kloxo-Mr” odlican Panel o jos bolja podrska. Panel je Free a imaju forum gdje mozes postavljat a i nac bilo koja pitanja i odgovore. Radi iskljucivo na CentOS 6.
Inace u zadnje vrijeme nekoristim nikakav panel vec na sirovo instaliram sve sto mi treba (php, gnix, mysql, postfix, itd …) .