Css div joomla

Bok svima,

imam jedan joomla template koji ima right i left pozicije unutar kojih ima div za module.

Moduli izgledaju isto na right i left poziciji…dali postoji neka fora u css-u, da recimo modulu u left poziciji dam drukciji css ? s time da ona fora koja joomla ima… class suffix ne radi…tj.nije mi to rjesenje…

Lp i hvala

u sam module ubaci loadanje nekog css filea i u njega dodaj stil…

http://www.gavick.com/

  • tamo imas free module i za njih dodatne stilove, pa pogledaj kako su oni to radili… uglavnom samo su dodali drugacije class selektore u div modulea(znaci oni ubacuju module u svoj div koji kasnije ide u div templatea) i includeali css file(css file uvijek smjestaju u folder modulea)

Ali module nije CUSTOM HTML …nego JOOMSHOPING KATEGORIJE

možeš mu zadat u joomli da bude custom, koju verziju joomle koristiš?

Nisam razumio dobro, da li nemožeš napraviti da module class suffix radi ili želiš da svi moduli na left poziciji drugačije izgledaju?

Postaj link na live stranicu ako imaš i ono što želiš da ti lakše mogu pomoći.

[quote=“maydayy”]Nisam razumio dobro, da li nemožeš napraviti da module class suffix radi ili želiš da svi moduli na left poziciji drugačije izgledaju?

Postaj link na live stranicu ako imaš i ono što želiš da ti lakše mogu pomoći.[/quote]

pa moras tas sufix definirat tocno po class divu u joomli, ne mozes bezveze definirat… ako se ne varam taj sufix definiras u glavnom css fileu od teme…

da, zerocoolos ali čovjek je napisao da mu to neradi odnosno da mu to nije riješenje pa pitam za više detalja.

ne radi mu jer je nesto krivo definirao… radio sam dosta toga u joomli i sada odrzavam dva sitea u joomli pa znam da normalno radi, samo treba znat koristit pravilno selektore od joomle… + svaki modul ima svoj css pa mozda uopce niti ne poziva css od templatea…

naveo sam kako moze, a to je da editira odredjeni module i njemu da css file gdje sve definira za module… ali to nece biti univerzalno…

uglavnom likovi sa gavicka tako rade, a vidio sam da njihovi i templateovi povlace i imaju u sebi css stilove za odredjene module, btw koristim njihove modulese za prikaz vijesti jer su daleko najnapredniji za joomlu…

U module class suffix stavi naprimjer joomshop sa razmakom ispred j.

i u css staviš .joomshop{css}

Bolji način je da staviš .moduletable .joomshop{css}, al nisam siguran jel ide tako sa template-ovima sa frameworkom.

[quote=“maydayy”]U module class suffix stavi naprimjer joomshop sa razmakom ispred j.

i u css staviš .joomshop{css}

Bolji način je da staviš .moduletable .joomshop{css}, al nisam siguran jel ide tako sa template-ovima sa frameworkom.[/quote]

ne ide tako sa frameworkom jer framework vecinom jos dodaje opcije za stil, gavick koristi gavern i znam da ti gavern framework omogucuje interno stiliziranje bez sufixa joomle i olaksava rad…

sad ja mislim barem da bi trebao definirati css u template fileu ili ako ima drugi za sufix a poziva se i onda ga pozivati ali kako mi se cini bez tocke…
uostalom ima na joomla dokumentaciji sve lijepo opisano:

http://docs.joomla.org/Using_Class_Suffixes

Ovisi kako na kojem framework-u.

Na warpu dodavanje module suffixa ide sa .module .modulesuffix… Ali to su sad nebitne sitnice…

Ako nije riješio problem sa dodavanjem css suffixa, nek napiše vidiše detalja i ako je moguće link.

takoje on je htio optimizirat neku koponentu il šta već no to se radi na odgovarajući naćin bio framework u igri ili ne. Može se i pješke al definitivnbo ne na nać koji je napisano u prvom postu. Postoji iše naćina jedan je sufix opcija, al mislim da njemu treba neš složenije od toga.

on očito hoće da jedan modul izgleda drugačije od drugih, to se radi sa module class suffix, neovisno o tome da li je modul custom html ili modul neke komponente.

yep, slažem se…

gore sam stavio link kako se radi sa sufixom, pa ako bude radio sve kako treba onda ce mu i valjati…

Pa vjerujem da moduli ne izgledaju isto na ljevoj i desnoj strani osim ako nisi postavio iste module. Međutim vjerojatno tebe mući da se tvoj modul vizualno po stilu ne uklapa pa bi morao promjeniti izgled. Sav izgled je definiran u CSS datotekama. Isto to vrijedi i kod tebe.
Tako je definiran izgled lijeve i desne strane . Kod tebe bi to moglo npr biti

.right  .left {background-color: #EAEAEA;background-image: url(../images/shadow.png);}

To je smo primjer, kod tebe je to drugačije.
Sada dodaj u CSS posebna svojsta za lijevu, a posebno za desnu stranu.

Mogao bi imati i slučaj da su oni definirani pod istim imenom , ali se onda kao takvi definiraju i u INDEX.PHP datoteci (od predloška), ali to vjerojatno nije slučaj.

Ako želiš samo da jednan modul ima drugačija obilježja morat ćeš to raditi preko sufiksa, kao što su ti druge kolege objanile ovdje na forumu.
Bez detalja teško ti je dati precizniji odgovor.

NHF, tvoj css_suffix me neodoljivo podsjeća na jednog člana koji je baniran. css suffix: _pixy