Čudan problem sa AdSense isplatom

Vec dva mjeseca imam problem sa isplatom. Naime dobijem isplatu 20€ manju od finalizirane. Dakle banka mi normalno skine onu proviziju od 2.56€ kao i do sada i onda fali jos tacno 20€. To se desava zadnja dva mjeseca. Kontaktirao sam i AdSense i kazu da je sa njihove strane sve ok te mi naveli tacan iznos koji su poslali. Konkretno radi se o Unicredit banci. Ima li jos neko ko je iz BiH ovaj problem?

Meni je provizija banke od 2,56 € sumnjivo mala.

Zasto?

Vec 3 godine svaki mjesec skidaju 2.56 na svaku transakciju.

Unicredit mi na 3 člana porodice kod isplate isto radi, skine 18€, te banka po prilivu većem od 50€ uzme 5-6€. Razlog ne znam. Veće cifre pa je zanemarivo, ali sam primijetio isti problem.

Kod mene su na bilo koju cifru uzimali 2.56 €. Zadnja dva mjeseca skinu to + 20 € tačno.

Evo maloprije sam dobio i odgovor od Unicredita:

Banka nalogodavca je birala put preko Deutche banke , koja se naplatila za prenos sredstava prema nama 20 EUR, mi smo primili 1291,15EUR.

"Naša banka ne određuje put novcu kada smo mi korisnička banka. Sve što mi kao banka primimo vidi se na Vašem izvodu , takođe se vide I troškovi koje mi naplatimo.

Put novca bira banka koja je nalogodavac.

S poštovanjem"

Sutra ce, sutra ce… Meni u Raiffasein skinu 5e provizije i to je to. Prebaci racun,

Meni u Intesi na i na 300e i na 3000e uzmu 2-3e

Ma ni ja do prije 2 mjeseca nisam imao problem. U ovom mailu oni sada svaljuju na posrednicku banku.

Nisam ni ja, jedino što je dolazilo da se plati došla čestitka iz porezne, sad počeli i ovi srati, dovoljno što daju podatke i što porez moram plaćati, sad uzimaju odjednom 20€.

Ma prebacite se od tih lopova, imate intesu i raiffasein

sutra ću vidjeti na raiffaseinu jesu mi uzeli 20 e, ja mislio da to svugdje tako.

Meni uvijek uzimaju oko 5e par feninga vise …nevezano za iznos. Na devizni racun.

Kaj su ti iz porezne poslali ? Iz Hrvatske si ? Ako nije problem da napises koliko ti je love sjelo nakon sto si ti poslali cestitku ?

BiH, to je od prošle godine ako si prešao 5k€, dodje ti čestitka 500€ da platiš državi, ali otvoriš na familiju račune i uzmeš punomoć i ne ideš preko :slight_smile:

Uf to je stvarno niski prag. Mislim da je u Hr cca 20 000 €. Jel ima netko u Hr iskustvo sa poreznom da su mu tak doma poslali cestitku?

meni na povlačenje sa paypala uzimaju 1% … povlačim dolare na račun u markama …sparkasse

Znači Porezna ti je poslala plavu kovertu :slight_smile:

Samo više računa i imena i ne praziš limit.

Može li mi neko preporučiti svoju banku i koja je najbolja što se tiče uzimanja provizije i tih zajebancija kao što je unicredit počeo?

Hvala

Sparkasse… bar u BiH

1 Like

Koliko uzimaju? Gubi li se i kod njih ovako novac?