Crtež Starog mosta

Pozdrav,

neki dan sam sebi kubio grafički tablet (Genius G-Pen F509), tražio sam Wacom, al na našem šugavom tržištu ga nema ni za lijeka. Prvo što sam nacrtao je Stari most u Mostaru. Pošto znam da ovdje na forumu ima puno umjetničkih duša, odlučio sam da crtež podijelim i sa vama. Bilo bi mi drago da malo prokomentarišete.

Za one koji ne znaju, Stari most je čuveni most preko rijeke Neretve u Mostaru. Sagrađen je između 1557 - 1566 godine, djelo turskoga graditelja Hajrudina. Dana 9. novembra 1993. godine HVO je srušio Stari most. Nakon obnove 2004. godine Stari most je uvršten na popis svjetske kulturne baštine UNESCO-a. Poznat je kao glavni simbol Mostara i Hercegovine.

Ocjena 5+ za crtež.

pajdo ovo ti je strava

svaka čast

Odlican… imas li jos radova?

Ti si fakat umjetnik, jebo te Tito!

Mrak, nemam rijeci, svaka cast

Jako lijepo. Bravo.

ništa posebno, može ovo svaka budala :stuck_out_tongue: hehe

naravno da se šalim…svaka čast…

oho…lijepo,lijepo…burazeru, ja sam iz mostara :slight_smile:

Ovaj najbliži čovjek izgleda kao pravi. Svaka čast.

Svaka čast majstore, koliko ti treba vremena za jedan takav crtež?

Super :slight_smile:
A jel si to radio po nekoj šabloni tj. samo pofarbao ili si sve sam nacrtao i pofarbao ?
Ova sam našao na jubitu pa pitam :

Zaista uživam čitajući ove komentare, hvala vam svima. :bljesak: U znak zahvalnosti za kemtare ću vas uskoro počastiti jednim crtežom na temu ove naše web zajednice.

Za ovaj crtež mi je trebalo tri dana, s tim da još uvijek nisam baš najbolje izvježbao ruku za grafičku tablu. Mislim du ću vremenom puno brže i preciznije raditi ovakve stvari.

[quote=“Zgubijumf”]Super :slight_smile:
A jel si to radio po nekoj šabloni tj. samo pofarbao ili si sve sam nacrtao i pofarbao ?
Ova sam našao na jubitu pa pitam :


[/quote]
Za crtanje nisam koristio nikakav šablon i nikakve specijalne efekte photoshopa, niti sam bojio gotovu sliku. Crtao sam tako što sam gledao u isprintanu sliku Staroga mosta. Ubuduće ću snimati ekran dok crtam, pa ću uz crtež postavljati i video na youtube.

Hvala vam svima još jednom

Nije mi poznata mostarska arhitektura, ali jesu li na onoj kući u središtu slike, iza mosta, zaista tako nepravilni prozori.
Ponegdje nisu baš najbolje prikazani svjetlo i sjena na stablima.
Moja ocjena: odličan.

Ovo je praktičnije od ulja na platnu :smiley:
Imam punu kuću kartonskih paketa punih slika :rolleyes:

To bi bilo lijepo vidjeti. Preporučujem Rendersoftov CamStudio.

[quote=“gambo”]Nije mi poznata mostarska arhitektura, ali jesu li na onoj kući u središtu slike, iza mosta, zaista tako nepravilni prozori.
Ponegdje nisu baš najbolje prikazani svjetlo i sjena na stablima.
Moja ocjena: odličan.

Ovo je praktičnije od ulja na platnu :smiley:
Imam punu kuću kartonskih paketa punih slika :rolleyes:[/quote]

Mostarski prozori i arhitektura su uredu samo sam ih ja nacrto nepravilno i slažem se s tobom da svjetlo i sjena na stablima nisu baš najbolji, ima tu još stvari što bi trebalo srediti. Jednostavno nisam mogao više čekat da vam pokažem crtež, pa sam ga objavio ne završenog.

nebi volio skrećati s teme ali da li je moguće da neke stare slike crno bijele prebacim u color
ali da je to jednostavno

grafički tablet (Genius G-Pen F509) gdje si ga kupio i kolko si platio

Oni imaju wacome.

http://www.finder.hr/