Croatian Web Hosting | SpeedTest

Pozdrav forumaši,
Kako sam prethodno najavio, u mogućnosti ste testirati brzinu/kvalitetu usluge prije nego se odlučite za kupnju bilo kojeg dediciranog/VPS/shared/reseller paketa.
Za početak, jednostavan VPS (i to OpenVZ virtualizacija po kojoj svi pljuju) s 1 Gb linkom.

Za manje brzine - Ookla: SpeedTest Mini
Za ozbiljnije igrače: 10Mb | 100Mb | 1000Mb

Slobodno napišite kako je prošlo, ako imate bilo kakve primjedbe i kritike - tu smo.

Proba skidanja 100Mb , primjer slika

1 Like

islom je i do 3.1

@dadaas koju DL brzinu interneta imaš od ISP?

Vreme testiranja: 11:25 PM
Brzina konekcije: 30/2

Speedtest Mini

Upload nije moguće izmeriti jer ne funkcioniše.

Identičnu brzinu dobijam i putem konekcije 1/1gbps iz Holandije. Evo kako izgleda (provera konekcije) download sa USA servera.

A ovo je ista konekcija sa koje je skidano sa USA servera (slika iznad)

Testirao 100mb i 1000mb i skida mi max brzinom tj 3,6mb/s.

Ma to ni oni sami neznaju. Navodno mi je ukljucen paket 50Mbps down, Ali krece se oko 31, 32.

@MojNalog
Upload po SpeedTest mini namjerno je onemogućen, zato što je to ‘najslabiji’ naš VPS od 5 Gb ukupno prostora, te bi se brzo napunio.
Speedtest od naše virtualke do tvojeg USA servera izgleda ovako:

Volio bih vidjeti speedtest rezultate kolega @serverlab i @Nonocka
Znam da imaju dobre linkove, raspravljali smo oko toga prije par mjeseci.
'ajde dečki, razvalite ovu virtualku :slight_smile:

Hvala svima koji su odradili testiranje, imati ćemo u vidu kad budu tražili popust :slight_smile:
Doznali smo što nas je zanimalo. Feedback nam je veoma bitan.
Prva virtualka je down, podigli smo novi server s drugim upstream providerom (Metronet). Ukoliko imate dobru DL brzinu imate file od 1GB spreman za download.Rezultate slobodno postajte javno.

S prijasnjim linkovima skidao sve max brzinom, sada ide ovakvim redosljedom (skidao samo 1 minutu [mb/s])

1,6->2,2->1,6->2,8->1,5->3,2-> 1,4 i tu sam prekinuo. Kada se brzina podizala nije odmah skocila nego je dizala sporo, a mogu skidati max 3,6mb/s.

1 Like

Hvala. Koji ISP?

t-com

edit: ovo je za vlasnika: hebem ti glupi forum tko ga stavi, idem kopirat link i kopira cijeli od foruma… jos vglink… sto zaradujete od external linkova? webmajstori… da kako da ne…

evo linka: http://api.viglink.com/api/click?format=go&jsonp=vglnk_146705292633917&key=2d723073ebf3208604d97ff6354b1b41&libId=ipydf2vi010034em000DL5r1tmx5jfn1x&loc=http%3A%2F%2Fwmforum.geek.hr%2Ft%2Fcroatian-web-hosting-speedtest%2F29618%2F9&v=1&out=http%3A%2F%2F82.193.206.125%2F1Gb.zip&title=Croatian%20Web%20Hosting%20|%20SpeedTest%20-%20Hosting%20-%20Webmajstori%20Forum&txt=1GB<span%20class%3D"badge%20badge-notification%20clicks"%20title%3D"2%20clicks">3<%2Fspan>

Dode mi da napravim svoj webmajstori forum i saljem pp svima ovdje…

1 Like

Hvala, @tony
Koji DL link imas, ISP i lokacija?

500 Mbit, HT optika, Zagreb

To je vec nesto!

Update: kod istog upstream providera (Metronet) dodan 10GB fajl.

Podignut još jedan testni server s Vipnet linkovima gdje se nalaze fajlovi od 1GB i 10GB

Serveri će biti dostupni za testiranje u narednih 48 sati. Nakon toga @steelmaiden ili tko već -> Lock, please.
Hvala.

@steelmaiden ili tko već: zaključajte temu molim. Hvala,