CSS overruling

uvijek me buni to nadjačavanje css pravila…

npr. imam div koji ima class=“frameshadow” koja je definirana eksternom css fajlu i ima marginu:20px 0 50px 0 i još neki border i shadow ali to nije bitno…
ali na nekim stranicama želim da taj isti div ima marginu-bottom:0… i tako kreiram dodatnu klasu u istom stylesheetu “.frameshadow .slikatop{margin-bottom:0}” i sad div ima class=“frameborder slikatop”…ali margina ostaje od prve klase .frameborder koja je 50px,

što nebi trebao skup klasa “.frameshadow .slikatop” nadjačati properties od same .frameborder klase??

na kraju sam umjesto dodatne klase ubacio inline style=“margine-bottom:0” i to nadjačava prvu klasu jer je inline

ako mi može netko pojasnit ovo sa kombiniranjem klasa i overriding rules bio bih zahvalan:doki:

ako zelis nadjacati koristi !important i sigurno ces dobiti ono sto zelis, ne treba ti inline css…

znaci u tom eksternom fileu:
margin:20px 0 50px 0 !important;

uglavnom, uvijek se odnosi na dio stila ono sto kasnije definiras, zato eksterni css ucitaj poslije svog internog unutar headera…

znaci i na tim drugim stranicama samo kasnije ucitaj drugi externi ili ako radis interno uredjenje onda poslije definiraj u headeru…

//neki stil - ovo ce prebrisati iste stilove za iste stvari unutar stila, tj imat ce vecu vaznost, osim ako tamo neki stil nema !important

thnx, može se i tako…ili jednostavno kad se koristi multiple class names ne definirat isti property u više njih