Čudni redirekt linkovi u WP

Evo ne znam šta da radim :thinking:

Sajt je rađen u WP i dugo je online preko 10k postova ima, nikad nikakvih problema na njemu međutim odjednom je usporio… Zadnji update koji je bio na sajtu jest implementacija kodova od LUPON medije…

I onda more ovakvih linkova…

Imaš li simple file manager plugin?
Meni je doslovno uništeno sve sa jednog hostinga. Izgleda da je virus upao preko navedenog plugina i napravio teški dar-mar.

Nemam, ne redirektuje meni nigdje sa sajta nego ih samo ucitava…

Jel ti tema stara, wp, plugini? Ja sam godinama mučio se dok sam ustanovio na kojem sajtu ima rupa. Morao sam svaki fajl pregledati. Postoje naravno neki plugini tipa wordfence, ali ni on mi nije pomogao. Uglavnom mislim da je tema il jedan od plugina bio star, i usli su na njega, doslovno nema fajla u koji nisu prosuli te redirecte. Najvise kroz java scripte.

Up to date je sve… Zanimljivo je ne radi redirekt dakle, mislim da je do lupona, ili sam ja nesto propustio prilikom implementacije kodova…

Sad cu ga opet skenirati ma da sam provjeravao i nije bilo nista sumnjivo ( js,php kritičnih kodova) …

pa čekaj, ako si ubacio reklame … ovo je sasvim normalno … ne može brzina biti 90/100 90/100 ako imaš neke native reklame …

1 Like

Ne nije normalno 15sec loadovati sajt. Reklame su adsense samo preko Lupona…
previše redirect linkova ima 20-30…

provjerio sam domene, sve su to traffic exchange mreže … vidi waterfall i vidjećeš šta najduže loada

ne znači da svima tako loada, ne prikazuje svakome iste reklame i iste redirect chainove … to možda samo tako dugo loada botu koji skenira sajt

Ok, šta misliš kako ih mogu svejedno ukloniti ?
Smara me WMT sa sporim stranicama, i na njihovom botu je isto ovaj problem sa loadom…

provjeri opet sa web.dev … jedino reklame te da obrišeš …

Bez SSL-a provjeravajući 92% Speed test :thinking:

Baš sam zaboravio sinoć da te pitam, imaš li SSL? Probaj sve http da ti redirecta na https.

Imam postavio sam 301 redirect

To mozes maknut jedino da maknes reklame

nije ti do lupona 110% :wink: osim ako si nešto slučajno “čeprkno” prilikom implementacije…