Čuda se događaju na Facebooku

placanje velikim stranicama da shareaju vase objave, ili direktno link na vasu fb stranicu sa nekim call to action frazama tipa “like our friends @fbgrupa” i tako.

Npr preko fb advertisinga sam znao dobit za 200kn jedva 200 lajkova (internacionalnih/zapadnjackih) i to ponekad sa hrpom botova dok od velike aktivne fb stranice sam dobivao po 500 targetiranih i pravih fanova.

za 30$ dovedem 1000 fb lajkova na stranicu iz cijelog svijeta, popusti na kolicine :))

Kad smo vec kod cuda koja se dogadjaju na Fejsu, jel jos nekom banalo oglasivacki account? Meni su banali danas, a nemam pojma ni zasto.

U pitanju je spajanje vise stranica, nista specijalno…

Ne verujem baš da je neko “čudo” spajanje više srodnih stranica u jednu. Pa se svi “lajkovi” “pretaču” u jednu zajedničku.

Ne bih rekao ni da je to čudo, jednostavno jedan od dva razloga:

  1. Radili ste nešto neregularno to jest protivno pravilima oglašavanja i korišćenja (neregularni kuponi, menjanje države, često menjanje načina plaćanja, korišćenje virtuelnih kartica i slično…)
  2. Došlo je do greške, obratite se korisničkoj podršci (malo verovatno)

Nijedno od toga u stavki broj 1.

User Trust
Ads may not promote a business model or practice that is deemed by Facebook in its sole discretion to be unacceptable or contrary to Facebook’s overall advertising philosophy or to any applicable law, including but not limited to ad content that creates distrust with users.

To su mi poslali u mailu. A jedino sto sam radio je skupljao page likes na jednu nutricionisticku stranicu i jednu fun stranicu malo boostao funny stvari. Mozda jer sam boostao neke funny videje koji bogzna ciji su, ali vidim to se masovno radi. Poslat cu zalbu.

Lajkovi padaju to su fejk lajkovi ne znam sta ce se desiti sa ovom stranicom jer je premium ne vjerujem da ce je obrisati :smiley:

Ako su fejk lajkovi onda se uvijek ovi veći igrači mogu izvući da to oni nisu radili niti znali za to nego da ih konkurencija sabotira :wink:

Ne mora značiti da su fake lajkovi. Postoje programi koji “posjete” tvoju facebook stranicu, pokupe sve tvoje fanove, kopiraju njihove “facebook mailove” i šalju im pozivnice da lajkuju neku stranicu. E sada jesul’ to fake lajkovi? Naravno da nisu, tj. zavisi s koje stranice pokupiš te liste…

Primjer : (samo djelić’)

100001351102047,Moe Townsend,[email protected]
100000594891368,Tomáš Hodek,[email protected]
100002172216003,Yonatan Tedla,[email protected]
100000409116636,Dimitris Eleftheriadis,[email protected]
100002678704192,Mamadou Bamba,[email protected]
532868512,Billy Green,[email protected]
100000951733936,Mario Ortega,[email protected]
100002180600892,Kai Mitchell,[email protected]

Mislim da ti je taj fun materijal oznacen kao “nekvalitetan” to jest stavljen u isti koš sa onim “severini izrastao ■■■■■ na glavi - pogledaj video” a snimak je severeninog spota gde joj ne raste ■■■■■ na glavi i zbog toga si oznacen kao distrusted to jest polupreverantska stranica. Na to sto drugi uspevaju da reklamiraju svasta nemoj se obazirati,svi ce doci na red za review u zavisnoti od velicine, broja prijava za spam i scam i slicno…