Čudno ponašanje laptopa nakon podjele particije WTF?

Tek instaliran Win 10 sve sredio namucio se dok sam instalirao i podesio sve, i kontam da bi trebao podijeliti particiju diska SSD Samsung 250 GB taman da odvojim ovih 50 GB da imam za backup neki.

Kontam najbolji nacin i najednostavniji da uzmem program MiniTools jako dobar program FREE verzija.

Udjem u program podesim sve koliko hocu da podijelim kliknem na apply i iskoci mi novi tab i piše

Nije moguće da pokrenemo proces jer u pozadini vec radi par programa, a ja nista nisam prokrenuo sigurno je u task menageru nesto radilo ali nisam znao sta da end task i imam dole opciju kao da restartujem racunar i ono ce da mi to odradi automatski sve pa to reko evo ga.

Prije dizanja win krene kao boot i pise WELCOME MINITOOLS i krene ispod da dijeli particiju i super, zavrsi particija se pojavila sve super ali problem je poceo tu

Svjetlost na ekranu je 100% ubi u oci, odem da to ugasim kad nema opcije, nema opcije da smanjim svjetlost a danas prije nego sto sam krenuo taj proces da radim bila je nista prije toga nisam instalirao niti radio.

Kontam nema drajvera, provjerim i to, ima drajver zadnji update sve oke, nakon toga krenem da kliknem start kad nece start da otvori, probam zvuk da smanjim nece da se pojavi ono za zvuk, restartujem sve kad opet isto, imam avast licenciran radio sam scan sve cisto. Ima li netko predstavu sta bi moglo da bude ovo.

  1. Ne mogu da smanjim svjetlost
  2. Racunar se ponasa cudno, nekad nece start da otvori
  3. Nekad kada kliknem na zvuk npr. ne reagira kao da nisam ni kliknuo

Evo sada gledam nemam ni F8 opcije ne mogu u safe mode uci nikako

Zasto nisi delio particiju prilikom instaliranja windowsa, nego tek posle?

Ocigledno ti taj mini tools za koji iskreno prvi put cujem napravio ozbiljan problem.
Najbolje ti to ponovo instaliraj windows od pocetka, lepo formatiraj…

Potpisujem. Ali da dodam, možeš i nakon instalacije sa Windows tools koji dolazi još od XP izdanja. Jako dobro radi i ne vidim potrebe za nekim third party tools opcijama

Triput mjeri, jednom sjeci… u ovom slucaju, podijeli particiju prije instalisanja “windoza” ili vec…

Reinstall ;),smanji particiju nakon instalacije kroz disc manager