Cudan problem sa Wordpressom

Imam veoma cudan problem sa wordpressom, koji sam primetila upravo sada. Znaci ne znam kada se pojavio, ali mislim da je u skorije vreme.

Evo koji je problem: usla sam da dodam jedan plugin, ali jednostavno ne postoji ono dugme add plugin, nema ga nigde.

Iskljucila sam sve pluginove da proverim da problem nije u nekom od njih, ali ne sve stoji i dale isto. Kada sam htela da vidim da li postoji nova verija wordpressa i htela sam da pokusam da updatujem wordpress onda sam videla da i tu postoji problem, jer nema onog dela za update wordpressa. E sada ne znam da li mi se ovaj problem javio prilikom poslednjeg updatea wordpressa jer ja nisam proveravala ovo ili je nesto od skoro.

Sajt radi normalno i sem ovih problema nema drugih. Da li je neko imao slicnih problema ???

Kad stisnes na “dodaci” ispod u meniu ne pise “dodaj novi” ?

Ne, nema , a upravo sam primetila da vise ne mogu ni teme da menjam. Ja ne znam sta je ovo, sve dodatke sam iskljucila da bih videla da nema neki problem ali nista. Jedino sto mi pada napamet jeste da je ovo neki problem sa wordpressom koji je nastao pri poslednjem updejtu, ali ja nisam tada obratila paznju

Evo ovo sam sada videla , kako da ovo resim

Probaj preko FTP instalirati neki plugin koji ti moze dati vise informacija, pokusaj sa Wordfence pluginom, pa skeniraj citav site, zipovan plugin uploadaj na wp-content/plugins lokaciju, pa ga unzipuj i trebao bi biti aktiviran

edit: ne aktivan, vec uploadan, pa ga preko panela aktiviras

1 Like

Provjeri preko cpanela permisije unutar foldera sajta. Za svaki podfolder bi permisija trebala biti postavljena na 0755 a file 0644.

Potrebno je uradiš ovo https://bit.ly/3tLtPaz samo prati korake.

1 Like

A koja je tvoja rola? Možda imaš rolu koja nema prava za dodavanje plugina i mijenjanje tema.

Koji si rol ? Editor predpostavljam… Neko ko ti je radio sajt postavio ti je editora tako da ne mozes čarkati po sajtu da nećeš što zaebati.

Idi na Korisnici i vidi koji si ti korisnik :smiley:

Pa sigurno ne bi mogla sa Editorom da aktivira i deaktivira plugine

Kod tebe sve problem za problemom, kao i kod mene ovih dana :slight_smile:

Da li si kontaktirala podrsku?

ha ha ha bas si duhovit, ja sam radila sama sajt i ja sam administrator sajta, problem je bio u novom wordpressu

resila sam , problem je bio u novom wordpressu

Pretpostavljam da je ova linija u wp-config.php radila problem

define('DISALLOW_FILE_MODS',true);
1 Like

Pa, podijeli s nama rješenje, ako nije problem, vjerojatno bi nekom dobrodošao.

1 Like

Resenje je da sam samo vratila wordpress na stariju verziju i tako cu da drzim dok se ne napravi zakrpa za ovaj problem, a ne verujem da ce vam trebati jer se problem javlja samo kod pojedinih tema.

1 Like