Čudan problem sa AdSense isplatom

Raiffasein najgora moguća banka. Intesa po meni najbolja uzimaju do 10 KM mjesečno s isplatom uz to uračunato. Raiffasein Banka uzme mi po isplati preko 50 KM i kao do njih nije najveći lažovi!!! Zaobiđite je u sto većem krugu.

Raiffasein uzima 3.99 za odrzavanje i 5 e po isplati, kada se radi o deviznom racunu.

Meni vala uzima preko 50 KM…

To je nešto do tebe. Meni uzimaju nešto sitno, oko 1%.

Jedan update od Unicredit banke. Naime kontaktirao sam ih i poslali su mi sve izvode te se vidi da oni uzimaju 2.56 € na svaku transakciju te da je ova dva mjeseca gdje fali po 20€ tačno naplatila posrednička banka u ovom slučaju Deutsche bank preko koje je AdSense poslao isplatu. E sad da li svaku put AdSense šalje uplatu preko Deutsche bank ovamo za naše zemlje?

Istina. U Srbiji Telenor banka, isplate za novembar i decembar skinuli po 10e mesečno. Napomenuli su da posrednička banka uzima toliko po transakciji.

Minimalno minimalnog, možda svega 1% ako ne i manje za sume ispod 800$

1 Like

ovo i ja potpisujem, sparkasse meni uzima 1% za knjiženje, bez obzira na iznos

doduše povlačim sa paypala, ne ide wire sa adsensea, ne znam ima li na paypalu kakve posredničke banke

Nevjerujem da ima posrednicka, nikada je nigdje nisam upisivao, a svi mi nacini placanja rade (Wire, PayPpal i/ili Payoneer).

Doduse, jednom sam ih i pitao u Sparu jel koriste posrednicku banku, blijedo su me pogledali, i def. rekli da neidu tako, a sto se i vidi preko male provizije. Zato ih svima i preporucujem, a od Raiffeisena odgovaram (samo jos gora je bila Hypo), UniCredit 'nako-'nako, mislim da su klijenti nekada vise zahtijevni nego sto banka moze ili zna pomoci.

vjerujem da je to sve istina, ali nikad nemoj vjerovati teti na šalteru, one obično dosta stvari ne znaju (osjetio na svojoj koži, i u raiffeisen i u sparkasse) :smiley:

Ma odustao sam bilo koga od njih pitati kada sam shvatio da ih internet tehnologija “jaše”, pa niti sami nemogu skontati šta sve kao klijent želim.

Onda sam se odlučio za onu baknu koja je najfleksibilnija!

Eto… zato :slight_smile:

Uvijek zoveš podršku, jer više znaju od ovih na šalteru :slight_smile:

1 Like

Šalteruše… eh, to je već posebna sorta :slight_smile:

To sam na kraju i uradio, tražio odgovornu osobu tamo gdje su mi to na šaleteru i rekli. A čak su mi u dvije banke još na šalteru (ima par godina) rekli da dalje od njih ne trebam u Upravi nikoga niti tražiti! Te banke sam već u prethodnim postovima i naveo…

A najviše mi je u pamćenju ostalo kada sam ima 10-ak godina objašnjavao u banci šta je PayPal i zašto mi poBogu treba 4-cifreni PIN s izvoda. To su bili dani :slight_smile:

Nekad davno sam radio u firmi koja je radila SW za banke pa sam nešto i zapamtio…
Posrednička banka je potrebna u slučaju kada Banka 1 (iz koje plaćamo) nema direktni odnos s Bankom 2 (u koju plaćamo).
Tada se koristi Banka 3 kao posrednik jer ima odnose s obje banke.

Cao drugari, izvinite sto opet vracam temu, jel mi mozete reci koju banku sad koristite za primanje Adsensa direktno na racun(wire transfer) ?(inace iz BiH sam al pisite ako ste i iz drugih drzava da cujem kako je kod vas)

Intesa jedna jedina :slight_smile:

Koliko oni uzimaju ?

5€ na bilo koji iznos

I Sparkasse slično, pitaj malo, kako, zašto i na koji način uzimaju tvoj novac, imaš pravo na to!

Ne znam kako sad da odem u banku u kojoj planiram da otvorim racun i da ih pitam “primacu novac od adsensa, koliko cete mi naplacivati usluge primanja novca”.
Bojim se naleticu na nekog dzibera kojem ce pasti ideje na pamet da mi uzme novac.

Jel moze mala pomoc sta da pitam, kako ?