CPC u Hrvatskoj i pomoć oko Gemius-a

Pozdrav svima,

Zanima me koji CPC uspijete “isposlovati” u Hrvatskoj koristeći Adsense.
Vlasnik sam nekih edukativnih site-ova u HR i prosječni CPC mi je €0.05 (€0.04 - €0.07).
Koje su vaše brojke… Čini mi se premalo da od 150.000 posjeta (oko 200.000 PV), na jednom site-u, napravim €150.
Web koji vrtim generalno u SAD-u radi mi CPC €0.25. Jesmo li toliko jadno tržište.

Koja je svrha Gemius-a?
Trebao bih platiti €400 za uvrštenje. Što dobijem za te novce? Ima li tko iskustva.
Da li će se agencije “trgat” da oglašavaju jer im nedostaje “mjereno” tržište, s metodom mjerenja kojoj vjeruju?

Puno hvala na odgovorima…

Adsense u HR opcenito ima jako los CPC, ti sa 0.05€ se smatraj sretnim.
O gemiusu pojma nemam

Moje stranice na hr jeziku imaju CPC 0,05 i to je mislim ok. Kada pogledam kakve se gluposti vrte dobro išta dobijem. Ako možeš malo se poigraj sa lokacijom oglasnih jedinica da možda popraviš CTR.

Inače imam par sajtova odnosno blogova na engleskom jeziku, slabo su posjećeni ali me svako malo iznenade sa cijenom klika od 1€ ili većom. Vidio sam da klik iz Norveške jako dobro daje. Preko 1€ uvijek, barem meni.

Ako sa 200.000 PV napravis €150 to znaci da ti je Page RPM €0.75, sto je jos i dobro za nase trziste.
Za usporedbu, meni je na geek.hr Adsense Page RPM oko €0.4, a CPC €0.6, dakle tebi je vjerojatno CTR veci nego meni. Sva sreca pa tu i tamo uleti koji direktni oglasivac.

Od Gemiusa neces imati koristi osim ako po trafficu ne budes među top 10 portala ili ako imas usko specijaliziran portal koji je broj jedan u svojoj niši. 90% portala koji placaju Gemius nemaju nikakve koristi od njega, osim nekakvog mjerila kako stoje u usporedbi s drugim portalima.

Od nedavno postoji i Dotmetrics koji je besplatan, no ni od njega nisam vidio korist, a prikazivao mi je i potpuno krive statistike u usporedbi s Google Analyticsom, pa sam i njih uklonio.

Mozes mi poslati URL-ove svojih web stranica pa da vidim jel ti mozda mogu predloziti nesto?

sjedi5.com mislim da je ova stranica u pitanju
@steelmaiden